KILKA SŁÓW O NASZYCH WYPRAWACH

 

Małe grupy wyjazdowe

Na wszystkie nasze wyprawy grupowe zabieramy przeważnie od siedmiu do dwunastu osób.

Podróżowanie w kameralnych grupach ma wiele zalet. Dzięki małej liczebności, możemy podróżować lokalnymi środkami transportu, jeść w miejscowych knajpkach czy zgubić się w kolorowych uliczkach największych azjatyckich metropolii, by oglądać prawdziwe życie miasta, kulturę i sztukę ulicznych artystów.

Większe grupy tworzymy w przypadku wycieczek tematycznych lub na zamówienie.

 

Kameralne grupy: 7 – 12 osób plus pilot

 

Dokąd jeździmy

Nasze kierunki to kraje Azji Południowo-Wschodniej: Filipiny, Indie, Indonezja, Kambodża, Malezja, Singapur, Sri Lanka oraz Tajlandia. Odwiedzamy tam najbardziej elektryzujące miejsca i regiony: Bangkok − Miasto Aniołów i jego prastare świątynie pilnowane przez setki posągów Buddy, Angkor − najpiękniejszą perłę Imperium Khmerów, magiczne Taj Mahal w Indiach, Bali znane z folkloru, sztuki, muzyki, tańca i plaż czekających na surferów z całego świata. Zwiedzamy też wiele azjatyckich parków narodowych, indonezyjskie wulkany, pływające targi, nocne bazary i wiele innych miejsc, o których nawet nie śniłeś!

 

Filipiny, Indie, Indonezja, Kambodża, Malezja, Singapur, Sri Lanka oraz Tajlandia

 

Jak podróżujemy

Nasze wycieczki grupowe to w większości wyjazdy trampingowe przeznaczone dla wytrwałych podróżników, dla których ważniejsza jest przygoda niż standard zakwaterowania. Zdarza się również, że organizujemy wyprawy dla bardziej wymagających, którzy cenią sobie wygodę i komfort podróży. Podczas wypraw korzystamy z lokalnych form transportu: miejscowych busów, statków, łodzi czy tuk-tuków, jak również prywatnych minivanów. Zdarza się nam jeździć na rowerze, albo po prostu zwiedzać kraj na piechotę. Do kraju docelowego zawsze latamy samolotami rejsowymi. Czasem korzystamy z przelotów tanimi liniami lotniczymi na krótkich trasach w Azji.

 

Samolotem, samochodem, autobusem, busem, statkiem, łódką, promem, tuk-tukiem, rikszą i na piechotę

 

Zakwaterowanie

Podczas wypraw trampingowych nocujemy w małych hotelikach klasy turystycznej. Często w trakcie części wypoczynkowej wyjazdu zmieniamy je na klimatyczne drewniane bungalowy na plaży lub hotele 2/3*. Zwykle wybieramy zakwaterowanie z łazienką i klimatyzacją lub wiatrakiem. Pokoje są najczęściej 2- lub 3-osobowe.

Podczas wycieczek dla wymagających wybieramy hotele w standardzie 3/4/5*****.

Podczas rejsów morskich często śpimy pod gołym niebem i podziwiamy gwiazdy, a pod namiotem na bezludnych wyspach nasłuchujemy szumu fal i dźwięków lasu.

 

Hotele klasy turystycznej, guesthousy, hotele wyższej klasy, bungalowy na plaży, a czasem noc pod gołym niebem na statku

 

Wyżywienie

Śniadania często mamy zapewnione w hotelach, czasem również lunche lub kolacje. Nie wyjeżdżamy jednak do Azji po to, by korzystać z opcji all-inclusive i kosztować tylko zachodniej kuchni. Nastawiamy się na nieznane! Czekają na nas nowe smaki i zapachy, przysmaki lokalnych knajpek i restauracji. Słodkie, kolorowe owoce, owoce morza czy szaszłyki z lokalnej garkuchni to tylko mała część tego, czego próbujemy podczas naszych wypraw.

Średnie ceny wyżywienia podane są w kosztorysie każdej wyprawy.

 

Jemy w lokalnych knajpach i restauracjach, jak również na straganach na ulicy, co jest bardzo popularne w Azji

 

Dla kogo są nasze wyjazdy

Jeśli chcesz zobaczyć coś więcej niż zwykły turysta, podchodzisz do życia z dystansem i poczuciem humoru, jesteś samodzielny, tolerancyjny i bezproblemowy, a poznanych po drodze ludzi i przeżyte przygody cenisz sobie bardziej niż siedzenie w domu, to trafiłeś świetnie!

Nasze wyprawy mają charakter koleżeński. Minimalizujemy dystans między pilotem a uczestnikiem, co w połączeniu z małą liczebnością grup, daje nam szansę dobrze się poznać i stworzyć wyjątkową atmosferę wspólnej przygody.

 

Dla osób bezproblemowych, samodzielnych, tolerancyjnych, gotowych na przygodę i ciekawych świata

 

Dla kogo NIE są nasze wyjazdy

Jeśli oczekujesz, że Twoje wakacje będą miały sztywny plan, realizowany z dokładnością co do minuty, jesteś niecierpliwy, nieelastyczny i mało towarzyski to nasze wyprawy ewidentnie nie są dla Ciebie.

Jeśli szukasz hoteli z opcją all-inclusive / chcesz odpocząć, a nie zwiedzać / wolisz podróżować sam lub z partnerem / nie potrzebujesz polskojęzycznego pilota / chcesz sam ułożyć swój plan zwiedzania i wybrać termin wyjazdu – zamów u nas swoją indywidualną wycieczkę “szytą na miarę”.

 

Dla osób nietolerancyjnych, niecierpliwych, nieelastycznych

 

Nie musisz mieć pary

Nie wymagamy, abyś na swoją wymarzoną wyprawę do Azji zabierał osobę towarzyszącą.

Większą część uczestników naszych wypraw stanowią osoby podróżujące w pojedynkę. Takie osoby kwaterowane są razem w pokojach dwuosobowych.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dopłacił do pokoju jednoosobowego, jeśli chcesz mieszkać sam (ale to chyba trochę smutno 🙂 )

 

Brak dopłaty do pokoju dla osób podróżujących w pojedynkę!

 

Co Cię czeka

Nasze wyjazdy dadzą Ci możliwość odkrywania odmiennych kultur, dzikiej przyrody i najpiękniejszych raf koralowych. Zobaczysz cudowne prastare świątynie. Będziesz mógł korzystać z wielu form aktywności fizycznej: trekkingu w dżungli, zdobywania szczytów wulkanów na końcu świata, czy surfowania na Bali. Będziesz miał okazję nakarmić słonia, a nawet wykąpać się z nim w rzece cz pod wodospadem. A kiedy się zmęczysz, czeka na Ciebie błogi relaks pod palmami…

 

To będzie największa przygoda Twojego życia!

 

 

    Pamiętaj, że każda wyprawa to odkrywanie świata, ludzi, kultury, a także samego siebie. To okazja, by podzielić się sobą z innymi. Czasem wystarczy jeden uśmiech…