PODRÓŻ POŚLUBNA NA BALI

Wyspa Bali – symbol światowej egzotyki i największa perła Indonezji znana z oryginalnego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, muzyki i tańca. Bali to również tysiące świątyń, bajeczne krajobrazy, soczyście zielona przyroda i przepiękne plaże.

To wszystko sprawia, że wyspa Bali jest idealnym miejscem na wymarzony wypoczynek, aktywne spędzanie czasu czy podróż poślubną.

Plan wyjazdu realizujemy już od 2 osób (również dla grup) w dowolnym, wybranym przez Ciebie terminie i możemy ją na Twoje życzenie zmodyfikować (przedłużyć, skrócić, dodać więcej atrakcji) jak również zmienić standard zakwaterowania na luksusowe hotele 5***** czy prywatne wille z basenami, jak również hotele budżetowe.

Pary w podróży poślubnej otrzymują od nas dodatkowe upominki oraz kolację przy świecach w wybrany wieczór.

Dzień 1
Wylot z Polski

Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku w Warszawie 2,5h przed planowanym wylotem. Przelot na Bali z przesiadką w jednym (lub dwóch) z portów lotniczych w Europie lub/i Azji.

Dzień 2
Przylot na Bali

Lądowanie na wyspie Bali. Spotkanie z przedstawicielem biura w hali przylotów, transfer do Ubud i zakwaterowanie w wybranym hotelu. Czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 3
Dzień wolny

Dzień wolny w hotelu. Czas na odpoczynek po podróży lub samodzielną eksplorację okolicy i miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych. Polecamy wybrać się na długi spacer po mieście i odwiedzić m.in. pałac w Ubud i lokalny targ.

Ubud to ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.
Dzień 4
Wycieczka

Wycieczka po okolicy: wizyta na zapierających dech w piersiach tarasach ryżowych w okolicach Ubud. Okazja do zobaczenia lokalnych świątyń – Pura Gunung Kawi oraz Pura Tirta Empul, podziwianie widoku na wulkan Kintamani i jezioro Batur.

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Gunung Kawi                            

To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Niektórzy błędnie uważają, że te fasady to grobowce, nigdy jednak nie znaleziono w nich ludzkich szczątków ani popiołów. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Jedna z teorii głosi, że Główna Grupa Pięciu Fasad upamiętnia króla Udayanę, jego żonę Mahendradettę, nałożnicę oraz dwóch synów. Wedle innej hipotezy wykonano ją ku czci syna Udayany, Anaka Wungsu, który władał Bali w XI w. i jego pięciu żon. Zaś cztery fasady na drugim brzegu rzeki miałyby wówczas należeć do jego nałożnic. Dziesiąta, stojąca samotnie w pewnej odległości, mogła być pomnikiem jakiegoś ważnego urzędnika dworskiego albo kapłana.

Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Kintamani

Na północnym-wschodzie Bali, w głębi wyspy majestatycznie zarysowuje się Gunung Batur, krater ma 1 717 m wysokości, 11 km średnicy i 180 m głębokości. Wulkan jest wciąż aktywny. Ze szczytu spływają do doliny wstęgi czarnej lawy. Według legendy Sziwa podzielił kiedyś świętą hinduską górę Makameru na dwie części i umieścił je na Bali jako wulkany Agung i Batur, otaczane na wyspie największą czcią. Batur symbolizuje pierwiastek żeński, a Agung – męski.

Dzień 5
Dzień wolny

Dzień wolny. Śniadanie w hotelu.

Dzień 6
Wycieczka

Poznawanie Bali podczas całodziennej wycieczki. Wizyta w Pałacu Królów – Kerta Gosa, Świątyni w jaskini nietoperzy – Pura Goa Lawah oraz w Ogrodzie Wodnym w Ujung. Na koniec dnia odwiedziny w najważniejszej świątyni na wyspie – Pura Besakih zwanej Matką Świątyń.

Pura Besakih – Matka Świątyń

We wschodniej Bali, dominuje masyw potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3 142 m n.p.m. (pierwsza zanotowana erupcja nastąpiła w 1808 r., a ostatnia w 1963 r., w której wyniku zginęło ok. 17 tys. osób, strumienie lawy cudem ominęły świątynię Besakih, o dosłownie kilka metrów).

Wysoko na stromych zboczach tego wulkanu leży świątynia Pura Besakih, nazywana często “matką świątyń”, jest to, bowiem największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie. Składa się na nią w rzeczywistości rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Świątynia powstała, jako górska świątynia tarasowa najpóźniej w VIII w. n.e. W rzeczywistości jest to kompleks 22 pojedynczych świątyń, połączonych ze sobą licznymi tarasami i schodami, prowadzącymi do głównej struktury – świątyni Pura Penataran Agung, uważanej za najważniejszą ze świątyń kompleksu. Jest ona zbudowana na sześciu poziomowych tarasach, a jej pagoda symbolizuje kosmiczną górę Meru oraz Padmasanę (Lotosowy Tron). Świątynia poświęcona jest hinduskiemu bogowi – Sziwie (Niszczycielowi), zaś stojące po jej obu stronach nieco mniejsze świątynie oddane są Brahmie (Stwórcy) i Wisznu (Protektorowi).

Świątynia Besakih w 1995 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Klungkung (Kerta Gosa) – Pałac Królów

Jako siedziba Dewy Agunga, najważniejszego z tutejszych królów, Klungkung zajmuje szczególne miejsce w historii i kulturze wyspy. W pałacach władców i arystokratów rozwijały się sztuki plastyczne, muzyka i teatr, które dziś odgrywają tak istotną rolę w życiu Balijczyków. Stolicę przeniesiono do Klungkung w 1710 r., dziś można tam zobaczyć pozostałości pałacu po zniszczeniach w 1908 r.

Pura Goa Lawah (Bat Cave Temple) – Świątynia w jaskini nietoperzy

To święta dla Balijczyków jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy, które wiszą tak ciasno jeden obok drugiego, że sklepienie wygląda jak oblepiane drgającym błotem. Czasami zakrada się tutaj na ucztę pyton. Miejsce jest naprawę niezwykłe i nietrudno zrozumieć, czemu zostało uznane za święte. Świątynia ta odgrywa również, ważna rolę w rytuałach pokremacyjnych.

Taman Ujung (Water Palace) – Ogród Wodny w Ujung

Na wschodzie Bali Królowie Karangasem uwielbiali zakładać parki wypoczynkowe, w których szukali schronienia przed upałami. Tego typu kompleksem sadzawek i willi jest ogród wodny w nadmorskiej miejscowości Ujung. Znaczna jego część uległa zniszczeniu na skutek trzęsień ziemi, ale wciąż prowadzone są prace renowacyjne, a sam pałac robi duże wrażenie.

Dzień 7
Ubud – półwysep Benoa

Po śniadaniu transfer na półwysep Benoa i zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży lub przy basenie.

Dzień 8
Relaks

Dzień wolny. Śniadanie w hotelu.

Dzień 9
Relaks

Dzień wolny. Śniadanie w hotelu.

Dzień 10
Wycieczka

Poznawanie Bali podczas całodziennej wycieczki. Wizyta m.in. w świątyni Tanah Lot, świątyni Danau Bratan na jeziorze Bedugul, wizyta na lokalnym targu w Bedugul, spacer po tarasach ryżowych Jatiluwih.

Świątynia Tanah Lot

To jedna z najsławniejszych świątyń na Bali, jedna z kilku morskich świątyń, w których oddaje się hołd duchom morza, znajduje się południowym wybrzeżu Bali. Wznosi się na olbrzymiej skale, która jest wyrzeźbiona przypływami morza, nieopodal brzegu. Widok wokół świątyni to samotne czarne wieże i kępy roślinności na urwiskach. W okolicznych jaskiniach żyją święte węże, którym Balijczycy starają się nie wchodzić w drogę. Do środka świątyni mogą wejść tylko wierni, zaś turystom pozostaje podziwianie przepięknych widoków z pobliskiego brzegu.

Danau Bratan Temple na jeziorze oraz wioska Bedugul

Na górskim grzbiecie rozdzielającym północną i południową część wyspy leży ciche Danau Bratan, jezioro wypełniające dawno wygasły krater i często okryte mgłą, która przesłania cały wulkan.

Ponieważ jezioro jest głównym źródłem wody do nawadniania okolicznych pól uprawnych, mieszkańcy pobliskiego miasta – Bedugul oddają cześć jego bogini w świątyni Pura Ulu Danu Bratan, położonej na niewielkim cyplu. Zbudowana na początku XVII w. jest to jedna z najważniejszych świątyń irygacyjnych na Bali.

Bedugul to miasto usytuowane 1 300 m n.p.m., to zarówno nieduża miejscowość, jak i górski ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, popularny wśród mieszkańców, jako miejsce weekendowych wypadów.

Jatiluwih – tarasy ryżowe

To górska miejscowość skąd widać pięknie całą południową część Bali. Nazwa miejscowości – dosłownie „niezwykła”, położona na wysokim, tarasowym zboczu, jest bardzo trafna. To jedyne miejsce na całej Bali, gdzie uprawia się rodzimą odmianę ryżu zwana Padi Bali, o długich, zgrabnych łodygach. Te tarasy ryżowe zaliczane są do najpiękniejszych na Bali.

W czasie tej wycieczki zapraszamy również na spacer po tarasach ryżowych, w czasie, którego będzie możliwość przyjrzenia się z bliska uprawie ryżu.

Dzień 11
Relaks

Dzień wolny. Śniadanie w hotelu.

Day 12
Wylot z Bali

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Polski z przesiadką w jednym (lub dwóch) z portów lotniczych w Europie lub/i Azji. Przylot do Polski, w zależności od wykupionego lotu, może nastąpić następnego dnia.

WEŹ UDZIAŁ – FORMULARZ    ZADAJ PYTANIE    POBIERZ OFERTĘ W PDF

TERMIN
 • dowolny, zalecany między marcem a listopadem ze względu na porę suchą i deszczową (wysoki sezon: czerwiec-wrzesień), w terminie 20.12-10.01 obowiązują dopłaty

 

KOSZT WYCIECZKI / os.
 
 • CENA WYCIECZKI
 • CENA BILETU LOTNICZEGO
4.200 PLN
od 3.000 PLN

 

ZASADY PŁATNOŚCI
 
 • I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA
 • II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM
1.000 PLN

3.200 PLN

 

CENA OBEJMUJE
 • zakwaterowanie w 4**** hotelu Novotel Benoa w pokoju 2-os. deluxe (lokalna standaryzacja) – 5 nocy
 • zakwaterowanie w 3*** hotelu w okolicach Ubud w pokoju 2-os. deluxe – 5 nocy

 • w przypadku popołudniowego lub wieczornego wylotu możliwość przedłużenia doby hotelowej za dodatkową dopłatą

 • częściowe wyżywienie: 10x śniadanie [B], 3x lunch [L]

 • wszystkie wymienione w planie transfery klimatyzowanym samochodem z kierowcą

 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach (prywatna wycieczka)

 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w planie

 • opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczek

 • 24-godzinny kontakt z Organizatorem

 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)

 

CENA NIE OBEJMUJE
 • ceny biletu lotniczego na Bali (ceny od 3.000 PLN z Polski, od 2.800 z Berlina) – biuro pomaga w znalezieniu odpowiedniego przelotu oraz może pośredniczyć w jego zakupie
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych

 

 

HOTELE

 

Novotel Benoa 4****

zdjęcia

Novotel Benoa Bali 4

Novotel Benoa Bali 5

Novotel Benoa Bali 1

Novotel Benoa Bali 3

 

 

DD Ubud Villa 3***

zdjęcia

DD Ubud Villa 8

DD Ubud Villa 6

DD Ubud Villa 9

DD Ubud Villa 3

 

 

 

INNE OPCJE
 • hotele 3*** (5 nocy nad morzem, 5 nocy w Ubud) i 1 wycieczka – cena od osoby już od 3.200 PLN
 • hotele 3*** (5 nocy nad morzem, 5 nocy w Ubud) i 3 wycieczki – cena od osoby już od 3.900 PLN
 • hotel 4**** (10 nocy nad morzem) i 3 wycieczki – cena od osoby już od 4.400 PLN
 • hotel 5***** (10 nocy nad morzem) i 3 wycieczki – cena od osoby już od 6.000 PLN

 

 

POZOSTAŁE DOKUMENTY DO POBRANIA

 

UWAGI
 • Podane ceny stanowią jedynie przybliżony koszt wyjazdu – każdorazowo należy złożyć zapytanie dot. wybranego pakietu przed dokonaniem rezerwacji i zakupem biletów lotniczych
 • Opłatę rezerwacyjną (30% wartości wycieczki) należy wpłacić w ciągu 3 dni od założenia rezerwacji
 • Pozostałą część wpłaty należy wnieść na 30 dni przed wyjazdem
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 250 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Plaże na południu wyspy Bali otoczone są rafami koralowymi, w związku z czym podczas odpływu kąpiel w oceanie może być niemożliwa
 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

honeymoon