• Malezja DiscoverAsia (6)

MALEZJA – W ŚWIECIE KONTRASTÓW – lipiec 2018

 • Cel wyjazdu:
 • Długość: 15 dni
 • Początek wyprawy: 01/07/2018
 • Koniec wyprawy: 15/07/2018

Zobacz nowoczesne Kuala Lumpur i słynne wieże Petronas, odwiedź meczety oraz chińskie i hinduskie świątynie. Spędź noc w najstarszym lesie równikowym na świecie i trop z aparatem rzadkie gatunki zwierząt. Spróbuj herbaty z soczyście zielonych wzgórz Cameron Highlands a „na deser” odpocznij na plażach Morza Andamańskiego.

Najważniejsze punkty programu:
zwiedzanie Kuala Lumpur oraz Georgetown na wyspie Penang, bliźniacze wieże Petronas Towers, hinduskie jaskinie Batu, chińskie i hinduskie świątynie, trekking w najstarszym lesie deszczowym na świecie, noc w dżungli, soczyście zielone herbaciane wzgórza Cameron Highlands, relaks na wyspie Langkawi.

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy).

Wylot do Kuala Lumpur z przesiadką w jednym lub dwóch z portów w Europie lub Azji.

Dzień 2

Przylot do Malezji rano czasu lokalnego. Przejazd do hotelu w centrum chińskiej dzielnicy i czas na odpoczynek po podróży.

Spacer do chińskiej i hinduskiej świątyni znajdujących się w pobliżu hotelu. Następnie odwiedzimy wapienne jaskinie Batu znajdujące się na obrzeżach miasta. Przy 272 stopniach prowadzących do jaskini głównej z hinduską świątynią stoi największy na świecie posąg bóstwa Murunga mierzący ponad 42 metry. Jaskinie stanowią centrum pielgrzymek hindusów z całego świata.

Następnie wrócimy do hotelu odświeżyć się oraz przebrać i późnym popołudniem/wieczorem wybierzemy się do dzielnicy biznesowej pełnej strzelistych wieżowców pod słynne bliźniacze wieże Petronas Towers, będące jednymi z najwyższych budynków na świecie.

Wieczorem obejrzymy pokaz fontann w parku przylegającym do wież i odwiedzimy jeden ze Sky Barów, z których rozciąga się piękny widok na oświetlone miasto i wieże Petronas.

Dzień 3

Dalsze zwiedzanie stolicy Malezji. Odwiedzimy m.in. Muzeum Narodowe oraz Pałac Królewski (z zewnątrz). Następnie wybierzemy się do Parku Egzotycznych Ptaków, gdzie zatrzymamy się na małe „co nieco” i możliwe, że będziemy musieli podzielić się daniem z jednym z ciekawskich ptaków, które często zaglądają gościom do talerzy J Dalej ruszymy w kierunku Meczetu Narodowego, Placu Niepodległości i meczetu Jamek Mosque. Po południu dotrzemy ponownie pod wieże Petronas, które tym razem będziemy podziwiać za dnia.

Dzisiaj czeka nas jeszcze wizyta w pięknej chińskiej świątyni górującej nad miastem – Thean Hou.

Dzień 4

Poranny przejazd autobusem w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Na skraj dżungli podpłyniemy łodzią i zakwaterujemy się przy rzece, aby jeszcze tego samego wieczoru wyruszyć na krótką eksplorację najstarszego lasu deszczowego na świecie!

Klimat tutaj jest bardzo ciężki, jest upalnie, wilgotność wynosi niemalże 100% a widok gęstej dżungli potrafi przyprawić o gęsią skórkę. Ogromne drzewa, plątanina najróżniejszych pędów i liści, charakterystyczny półmrok oraz nieznane odgłosy z głębi lasu sprawią, że poczujemy się jak w zapomnianym parku jurajskim. A to będzie dopiero krótki spacer, bo tę noc spędzimy jeszcze w naszym hoteliku. Kolejnego dnia wyruszymy w 2-dniowy trekking i spędzimy noc w jaskini w środku lasu!

Taman Negara to najstarszy na ziemi las deszczowy liczący sobie około 130 milionów lat i zamieszkiwany przez setki najróżniejszych gatunków zwierząt i owadów. Zajmuje obszar około 4,3 tys. km2 i porasta go ok 15 tys. gatunków roślin, w tym wiele występujących tylko na tym obszarze. Dżungla Taman Negara nazywana jest lasem dziewiczym, gdyż nigdy nie została wykarczowana i odbudowana na nowo.

Dzień 5

Dzisiaj rozpoczniemy nasz 2-dniowy trekking w głąb dżungli Taman Negara. Założymy na plecy plecaki z najpotrzebniejszymi rzeczami, wodą i suchym prowiantem (w dżungli nie wolno rozpalać ognia) i ruszymy z lokalnym przewodnikiem przed siebie. Na początek czeka nas dwugodzinna trasa łódką w dół rzeki Tembling do Kuala Keniam, następnie przejdziemy popularnym mostem zrobionym z drewna i lin (Conopy Walk) o długości ponad 500 metrów i zawieszonym na wysokości około 40 metrów nad lasem i rzeką. Jeśli będziemy mieć szczęście, może uda nam się wypatrzyć skaczące wśród koron drzew małpy.

Dalszą trasę (ok 8,5 km, 5h drogi) przebędziemy na piechotę leśnymi dróżkami przedzierając się wśród najróżniejszych roślin i powalonych korzeni drzew oraz uważając na leśne stworzenia (głównie owady, których są tu tysiące!). Celem naszej trasy jest jaskinia Kepayang Cave, gdzie przygotujemy kolację razem z naszym przewodnikiem i spędzimy noc w śpiworach. Właśnie w nocy zacznie się „koncert” w dżungli i dobiegną do nas wrzaski małp, skrzeczenie ptaków i cykanie najdziwniejszych owadów.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą trasę dżunglą w kierunku Kuala Trenggan (ok 8 km, 5h drogi). Nasz przewodnik opowie nam o lesie i postara się wypatrzyć dla nas jak najwięcej zwierząt. My natomiast będziemy zobowiązani zachowywać się cicho i ich nie wystraszyć. Będzie też możliwość kąpieli w rzece (o ile poziom wody na to pozwoli). Następnie wsiądziemy w łódź i ruszymy w drogę powrotną. Jeśli wystarczy nam czasu, odwiedzimy również lokalną wioskę żeby podejrzeć jak wygląda życie rdzennych mieszkańców na skraju dżungli i zobaczyć jak konstruowane są np. rurki-dmuchawki do polowań.

Noc w hoteliku w Kuala Tahan.

Dzień 7

Przejazd na wzgórza herbaty Cameron Highlands.

Cameron Highlands to górzysty teren pokryty plantacjami wiecznie zielonych krzaczków herbaty, kwiatów oraz tropikalnym lasem. Po przyjeździe wybierzemy się na spacer po okolicy, aby podziwiać widoki i odwiedzić lokalny targ truskawek, które są w tym rejonie uprawiane.

Dzień 8

Dzisiaj wybierzemy się na okoliczne pola herbaty, gdzie pospacerujemy i będziemy cieszyć się wyjątkowym zapachem herbacianych krzaczków. Następnie zajrzymy do puszczy Mossy Forest, w której prawie wszystko pokryte jest mchem.

Koło południa odwiedzimy fabrykę herbaty Boh Tea Estate, gdzie poznamy tajniki jej uprawiania i napijemy się herbaty z pięknym widokiem na wzgórza.

Dzień 9

Czas pożegnać się z górzystym, chłodnym klimatem i wrócić w strefę upałów. Przejazd do Georgetown na wyspie Penang. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z kolonialnej zabudowy, najlepszego jedzenia w całej Malezji oraz z ciekawych murali pokrywających mury w całym mieście. Dzisiaj wybierzemy się poznać kulinarną stronę wyspy i odwiedzimy lokalne knajpki i stoiska uliczne polując na najsmaczniejsze potrawy.

Pospacerujemy też gwarnymi uliczkami miasta w poszukiwaniu sztuki ulicznej, tzw. street artu i odkrywając niezwykłe obrazy na murach.

Dzień 10

Całodniowe zwiedzanie wyspy Penang i miasta Georgetown.

Rano wybierzemy się na wzgórze Peneng Hill, na które wjedziemy kolejką linową i będziemy podziwiać widok na okolicę. Następnie odwiedzimy robiący duże wrażenie buddyjski kompleks świątynny Kek Lok Si.

Po powrocie do Georgetown wyruszymy na spacer wąskimi uliczkami zabytkowego miasta, m.in. ulicą Armenian Street pełną pięknych domków i uroczych sklepików, odwiedzimy napotkane hinduskie i buddyjskie świątynie, zajrzymy do chińskich tradycyjnych domów na herbatę.

Jeśli starczy nam czasu, odwiedzimy pięknie odrestaurowany Cheong Fatt Tze Mansion – pałac należący do kupca Cheonga Fatta, zwanego Ostatnim Mandarynem i przejdziemy uliczkami dzielnicy Little India.

Dzień 11

Poranny transfer na wybrzeże i podróż promem na wyspę Langkawi. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży i czas na relaks.

Dzień 12-13

Czas na relaks na plaży i pływanie w ciepłych wodach Morza Andamańskiego.

Chętni mogą wziąć udział w dodatkowych wycieczkach po wyspie: pozwiedzać, wspiąć się na jedną z gór, wybrać się na trekking w dżungli, zobaczyć las namorzynowy, ponurkować lub wybrać się na piękne, puste plaże po drugiej stronie wyspy.

Dzień 14

Od rana ostatnie chwile na plaży.

Po południu transfer na lotnisko i lot do Kuala Lumpur (lub wylot z Penang z pominięciem stolicy). Wylot do Polski z przesiadką w jednym lub dwóch portach lotniczych w Europie lub Azji.

Dzień 15

Przylot do Polski. Zakończenie naszej przygody.

WEŹ UDZIAŁ – FORMULARZ    ZADAJ PYTANIE    POBIERZ OFERTĘ W PDF

KOSZT WYCIECZKI
 
 • CENA WYCIECZKI
 • CENA BILETU LOTNICZEGO
2.600 PLN + 650 USD
od 2.800 PLN

 

ZASADY PŁATNOŚCI  
 • I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA
 • II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM
 • III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU
1.000 PLN
1.600 PLN
650 USD

 

CENA OBEJMUJE
 • zakwaterowanie w hotelach i hotelikach o standardzie 2/3*** (lokalna standaryzacja) w Kuala Lumpur, na wzgórzach Cameron Highlands, w Penang i na wyspie Langkawi (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 9 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w hoteliku o standardzie turystycznym na skraju dżungli Taman Negara (pokoje 2-osobowe z łazienkami i wiatrakiem) – łącznie 2 doby hotelowe
 • 1 nocleg w jaskini w śpiworach w dżungli Taman Negara
 • częściowe wyżywienie: 7 x śniadanie w dniach 3-9, 2x lunch w dniach 5-6, 3x kolacja w dniach 4-6
 • wszystkie wymienione w planie transfery: lokalnymi autobusami, łodziami, promami, metrem
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE
 • przelotu na trasie Warszawa – Kuala Lumpur/Penang/Langkawi – Warszawa (ceny średnio od 2.800 PLN w górę, w promocjach czasem od 1.800 PLN)
 • przelotu z Langkawi do Peneng/Kuala Lumpur (w cenie od 40 USD) – pośredniczymy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych, napiwków
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie.

Możliwy jest wylot z innych lotnisk i spotkanie z grupą już na miejscu.

 

MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
 • 7 osób + pilot

 

INNY TERMIN TEJ WYPRAWY
 • sierpień/wrzesień 2018

 

POZOSTAŁE DOKUMENTY DO POBRANIA

 

UWAGI
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 299 PLN lub 349 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Malezji
 • W Malezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu przemieszczania się lokalnymi autobusami oraz łodziami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Plecak będzie również potrzebny podczas trekkingu w lesie deszczowym (zabieramy w nim tylko najpotrzebniejsze rzeczy na 2-dniowe wyjście do dżungli). Podczas zwiedzania i pozostałych wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.