• Balinese stone sculpture art and culture

BALIJSKI SEN NA JAWIE (Jawa, Bali, Gili) – maj/czerwiec 2018

 • Cel wyjazdu:
 • Długość: 16 dni
 • Początek wyprawy: 25/05/2018
 • Koniec wyprawy: 09/06/2018

Udaj się w niesamowitą podróż po najpiękniejszych indonezyjskich wyspach. Odkryj wspaniałe świątynie i podziwiaj wschód słońca nad wulkanem. Odwiedź tarasy ryżowe w Ubud i zanurkuj w poszukiwaniu żółwi morskich na wyspach Gili!

Najważniejsze punkty programu:
artystyczna stolica Indonezji – Yogyakarta, świątynie Prambanan i Borobudur, wejście na wulkan Bromo, pokaz balijskich tańców, surfing na najbardziej znanej plaży świata w Kucie, balijskie świątynie, tropikalna dżungla, tarasy ryżowe, rajskie wyspy Gili, pływanie z żółwiami morskimi, nurkowanie z rurką i maską.

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez Biuro bilet lotniczy). Wylot do Dżakarty – z 1 lub 2 przesiadkami (w zależności od wybranego lotu).

Dzień 2

Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 3

Transfer na lotnisko i przelot do Yogyakarty (wyspa Jawa). Miasto jest kulturalną stolicą kraju – słynie z batiku i oryginalnego rękodzieła. Po południu wybierzemy się na spacer po mieście słynną ulicą Malioboro, odwiedzimy też hinduską świątynię Prambanan (lista UNESCO), w której będziemy podziwiać zachód słońca.

Dzień 4

Wizyta w najpiękniejszym kompleksie świątynnym w tej części świata – świątyni Borobudur (lista UNESCO). Czas na wyciszenie i spacer pośród majestatycznych, kamiennych kopuł kryjących dziesiątki figur Buddy.
Wieczorem czas na zakupy na lokalnym targu.

Dzień 5

Całodzienny przejazd autobusem  w okolice czynnego wulkanu Bromo. Wulkan leży w kalderze Tengger o średnicy 16km, a jego wysokość ponad powierzchnię kaldery to 133m. Czas na krótki odpoczynek w nocy.

Dzień 6

Nocny przejazd jeepami na punkt widokowy na wschód słońca nad wulkanami Bromo, Batok oraz Semeru. Przed nami rozciągnie się nieziemski widok na pobliskie wulkany.

Po wschodzie słońca przejazd jeepami pod wulkan i możliwość wejścia na szczyt (lub wjechania na koniku) i zajrzenia do dymiącego krateru.

Powrót do hotelu, śniadanie i transfer busem do Surabai, skąd polecimy na wyspę Bali! Po przylocie transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 7
Dzień wolny na plaży. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna) lub po prostu odpoczywać w cieniu palm zażywając orzeźwiających kąpieli w morzu.
Dzień 8

Całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali. Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.

Dzień 9

Dzisiaj opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się wgłąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych. Po przyjeździe wybierzemy się na spacer po okolicy m.in. do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp i na lokalny targ. Wieczorem obejrzymy pokaz balijskiego tańca w jednej ze świątyń.

Ubud

To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Dzień 10

Wycieczka po okolicy: wizyta na zapierających dech w piersiach tarasach ryżowych w okolicach Ubud. Okazja do zobaczenia pięknej świątyni – Pura Tirta Empul. Wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak (degustacja 5 USD).

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Dzień 11

Poznawanie Bali podczas całodziennej wycieczki. Wizyta m.in. w świątyni Danau Bratan na jeziorze Bedugul (patrz – zdjęcie tytułowe wyjazdu) oraz spacer po tarasach ryżowych Jatiluwih.

Danau Bratan Temple na jeziorze oraz wioska Bedugul

Na górskim grzbiecie rozdzielającym północną i południową część wyspy leży ciche Danau Bratan, jezioro wypełniające dawno wygasły krater i często okryte mgłą, która przesłania cały wulkan. Ponieważ jezioro jest głównym źródłem wody do nawadniania okolicznych pól uprawnych, mieszkańcy pobliskiego miasta – Bedugul oddają cześć jego bogini w świątyni Pura Ulu Danu Bratan, położonej na niewielkim cyplu. Zbudowana na początku XVII w. jest to jedna z najważniejszych świątyń irygacyjnych na Bali.

Bedugul to miasto usytuowane 1 300 m n.p.m., to zarówno nieduża miejscowość, jak i górski ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, popularny wśród mieszkańców, jako miejsce weekendowych wypadów.

Jatiluwih – tarasy ryżowe

To górska miejscowość skąd widać pięknie całą południową część Bali. Nazwa miejscowości – dosłownie „niezwykła”, położona na wysokim, tarasowym zboczu, jest bardzo trafna. To jedyne miejsce na całej Bali, gdzie uprawia się rodzimą odmianę ryżu zwana Padi Bali, o długich, zgrabnych łodygach. Te tarasy ryżowe zaliczane są do najpiękniejszych na Bali.

Dzień 12

Przeprawa na wyspę Gili Trawangan. Czas na relaks na plaży lub samodzielną eksplorację okolicy lub dwóch sąsiednich wysp – Gili Air oraz Gili Meno, wokół których znajdują się przepiękne rafy koralowe.

Dzień 13

Całodniowa wycieczka na sąsiednie wyspy wizyta na plażach Gili Air oraz Gili Meno, nurki z rurką i maską oraz możliwość podziwiania podwodnego świata – kolorowych rybek, ogromnych żółwi morskich oraz mant.

Dzień 14

Dzień wolny na relaks lub samodzielną eksplorację okolicy.

Dzień 15

Przeprawa promem na wyspę Lombok i przejazd na lotnisko. Lot do Dżakarty i wieczorny lub nocny wylot do Polski z 1 lub 2 przesiadkami (w zależności od wybranego lotu).

Dzień 16
Przylot do Polski.

Zakończenie naszej pięknej przygody.

WEŹ UDZIAŁ – FORMULARZ    ZADAJ PYTANIE    POBIERZ OFERTĘ W PDF

KOSZT WYPRAWY  
 • CENA WYPRAWY
 • CENA BILETU LOTNICZEGO
2.700 PLN + 650 USD
od 2.400 do 3.200 PLN

 

ZASADY PŁATNOŚCI  
 • I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA
 • II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM
 • III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU
1.000 PLN
1.700 PLN
650 USD

 

CENA OBEJMUJE
 • zakwaterowanie w Dżakarcie, Yogyakarcie i Kucie w hotelach o standardzie 2/3*** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 6 dób hotelowych (dla osób zgłaszających się pojedynczo – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłat)
 • zakwaterowanie w Ubud w hotelu o standardzie 2** urządzonym w balijskim stylu (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 3 doby hotelowe
 • zakwaterowanie pod wulkanem Bromo w hotelu klasy turystycznej (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami) – łącznie 1 noc
 • zakwaterowanie na wyspie Gili Trawangan w hotelu 2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) lub w bungalowach (domki z łazienkami i wiatrakiem) – łącznie 3 noce
 • częściowe wyżywienie: 10 x śniadanie w dniach 3-12
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minivany, lokalne autobusy, jeepy, motorówki, łodzie, riksze
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE
 • przelotu na trasie Warszawa – Dżakarta – Warszawa (ceny w granicach 2.400 – 3.200 PLN)
 • lotów wewnętrznych na trasach: Dżakarta – Yoyakarta, Surabaya – Bali, Lombok – Dżakarta (cena łączna w granicach ok 500-700 PLN) – biuro pośredniczy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • lekcji surfingu z instruktorem (ok 15 USD)
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (min 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

 

MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
 • 7 osób + pilot

 

INNY TERMIN TEJ WYPRAWY
 • 13 – 28 lipiec 2018

 

POZOSTAŁE DOKUMENTY DO POBRANIA

 

UWAGI
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 290 PLN lub 350 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 1 pustą stronę
 • Obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na lotnisku
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych