OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WYPRAW

 

 

Podróż do Tajlandii od dawna mi chodziła po głowie, ale trudno było się zgrać ze znajomymi. I tak przypadkiem trafiłam na ogłoszenie dotyczące wakacji z DiscoverAsia. Decyzja wyjazdu z grupką nieznajomych osób okazała się strzałem w dziesiątkę! To nawet lepszy sposób na nabranie dystansu do swojego codziennego życia i na całkowity restart, było z kim się pośmiać, popodziwiać widoki, porozmawiać wieczorem przy piwie czy pójść potańczyć. A do tego przewodniczka świetnie znająca Azję i potrafiąca pokazać najciekawsze miejsca na mapie Tajlandii, a także zainspirować człowieka w wielu sferach życia. Pod każdym względem wyjazd do Tajlandii przerósł moje oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona. Polecam!

Monika, Tajlandia – wśród kolorowych łodzi – luty 2017

 

Od dłuższego czasu szukałam oferty w Internecie, dotyczącej wyprawy z plecakiem do Azji Płd-Wsch. Przez przypadek trafiłam na Fb DiscoverAsia – biura, które w swojej ofercie proponuje wyprawy w te rejony świata. Kiedy dowiedziałam się, że grupa została skompletowana i wyjazd jest pewny zaczęły się moje obawy…

1.Gdzie ja sama na koniec świata????   2. Nie znam nikogo!  3. A szczepienia? I wszelkie przypadłości żołądkowo jelitowe? 5. I czy w ogóle stamtąd wrócę ????!!!!

Hahaha! Wszelkie moje wątpliwości rozwiały się na Okęciu, kiedy zobaczyłam Magdę Gauer – szefową biura i Olę Świstow naszą pilotkę. Ufff…. Czyli jednak ktoś tam ze mną jedzie – pomyślałam sobie. Na lotnisku już zawiązały się pierwsze znajomości. To był  przemyślany, interesujący program, cudowne krajobrazy, fantastyczna grupa, wspaniała organizacja. Dzięki naszej ślicznej pilotce Oli Świstow,  podczas wieczornych rozmów dowiedzieliśmy się o najciekawszych zakątkach świata, które ona zwiedziła. Podsumowując, wyprawę uważam za bardzo udaną. Z pewnością nie jest to mój ostatni wyjazd z DicoverAsia . Dziękuję serdecznie Magdzie, Oli i oczywiście moim kochanym współpodróżnikom za wspaniały wyjazd. Gorąco polecam wyprawy z DiscoverAsia!!! Będziecie na 100% zadowoleni!!!

Agnieszka, Kambodża z plecakiem – styczeń 2017

Miałam przyjemność wziąć udział w wycieczce organizowanej przez DiscoverAsia na Bali w sierpniu 2016. Z grupą pojechała Magda właścicielka biura. Magda od samego początku ujęła mnie swoim zaangażowaniem, otwartością, serdecznością i poczuciem humoru 🙂 Przez cały wyjazd miałam poczucie, ze jestem na wyjeździe z grupa znajomych!

DiscoverAsia stawia na indywidualne, niestandardowe podejście do podróżników – wyjazdy są szyte na miarę, co w praktyce oznacza wykorzystanie czasu do maximum i dopasowanie planu do potrzeb uczestników. Taka wyprawa to świetna alternatywa dla osób podróżujących w pojedynkę i nie tylko. Male grupy, kameralna atmosfera, elastyczność planu podróży dostosowana do grupy, a nawet tak wydawałoby się „drobna” sprawa jak to, że tak naprawdę nie trzeba ze sobą brać aparatu, bo Magda zadbała o udokumentowanie całej wycieczki pięknymi zdjęciami, to jedne z wielu atutów wyprawy na Bali.

Definitywnie był to świetny wybór, na pewno wybiorę się jeszcze nieraz z tym biurem, bo stawia na jakość która wbrew pozorom nie jest tak oczywista w innych biurach podróży.

Dagmara, Bali – sierpień 2016

Na informację o wyjeździe na Bali z Discover Asia trafiłam na facebooku. Właśnie czegoś takiego szukałam, ale oczywiście miałam wiele obaw. Zdecydowałam się na wyjazd sama, z nieznanym biurem podróży i pierwszy raz w życiu tak daleko.

Potwierdzam jednak, że było warto – zrealizowałam swoje marzenia i przeżyłam wspaniałe chwile. Magda zorganizowała wszystko perfekcyjnie. To fajne kiedy na wakacjach nie trzeba się stresować i myśleć o kwestiach organizacyjnych i logistycznych. Hotele mile mnie zaskoczyły, program nie był zbyt napięty, ale jednocześnie aktywnie spędziliśmy czas. Można było zarówno odpocząć na pięknych plażach, jak i zwiedzać piękne i egzotyczne miejsca. Widoki i kolory Bali zapierały dech w piersiach. Jedzenie było wyjątkowo smaczne i nikt nie cierpiał na problemy żołądkowe. Towarzystwo super – mała grupa pozytywnych osób z całej Polski.

Wrażenia, które przywiozłam są bezcenne i na długo pozostaną w mojej pamięci, jako wspaniała życiowa wyprawa.  Zrobiłam sobie najlepszy prezent na świecie. Nabrałam ochoty na więcej i z pewnością znowu skorzystam z oferty DiscoverAsia. 

Ania, Bali – maj 2016

 

Świetna organizacja, miła atmosfera i wspaniale spęczony czas! Serdecznie polecam DiscoverAsia wszystkim, którzy lubią odkrywać nowe miejsca, doświadczać nowych wrażeń i są otwarci na nowe przeżycia. Jednocześnie podróżowanie z DiscoverAsia zapewniło mi poczucie bezpieczeństwa na antypodach i sprawiło, że mogłam skupić się na przyjemnościach, całkowicie powierzając stronę organizacyjną biuru podróży. Dodatkowo przedstawiciele biura są opanowani, cierpliwi i przyjaźnie nastawieni. Wszystko to sprawia, że na pewno nie będzie to moja ostatnia podróż z DiscoverAsia!

Anna, Kambodża – listopad 2014, Bali – maj 2016

 

Podróż do Tajlandii i Kambodży marzyła się nam od dawna, jednak żadne biuro nie miało oferty która byłaby dla nas interesująca i łączyła wszystkie punkty które chcieliśmy zobaczyć. W końcu przez przypadek trafiliśmy na DiscoverAsia i to było to – idealnie dobrany program łączący Tajlandię i Kambodżę.

Nasza pilotka Asia świetnie zintegrowała grupę i pomimo dość napiętego planu zwiedzania dodawała również od siebie wiele dodatkowych propozycji spędzania czasu już po zrealizowanym programie każdego dnia.

Wycieczki z DiscoverAsia polecamy szczególnie osobom, które lubią wypoczywać aktywnie oraz zwiedzać, lecz niekoniecznie słuchając nudnych, książkowych historii na temat każdego obiektu. Kiedy będziemy planować kolejną podróż do Azji na pewno skontaktujemy się z DiscoverAsia.

Marta i Dawid, Tajlandia z Kambodżą – luty 2015

Czarodziejska przygoda dla wszystkich, którzy lubią poczuć, usłyszeć, dotknąć i polizać, a kwestie logistyczne pozostawić komu innemu.

Świetna równowaga pomiędzy zwiedzaniem i leniuchowaniem oraz urozmaicone środki transportu – czasami autobus niczym z filmu Barei, innym razem bus z szalonym kierowcą umilającym czas swoim śpiewem czy rejs na dachu łodzi, znakomicie pozwoliły wczuć się w lokalny klimat. Zdecydowanie dla osób, które nie lubią zbyt długo pozostawać w jednym miejscu i wysłuchiwać długich opowieści o monetach i kamieniach – dozowanie informacji we własnym zakresie. Klimat tworzą ludzie, a w naszym przypadku każdy zdołał znaleźć bratnią duszę zarówno do atrakcji dziennych, jak i nocnych Nasza pilotka Magda robiła co mogła, żeby wszyscy czuli się swobodnie i bezpiecznie – od wskazówek, przestróg do prawie profesjonalnej pomocy medycznej w środku nocy. Na pewno nie była to moja ostatnia podróż z DiscoverAsia.

Gorąco polecam wszystkim niekanapowcom!

Oliwia, Kambodża – listopad 2014

 

W 2013 roku stwierdziłem, że mam ochotę na zwiedzanie Azji, ale niestety było mi ciężko znaleźć kogoś chętnego do podróży i tak właśnie trafiłem na Magdę i projekt podróżniczy DiscoverAsia. Mój pierwszy wyjazd był do Indonezji, gdzie dzięki bardzo dobrej organizacji mieliśmy możliwość zobaczenia najciekawszych i najpiękniejszych miejsc. Po powrocie do domu wiedziałem już jakie będę miał plany na przyszły rok i bacznie śledziłem plany wypraw na stronie discoverasia.com.pl. Kiedy zobaczyłem że pod koniec 2014 roku szykuje się wyjazd do Tajlandii i Kambodży, od razu zarezerwowałem miejsce dla siebie i kumpla i ponownie się nie zawiodłem bo wszystko było zorganizowane bardzo dobrze i była okazja zwiedzenia wielu ciekawych i egzotycznych miejsc. Poza wieloma atrakcjami na obu wyjazdach udało mi się poznać bardzo ciekawych ludzi z różnych środowisk. Cały czas sprawdzam kolejne oferty i na pewno wkrótce się gdzieś ponownie wybiorę.

Arek, Indonezja – sierpień 2013, Tajlandia z Kambodżą – listopad 2014

Podróżnik, to taki człowiek, który jedzie w dane miejsce po to, by coś zrozumieć. Który chce ten świat mądrze odkrywać. I dzięki temu zmieniać siebie samego. Rzecz w tym by mieć świadomość, że dzieje się coś wyjątkowego.

Coraz mniej jest takich miejsc na Ziemi, gdzie wydawałoby się, że czas zatrzymał się w miejscu. Tym bardziej trudno o nie w krajach, do których przyjeżdżają tłumy turystów. Takim na pewno jest Kambodża – moja Kambodża, a powód to jeden z cudów świata – świątynie Angkoru.

Tajlandia – Bangkok to zjawisko. Niektórzy mówią, że to „miasto z dreszczykiem” myśląc o jego nocnym obliczu. Dla mnie osobiście Bangkok będzie miastem z dreszczykiem, ale w trochę innym wydaniu.

Tajski język być trudna. Tajska kuchnia – palce lizać. Taka chrupiąca, taka soczysta, taka ostra. Pad Thai. Hmmmm… I to nie chodzi tylko o zjedzenie takiej potrawy, tylko o cały ceremoniał jej przygotowania. Najpierw znaleźć trzeba straganik. Potem uzgodnić cenę. Potem wybrać przyprawy. Potem posmakować. Bo trzeba powiedzieć, że Pad Thai jest przygotowywana na zamówienie. Na świeżo i chrupiąco. Nie da się takiego przyrządzić tu w Polsce.

Różni piloci – różne wycieczki. Co potrafi Magda? Oczywiście barwnie opowiedzieć o danym miejscu. Ale to nie wszystko. Ma umiejętność porozumienia się z grupą, umiejętność unikania napięć i konfliktów. W jednej grupie różni ludzie, w różnym wieku, z różnymi oczekiwaniami. Dogodzenie wszystkim bardzo gimnastykuje umysł 😉 A także cierpliwość. Rozumie co znaczy pasja i chęć wyjazdu. I jaką satysfakcję daje zainteresowanie i entuzjazm wycieczkowiczów. Doradza przy organizacji planu zwiedzania, podpowiada, np. gdzie można wynająć skuter, znaleźć bankomat lub sklep. Tłumaczy, jak działa lokalna komunikacja i jakie panują obyczaje w danym kraju. Pełni rolę tłumacza i negocjatora.

Pewnie, że najwięcej uczymy się, podróżując samodzielnie – zdani na siebie i sobie tylko zawdzięczając. Jeśli dożyje się końca wycieczki w szczęściu i zdrowiu, a mi się to udało z Magdą, cóż to za satysfakcja! Życzę Wam takiej!

Olga, Kambodża – listopad 2013

Poznawanie Indonezji z DiscoverAsia było dla mnie nie tylko wielką frajdą, ale też przeżyciem z pełnym poczuciem bezpieczeństwa. Myślę, że Magda bardzo profesjonalnie podchodzi do organizacji swoich wypraw. W naszej wyprawie wszystko było dopięte na ostatni guzik, nie musieliśmy się o nic martwić. Program był ciekawy, urozmaicony i w sam raz intensywny. Poza tym Magda ma już spore doświadczenie i wiedzę odnośnie kultury azjatyckiej, co ułatwiło nam odnalezienie się w niej i maksymalne wykorzystanie dostępnych atrakcji 🙂 Dla mnie były to najlepsze w życiu wakacje, w dużej mierze właśnie dzięki tak świetnej organizacji. Dziękuję i polecam wszystkim podróże z DiscoverAsia!

Marcelina, Indonezja – sierpień 2013