KILKA SŁÓW O NASZYCH WYPRAWACH

 

 

MAŁE GRUPY

Na wszystkie nasze wyprawy grupowe zabieramy od 7 do 12 osób.

Podróżowanie w kameralnych grupach ma wiele zalet. Dzięki małej liczebności, możemy podróżować lokalnymi środkami transportu, jeść w miejscowych knajpkach czy zgubić się w kolorowych uliczkach największych azjatyckich metropolii, by oglądać prawdziwe życie miasta, kulturę i sztukę ulicznych artystów. Większe grupy tworzymy w przypadku wycieczek na indywidualne zamówienie.

 

Kameralne grupy: 7 – 12 osób plus pilot

 

NASZE KIERUNKI

Nasze kierunki to kraje Azji Południowo-Wschodniej: Filipiny, Indie, Indonezja, Kambodża, Malezja, Singapur, Sri Lanka, Tajlandia, Wietnam oraz Nepal. Odwiedzamy najbardziej elektryzujące miejsca i regiony: Bangkok − Miasto Aniołów i jego prastare świątynie pilnowane przez setki posągów Buddy, Angkor − najpiękniejszą perłę Imperium Khmerów, magiczne Taj Mahal w Indiach, Bali znane z folkloru, sztuki, muzyki, tańca i plaż czekających na surferów z całego świata. Wspinamy się na wulkany, odwiedzamy pływające targi, nocne bazary i wiele innych miejsc, o których nawet nie śniłeś!

 

Filipiny, Indie, Indonezja, Kambodża, Malezja, Singapur, Sri Lanka oraz Tajlandia

 

JAK PODRÓŻUJEMY

Nasze wyprawy to w większości wyjazdy | trampingowe | z plecakami przeznaczone dla wytrwałych podróżników, dla których ważniejszy jest element przygody niż standard zakwaterowania. Podczas wypraw korzystamy z lokalnych form transportu: riksz, łodzi, promów, pociągów, autobusów, jak również prywatnych minivanów. Zdarza się nam jeździć na rowerze albo po prostu zwiedzać na piechotę. Do kraju docelowego zawsze latamy samolotami rejsowymi, a po Azji latamy lokalnymi liniami lotniczymi.

 

Samolotem, samochodem, autobusem, busem, statkiem, łódką, promem, tuk-tukiem, rikszą i na piechotę

 

ZAKWATEROWANIE

Podczas wypraw trampingowych nocujemy w małych hotelikach klasy turystycznej. Często w trakcie części wypoczynkowej wyjazdu zmieniamy je na klimatyczne drewniane bungalowy na plaży lub hotele 2/3*. Zwykle wybieramy zakwaterowanie z łazienką i klimatyzacją lub wiatrakiem. Pokoje są najczęściej 2- lub 3-osobowe.

Podczas rejsów morskich często śpimy pod gołym niebem na materacach i podziwiamy gwiazdy, a pod namiotem na bezludnych wyspach nasłuchujemy szumu fal.

Hotele klasy turystycznej, guesthousy, hotele wyższej klasy, bungalowy na plaży, a czasem noc pod gołym niebem na statku

 

WYŻYWIENIE

Śniadania często mamy zapewnione w hotelach. Nie wyjeżdżamy jednak do Azji po to, by korzystać z opcji all-inclusive i kosztować tylko zachodniej kuchni. Nastawiamy się na nieznane! Czekają na nas nowe smaki i zapachy, przysmaki lokalnych knajpek i restauracji. Słodkie, kolorowe owoce, owoce morza czy szaszłyki z lokalnej garkuchni to tylko mała część tego, czego próbujemy podczas naszych wypraw.

Średnie ceny wyżywienia podane są w kosztorysie każdej wyprawy.

 

Jemy w lokalnych knajpach i restauracjach, jak również na straganach na ulicy, co jest bardzo popularne w Azji

 

DLA KOGO SĄ NASZE WYPRAWY

Jeśli chcesz zobaczyć coś więcej niż zwykły turysta, podchodzisz do życia z dystansem i poczuciem humoru, jesteś samodzielny, tolerancyjny i bezproblemowy, a poznanych ludzi i przeżyte przygody cenisz sobie bardziej niż siedzenie w domu, to trafiłeś świetnie!

Nasze wyprawy mają charakter koleżeński. Minimalizujemy dystans między pilotem a uczestnikiem, co w połączeniu z małą liczebnością grup, daje nam szansę dobrze się poznać i stworzyć wyjątkową atmosferę wspólnej przygody.

 

Dla osób ciekawych świata, bezproblemowych, samodzielnych, tolerancyjnych i gotowych na przygodę

 

A KTO POWINIEN SIĘ ZASTANOWIĆ ZANIM SIĘ ZGŁOSI

Jeśli oczekujesz, że Twoje wakacje będą miały sztywny plan, realizowany z dokładnością co do minuty, jesteś niecierpliwy, nieelastyczny i mało towarzyski to nasze wyprawy na pewno nie są dla Ciebie.

Jeśli szukasz hoteli z opcją all-inclusive / chcesz odpocząć, a nie zwiedzać / wolisz podróżować sam lub tylko z partnerem / chcesz sam ułożyć swój plan zwiedzania i wybrać termin wyjazdu – zamów u nas indywidualną wycieczkę | szytą na miarę|

 

Dla osób nietolerancyjnych, niecierpliwych, nieelastycznych

 

NIE MUSISZ MIEĆ PARY

Nie wymagamy, abyś na swoją wymarzoną wyprawę do Azji zabierał osobę towarzyszącą.

Większą część uczestników naszych wypraw stanowią osoby podróżujące w pojedynkę. Takie osoby kwaterowane są razem w pokojach dwuosobowych (według płci i jeśli jest to możliwe – również wieku).

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dopłacił do pokoju jednoosobowego, jeśli chcesz mieszkać sam (ale to chyba trochę smutno 🙂 )

 

Brak dopłaty do pokoju dla osób podróżujących w pojedynkę!

 

CO CIĘ CZEKA

Poznasz wielu podobnych do siebie podróżników! Nasze wyjazdy dadzą Ci możliwość odkrywania odmiennych kultur, dzikiej przyrody i najpiękniejszych raf koralowych. Zobaczysz cudowne prastare świątynie. Będziesz mógł korzystać z wielu form aktywności fizycznej: trekkingu w dżungli, zdobywania szczytów wulkanów na końcu świata, czy surfowania na Bali. Będziesz miał okazję nakarmić słonia, a nawet wykąpać się z nim w rzece czy pod wodospadem. A kiedy się zmęczysz, czeka na Ciebie błogi relaks pod palmami…

 

To będzie największa przygoda Twojego życia!

 

 

    Pamiętaj, że każda wyprawa to odkrywanie świata, ludzi, kultury, a także samego siebie. To okazja, by podzielić się sobą z innymi. Czasem wystarczy jeden uśmiech…

    Jeśli masz pytania – napisz do nas: biuro@discoverasia.com.pl lub zadzwoń 504 502 268