• Nepal Namaste gł

NEPAL – NAMASTE – wrzesień 2018

 • Cel wyjazdu:
 • Długość: 11 dni
 • Początek wyprawy: 23/09/2018
 • Koniec wyprawy: 03/10/2018

Wyrusz z nami do tajemniczego Nepalu pełnego dźwięków mantr i zabytkowych budowli. Zakręć młynkami modlitewnymi w jednej ze świątyń i zobacz odbicie Himalajów w jeziorze Phewa, a na koniec trop z aparatem nosorożce w ich naturalnym środowisku!

Najważniejsze punkty programu:
zwiedzanie Katmandu m.in. plac Katmandu Durbar, Świątynia Małp – Swayambhunath Stupa, Świątynia Pasupatinah, Świątynia Bauddhanath, świątynia Kumari Bahal, będącej domem „żyjącej bogini” (Kumari Dewi), zwiedzanie Bhaktapuru i Patanu, wizyta na punkcie widokowym na Himalaje Sarangkot, zwiedzanie Pokhary, safari w parku Chitwan w poszukiwaniu nosorożców.

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez nas bilet lotniczy). Wylot do Katmandu – z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Uwaga – możliwy lot bez opieki pilota (ale cała grupa leci razem) i spotkanie z pilotem na lotnisku w Katmandu.

Dzień 2

Przylot do Napalu. Transfer do hotelu na Thamelu 🙂 – słynnej, turystycznej dzielnicy miasta. Czas na odpoczynek po podróży oraz spacer po okolicy – pobliskie uliczki pełne są lokalnych bazarów i targów z oryginalnymi nepalskimi wyrobami. Pierwsze spotkanie z nepalską kuchnią.

Po południu odwiedziny w Swayambhunath Stupa – Świątyni Małp, pełnej zapachu kadzideł i modlitw buddyjskich mnichów. Jest to jedno z najstarszych (ponad 2,5 tysiąca lat!) i najświętszych miejsc pielgrzymek buddystów w Nepalu. Stupa położona jest na szczycie wzgórza i prowadzi do niej 365 stopni. W świątyni osiedliły się psotne małpy, które uważane są za święte. Główną stupę otaczają setki młynków modlitewnych, które oczywiście również zakręcimy!

Wieczorem kolacja powitalna z pokazem tradycyjnych nepalskich tańców.

Dzień 3

Od rana zwiedzanie położonego na uboczu Bhaktapur, miasta będącego kiedyś stolicą jednego z trzech królestw Doliny Katmandu. Niestety duża część miasta została zniszczona podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku. Wizyta na placu Bhaktapur Durbar (Plac Królewski), na którym znajduje się Pałac Królewski oraz liczne świątynie, pagody, rzeźby i dzwony. Wybierzemy się też na spacer wąskimi ulicami miasta zaglądając do lokalnych sklepików z rękodziełem.

Po południu wizyta na placu Katmandu Durbar i podziwianie pałacu Hanuman Dhoka Durbar. Na placu znajduje się większość zabytków i świątyń stolicy  zarówno buddyjskich, jak i hinduistycznych. Spacerując po okolicy zobaczymy również Pałac żywej bogini Kumari, która jest uważana za inkarnację bogini Taledźu. Być może będziemy mieć szczęście i bogini (mała dziewczynka) ukaże nam się w jednym ze swoich okien.

Powrót spacerem wąskimi uliczkami miasta na Thamel.

Dzień 4

Wczesnym rankiem możliwość wzięcia udziału w locie widokowym na Mt.Everestem (koszt ok 220 USD – warto zarezerwować jeszcze przed wylotem z Polski).

Dalsze zwiedzanie Katmandu. Wizyta przy hinduistycznej Świątyni Pasupatinah – jednej z najstarszych w Nepalu, wybudowanej ku czci boga Shiwy. Świątynia leży na brzegu rzeki Bagmati, gdzie stoją stosy kremacyjne i mają do niej wstęp tylko wierni. Tutaj też będziemy mieć okazję spotkać tzw. Sadhu – hinduskich mężczyzn prowadzących religijny i ascetyczny tryb życia. Sadhu charakteryzują się kolorowymi strojami, wymalowanymi twarzami i często dredami na głowie.

Następnie wizyta w Świątyni Bauddhanath, do której pielgrzymują buddyści z całego świata i która jest najświętszym miejscem dla buddystów tybetańskich. Główna stupa świątyni ozdobiona jest malowidłami wszystkowidzących oczu.

Po południu zwiedzanie Patan, kiedyś zwanego Miastem Piękna (Lalitpur). Wizyta na Placu Królewskim i spacer bocznymi uliczkami, gdzie zobaczymy m.in. Złotą Świątynię w buddyjskim klasztorze Hiranya Varna Mahavihar.

Dzień 5

Transfer autobusem do Pokhary. Odpoczynek po podróży oraz spacer po najbliższej okolicy. Wizyta nad jeziorem Phewa, w którego wodach, przy dobrej pogodzie, malowniczo odbija się masyw Annapurny (8091 m n.p.m.).

Dzień 6

Wczesnym rankiem możliwość wzięcia udziału w locie widokowym helikopterem dwuosobowym (pilot i pasażer) nad masywem Annapurny (dodatkowo płatne ok 250 USD).

Dzisiaj wybierzemy się na zwiedzanie Pokhary. Najpierw wsiądziemy w łódki i przepłyniemy się na malutką wyspę na środku jeziora, gdzie zobaczymy hinduską świątynię – Varahi Bhagvati. Następnie wjedziemy na wzgórze Ananda do Stupy Pokoju skąd rozpościera się piękna panorama na miasto, jezioro i Himalaje (przy bezchmurnej pogodzie). Dalej czeka nas krótka wizyta przy wodospadzie Dewi zlokalizowanym w głębokim leju krasowym oraz w wapiennej jaskini Gupteshwor Mahadev.

Po południu wizyta na  osiedlu uchodźców tybetańskich oraz czas wolny na zakupy na lokalnych bazarach.

Dzień 7

Wczesnym rankiem transfer w góry na punkt widokowy Sarangkot i podziwianie wschodu słońca nad Annapurną (tzw. zapalenie szczytów) oraz szczytami Dhaulagiri i nigdy niezdobytym Machhapuchhare. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie chętni będą mogli wziąć udział w locie paralotnią nad miastem i jeziorem (dodatkowo płatne ok 70 USD, lot w tandemie z instruktorem trwa ok 20-30 minut).

Reszta dnia do własnej dyspozycji – polecamy zakupy pamiątek w pobliskich sklepikach i na bazarze z rękodziełem tybetańskim, a wieczorem kolację w jednej z klimatycznych knajpek nad samym jeziorem.

Dzień 8

Transfer do wioski Sauraha znajdującej się przy Parku Narodowym Chitwan. Teren parku porastają głównie lasy monsunowe oraz zarośla, wśród których leży bagienny pas stepów i sawann. Przy licznych jeziorkach można spotkać wiele dzikich zwierząt.

Po południu spacer po okolicy i wizyta w wiosce ludu Tharu.

Dzień 9

Dzisiaj wybierzemy się na safari (piesze lub jeepam) i będziemy tropić z aparatami żyjące na wolności nosorożce indyjskie (żyje ich tu ponad 500!), krokodyle, tygrysy bengalskie, egzotyczne ptaki i inne dzikie zwierzęta. Przepłyniemy też tradycyjnymi łódkami kanu rzekę Rapti oraz weźmiemy udział w kąpieli ze słoniami w rzece.

Dzień 10

Transfer powrotny do Katmandu.

Czas wolny na samodzielną eksplorację okolicy i zakup ostatnich pamiątek.

Dzień 11

Wylot do Warszawy. Lot z przesiadką w jednym (lub dwóch) z portów azjatyckich lub europejskich. Możliwy przylot dnia kolejnego. Uwaga – możliwy lot bez opieki pilota (ale cała grupa leci razem).

Zakończenie naszej przygody.

WEŹ UDZIAŁ – FORMULARZ    ZADAJ PYTANIE    POBIERZ OFERTĘ W PDF

KOSZT WYPRAWY  
 • CENA WYPRAWY
 • CENA BILETU LOTNICZEGO
2.600 PLN + 450 USD

od 2.800 PLN

 

ZASADY PŁATNOŚCI  
 • I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA
 • II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM
 • III RATA – UCZESTNIK ZABIERA ZE SOBĄ NA WYJAZD
800 PLN
1.800 PLN
450 USD

 

CENA OBEJMUJE
 • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 2/3*** w Katmandu oraz Pokharze (pokoje 2-os. z łazienkami i klimatyzacją, lokalna standaryzacja) – łącznie 7 nocy
 • zakwaterowanie w hoteliku o standardzie turystycznym w Sauraha w pobliżu Parku Chitwan (pokoje 2-os. z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem, lokalna standaryzacja) – 2 noce
 • częściowe wyżywienie: 9 x śniadanie w dniach 3-11, 2 x lunch w dn. 8-9, 3 x kolacja w dn. 2, 8-9
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minibusy, łodzie, autobusy, taksówki
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • wstęp do Parku Narodowego Chitwan
 • opiekę polskojęzycznego pilota przez cały czas trwania wyprawy
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), podwyższone ubezp. o sporty ekstramalne dla osób, które wybiorą się na lot paralotnią
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 

 

CENA NIE OBEJMUJE
 • przelotu na trasie Warszawa – Katmandu – Warszawa (ceny od 2.800 PLN), loty z Londynu nawet od ok 1.700 PLN
 • wizy do Nepalu (25 USD – wiza jest wystawiana na lotnisku po przylocie do Katmandu, płatna osobiście) – należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 150 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) Nie przejmuj się, jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie.

 

MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
 • 7 osób + pilot

 

INNY TERMIN WYPRAWY
 • kwiecień 2019

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

 

UWAGI
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 250 PLN lub 300 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Wiza nepalska wystawiana jest na lotnisku po przylocie do Katmandu, należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe potrzebne do wystawienia wizy
 • W Nepalu nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży oraz opóźnieniami transportów z powodu złego stanu dróg; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Z powodu słabego zasięgu sieci komórkowej telefony często nie działają
 • W Nepalu występują częste przerwy w dostawie prądu
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub miękką torbę podróżną (może być na kółkach)