KAMBODŻA Z PLECAKIEM – kwiecień 2017

 • Cel wyjazdu: ,
 • Długość: 14 dni
 • Początek wyprawy: 22/04/2017
 • Koniec wyprawy: 05/05/2017

Przed Tobą niesamowita wyprawa do tajemniczej kambodżańskiej dżungli pełnej zapomnianych świątyń z ich największym skarbem – świątynią Angkor Wat. Odwiedzisz też lokalną wieś i szkołę i zobaczysz jak wygląda życie w miastach na wodzie. Na koniec czeka Cię rajska przygoda w drewnianych chatkach na prawie bezludnej, maleńkiej wyspie… Przygoda dla prawdziwych podróżników z plecakami!

Najważniejsze punkty programu:
Pałac Królewski w Bangkoku, Świątynia Szmaragdowego Buddy, targ wodny, kompleks świątynny Angkor, kambodżańska wieś, wioska na jeziorze Tonle Sap, relaks na jednej z kambodżańskich wysp.

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez nas przelot). Wylot do Bangkoku – z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 2

Przylot do Bangkoku – miasta kontrastów. Nowoczesne dzielnice, kolorowe bazary i targi, egzotyczne łodzie na rzece Menam, przepiękne złote świątynie – to wszystko potrafi przyprawić o zawrót głowy!

Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek lub rejs tramwajem wodnym po rzece Chao Phraya.

Wieczór spędzimy na tętniącej życiem ulicy Khao San Road próbując miejscowych przysmaków – najróżniejszych szaszłyków z owocami morza, kurczakiem, słynnego phad thaia, a odważnym polecamy pieczone larwy i pająki. Pobliskie uliczki pełne są lokalnych bazarów i targów z ciekawymi pamiątkami.

Dzień 3

Dzisiaj ruszamy zobaczyć najpiękniejsze świątynie stolicy! Poranny spacer przez targ amuletów, odwiedziny w Pałacu Królewskim, Świątyni Szmaragdowego Buddy oraz Wat Pho – Świątyni leżącego Buddy, a jeśli starczy nam czasu – również w świątyni Wat Arun.    

Chętni będą mogli wieczorem wybrać się do słynnej dzielnicy rozpusty Pat Pong albo na kolację do jednego z wieżowców i zobaczyć widok na oświetlony Bangkok z góry (opcje dodatkowe).

Dzień 4

Wyjazd do Siem Reap w Kambodży, miasteczka w którego pobliżu znajduje się najsłynniejszy kompleks świątynny i perła Imperium Khmerów – Angkor. Rano ruszymy do granicy pociągiem lub autobusem, przejdziemy granicę na piechotę, zakupimy wizy i dalej do Siem Reap znowu złapiemy autobus.

Wieczorem wybierzemy się na nocny targ i kolację żeby spróbować najsłynniejszej kambodżańskiej potrawy – amoku. Na razie nie zdradzimy co to takiego, ale na pewno będzie wszystkim smakować!

Dzień 5

Całodniowe zwiedzanie kompleksu Angkor ukrytego w kambodżańskiej dżungli, m.in. świątynia Bayon, Angkor Wat, Wat Thom i wiele innych. Zachód słońca wśród majestatycznych ruin. Będzie to na pewno niezapomniany dzień!

Dzień 6

Dzisiaj odwiedzimy kambodżańską wioskę i lokalną szkołę pełną uśmiechniętych, nieśmiałych dzieciaków. Jeśli macie ochotę – możecie wziąć dla nich zeszyty w kolorowych okładkach, długopisy lub kredki – gwarantujemy że będą wniebowzięte. Po południu wybierzemy się nad jezioro Tonle Sap i z łodzi będziemy mieli okazję podglądać pływające domy na palach i życie mieszkańców na wodzie.

Dzień 7

Rano wsiądziemy w autobus i wyruszymy w kilkugodzinną podróż do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Dzisiaj poznamy trochę smutnej historii kraju – odwiedzimy muzeum ludobójstwa Toul Sleng i Pola Śmierci.

Wieczorem ruszymy na promenadę nadrzeczną i zajrzymy do lokalnych garkuchni w których znajdziemy kambodżańskie przysmaki m.in. stuletnie jajo czy baluta – polecamy tylko odważnym 😉

Dzień 8

Dzisiaj ruszamy na południowe wybrzeże i przeprawiamy się statkiem na jedną z wysp. Przed nami 3 noce na wyspie pełnej błękitnych zatoczek, palm i pięknych widoków.

Ale nie jest to wyspa dla wygodnickich! Będziemy spać w drewnianych lub bambusowych chatkach w pobliżu plaży, na wyspie nie ma prądu, a generatory są włączane tylko na kilka godzin dziennie, co prawda bungalowy mają łazienki, ale nie liczcie na ciepłą kąpiel czy klimatyzację. W domkach będziemy mieć za to łóżko z moskitierą i super klimat jak z filmu Cast Away – poza światem 🙂 Ale chyba każdy chciał kiedyś zostać Robinsonem Crusoe i przeżyć niezapomnianą przygodą na odciętej od świata wyspie.

W wolnym czasie będziemy plażować, pływać, nurkować z rurką i uskuteczniać słodkie „nic nierobienie” pod palmami lub w hamaku.

Dzień 9-10

Plażowanie i leżakowanie.

Dzień 11

Powrót na stały ląd i przejazd do Phnom Penh.

Po południu wybierzemy się na centralny targ żeby trochę „pobuszować” wśród dziesiątek straganów z pamiątkami i kamieniami szlachetnymi – tylko pamiętajcie żeby się targować!

Dzień 12

Wycieczka po mieście. Odwiedzimy m.in. Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą. Po kompleksie często biegają małpy, więc trzeba uważać i trzymać wszystko co cenne, bo ulubionym zajęciem małpek jest okradanie turystów! Wejdziemy też do świątyni na górze – Wat Phnom i odwiedzimy Muzeum Narodowe.

Po południu transfer na lotnisko i przelot samolotem do Bangkoku. Transfer do hotelu.

Dzień 13

Ostatni dzień w Bangkoku. Z samego rana pojedziemy na jeden z targów wodnych, przepłyniemy łodzią kanałami i zrobimy zakupy prosto z łódki. Soczyste i słodkie owoce na pewno zawrócą Wam w głowie!

Wieczorem ostatnie chwile na relaks w Bangkoku, zakup pamiątek i pożegnanie z tajską kuchnią.

Dzień 14

Powrót do Polski. Lot z przesiadką w jednym z portów azjatyckich lub europejskich.

Zakończenie super przygody.

WEŹ UDZIAŁ – FORMULARZ    ZADAJ PYTANIE    POBIERZ OFERTĘ W PDF

KOSZT WYPRAWY  
 • CENA WYPRAWY
 • CENA BILETU LOTNICZEGO
2.300 PLN + 450 USD
od 1.800 PLN

 

ZASADY PŁATNOŚCI  
 • I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA
 • II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM
 • III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU
600 PLN
1.700 PLN
450 USD

 

CENA OBEJMUJE
 • zakwaterowanie w hotelach o standardzie turystycznym (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) w Bangkoku, Siem Reap i Phnom Penh  – łącznie 9 nocy
 • zakwaterowanie w drewnianych chatkach przy plaży na jednej z wysp na południu Kambodży (domki dwuosobowe z prostą łazienką tzw. bungalowy, zimna woda, prąd na wyspie dostępny tylko przez kilka godzin dziennie) – łącznie 3 noce
 • częściowe wyżywienie: 4 x śniadanie w Bangkoku
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minibusy, lokalne autobusy, promy/statki, riksze, tuk-tuki
 • wizę do Kambodży (wizę wyrabiamy na granicy, należy zabrać ze sobą 2 zdjęcia paszportowe)
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)                   

 

CENA NIE OBEJMUJE
 • przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa (ceny w promocjach zaczynają się już od 1.800 PLN)
 • przelotu z Phnom Penh do Bangkoku (w cenie od 80 USD) 
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 170 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie.

 

MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
 • 7 osób + pilot

 

INNY TERMIN TEJ WYPRAWY
 • 7 – 20 październik 2017

 

POZOSTAŁE DOKUMENTY DO POBRANIA

 

UWAGI
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 299 PLN lub 349 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Tajlandii, wiza do Kambodży zostanie zakupiona na granicy (należy mieć ze sobą 2 zdjęcia paszportowe)
 • W Tajlandii i Kambodży nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.