JOGA NA BALI – wrzesień 2017

 • Cel wyjazdu:
 • Długość: 12 dni
 • Początek wyprawy: 09/09/2017
 • Koniec wyprawy: 20/09/2017

Przed nami wakacje na najbardziej bajkowej wyspie świata – będzie to czas na spełnianie marzeń oraz przygodę dla ducha i ciała. Będziemy mogli wyciszyć się wewnętrznie i odciąć od codzienności, poczuć ducha wyspy w otoczeniu tajemniczych świątyń i pospacerować na zapierających dech w piersiach tarasach ryżowych. Będziemy się też oczywiście relaksować i plażować na najpiękniejszych plażach!

Zapraszamy na magiczną jogiczną wyprawę, na której zajęcia jogi poprowadzą dla nas doświadczeni balijscy nauczyciele.
Wszystkie zajęcia są idealne zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodą z jogą, jak i dla zaawansowanych!

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie 2,5h przed planowanym wylotem. Przelot na Bali z przesiadką w dwóch portach lotniczych w Europie lub Azji.

Dzień 2

Przylot na Bali. Pierwsze zetknięcie z balijską kulturą czeka nas już na lotnisku wybudowanym w lokalnym stylu i pełnym orientalnych posągów. Już na samym początku naszej wyprawy poczujemy się wyjątkowo!

Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kuta, która będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni na wyspie. Czas na odpoczynek po podróży.

Hotel leży w odległości kilku minut spacerem od plaży i w sąsiedztwie dziesiątek restauracji, knajp i sklepików – na pewno będziemy mieli co robić!

Dzień 3

Po śniadaniu relaks na plaży. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna) lub po prostu odpoczywać zażywając orzeźwiających kąpieli w oceanie.

Późnym popołudniem wybierzemy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu, gdzie obejrzymy pokaz balijskiego tańca – Kecak.

Dzień 4

Przejazd na południe wyspy i całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, łapania opalenizny lub eksploracji okolicy kajakiem.

Dzień 5

Po śniadaniu opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się w głąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych. Zatrzymamy się w przyjemnym, zacisznym hotelu z basenem na obrzeżach miasteczka.

Po przyjeździe wybierzemy się na spacer do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest oraz do Pałacu w Ubud.

Popołudniowa joga w hotelu z lokalnym nauczycielem.

Ubud

Ubud to ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Dzień 6

Po śniadaniu zajęcia z przygotowywania tzw. oferingów – tradycyjnych balijskich ofiar, które są składane w ofierze duchom i bogom. Następnie wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak. Okazja do spróbowania najdroższej kawy świata (degustacja 5 USD). Przejazd do świątyni Tirta Empul, w której przejdziemy rytuał oczyszczenia w wodach świętego źródła razem z pielgrzymującymi do tego miejsca Balijczykami i złożymy przygotowane wcześniej ofiary.

Po powrocie do hotelu czas na relaks przy basenie lub w hotelowym spa. Późnym popołudniem joga w hotelu z lokalnym nauczycielem.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Dzień 7

Poranne i wieczorne zajęcia jogi w hotelu z lokalnym nauczycielem. 

W ciągu dnia wizyta na malowniczych tarasach ryżowych w Tegalalang oraz spacer do wodospadu.

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Dzień 8

Poranne i wieczorne zajęcia jogi w hotelu z lokalnym nauczycielem. 

W ciągu dnia chętni będą mogli wybrać się do centrum Ubud by zagłębić się w boczne uliczki magicznego miasteczka, pełnego maleńkich przydomowych świątyń i urokliwych sklepów z lokalnym rękodziełem.

Dzień 9

Dzisiaj wyruszymy na wycieczkę po wyspie, aby odkryć kolejne piękne miejsca, świątynie i pałace wodne. Czeka nas m.in. wizyta w świątyni w jaskini nietoperzy – Pura Goa Lawah oraz w Ogrodzie Wodnym w Ujung i Tirta Gangga.

Późnym popołudniem zajęcia jogi w hotelu z lokalnym nauczycielem. 

Pura Goa Lawah (Bat Cave Temple) – Świątynia w jaskini nietoperzy

To święta dla Balijczyków jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy, które wiszą tak ciasno jeden obok drugiego, że sklepienie wygląda jak oblepiane drgającym błotem. Czasami zakrada się tutaj na ucztę pyton. Miejsce jest naprawę niezwykłe i nietrudno zrozumieć, czemu zostało uznane za święte. Świątynia ta odgrywa również, ważna rolę w rytuałach pokremacyjnych.

Taman Ujung (Water Palace) – Ogród Wodny w Ujung

Na wschodzie Bali Królowie Karangasem uwielbiali zakładać parki wypoczynkowe, w których szukali schronienia przed upałami. Tego typu kompleksem sadzawek i willi jest ogród wodny w nadmorskiej miejscowości Ujung. Znaczna jego część uległa zniszczeniu na skutek trzęsień ziemi, ale wciąż prowadzone są prace renowacyjne, a sam pałac robi duże wrażenie.

Dzień 10

Poranne zajęcia jogi w hotelu z lokalnym nauczycielem.

Czas pożegnać się z magiczny Ubud i wrócić do Kuty. W drodze powrotnej odwiedzimy piękną świątynię na skale wystającej prosto z morza – Tanah Lot. Po południu czas wolny na relaks na plaży, surfing lub zakupy.

Dzień 11

Po śniadaniu pojedziemy na jedną z dzikich plaż na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Plaża, położona pomiędzy skalnymi klifami, jest idealnym miejscem do obserwacji surferów i odpoczynku przed lotem powrotnym do domu.

Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 12

Przylot do Warszawy. Zakończenie pięknej przygody.

WEŹ UDZIAŁ – FORMULARZ  ZADAJ PYTANIE  POBIERZ OFERTĘ PDF

KOSZT WYPRAWY  
 • CENA WYPRAWY
 • CENA BILETU LOTNICZEGO
2.700 PLN + 300 USD
od 3.000 PLN

 

ZASADY PŁATNOŚCI  
 • I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA
 • II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM
 • III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU
800 PLN
1.900 PLN
300 USD

 

CENA OBEJMUJE
 • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*** w pokojach 2-osobowych (lokalna standaryzacja) w Kucie i Ubud – łącznie 9 nocy + 1 dodatkowa doba hotelowa w Kucie przed wylotem
 • częściowe wyżywienie: 9x śniadanie [B]
 • wszystkie wymienione w planie transfery klimatyzowanym minivanem z kierowcą
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • zajęcia w balijskim nauczycielem jogi w Ubud (według planu)
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE
 • przelotu na Bali (loty z Warszawy w cenie od 3.000 PLN – bilety lotnicze kupujemy po zebraniu grupy)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (zalecamy zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłat)
 • wyżywienia poza wymienionym powyżej

 

MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
 • 10 osób

 

INNY TERMIN TEJ WYPRAWY
 • maj 2018

 

POZOSTAŁE DOKUMENTY DO POBRANIA

 

UWAGI
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 249 PLN lub 299 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Indonezji
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych