Tytuł zdjęcia

BALIJSKI SEN NA JAWIE (Jawa, Bali, Lombok, Gili)

Cel wyjazdu: Indonezja
Czas trwania: 15 dni
Początek wyprawy: 05.07.2020
Koniec wyprawy: 19.07.2020

Udaj się w niesamowitą podróż po najpiękniejszych indonezyjskich wyspach. Odkryj wspaniałe świątynie i podziwiaj wschód słońca nad wulkanem. Odwiedź tarasy ryżowe w Ubud i zanurkuj w poszukiwaniu żółwi morskich na wyspach Gili!

Najważniejsze punkty programu:
artystyczna stolica Indonezji – Yogyakarta, świątynie Prambanan i Borobudur, wejście na wulkan Bromo, pokaz balijskich tańców, surfing na najbardziej znanej plaży świata w Kucie, balijskie świątynie, tropikalna dżungla, tarasy ryżowe, piękna wyspa Lombok, nurkowanie z rurką i maską w poszukiwaniu żółwi morskich.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez Biuro bilet lotniczy).
Wylot do Dżakarty – z 1 lub 2 przesiadkami (w zależności od wybranego lotu).

Dzień 1

Przylot do Dżakarty.
Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Transfer na lotnisko i przelot do Yogyakarty (wyspa Jawa). Miasto jest kulturalną stolicą kraju – słynie z batiku i oryginalnego rękodzieła. Po południu wybierzemy się na spacer po mieście słynną ulicą Malioboro, odwiedzimy też hinduską świątynię Prambanan (lista UNESCO), w której będziemy podziwiać zachód słońca.

Dzień 3

Wizyta w najpiękniejszym kompleksie świątynnym w tej części świata – świątyni Borobudur (lista UNESCO). Czas na wyciszenie i spacer pośród majestatycznych, kamiennych kopuł kryjących dziesiątki figur Buddy.
Wieczorem zakupy na lokalnym targu.

Dzień 4

Całodzienny przejazd autobusem w okolice czynnego wulkanu Bromo. Wulkan leży w kalderze Tengger o średnicy 16km, a jego wysokość ponad powierzchnię kaldery to 133m. Czas na krótki odpoczynek w nocy.

Dzień 5

Nocny przejazd jeepami na punkt widokowy na wschód słońca nad wulkanami Bromo, Batok oraz Semeru. Przed nami rozciągnie się nieziemski widok na pobliskie wulkany.
Po wschodzie słońca przejazd jeepami pod wulkan i możliwość wejścia na szczyt (lub wjechania na koniku) i zajrzenia do dymiącego krateru.

Powrót do hotelu, śniadanie i transfer busem do Surabai, skąd polecimy na wyspę Bali! Po przylocie transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 6

Dzień wolny na plaży. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna) lub po prostu odpoczywać w cieniu palm zażywając orzeźwiających kąpieli w morzu.

Dzień 7

Całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali. Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.

Dzień 8

Dzisiaj opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się wgłąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych.
Po przyjeździe wybierzemy się na spacer po okolicy m.in. do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp i na lokalny targ. Wieczorem obejrzymy pokaz balijskiego tańca w jednej ze świątyń.

Dzień 9

Ubud

To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Wycieczka po okolicy: wizyta na zapierających dech w piersiach tarasach ryżowych w okolicach Ubud. Okazja do zobaczenia pięknej świątyni – Pura Tirta Empul. Wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak (degustacja 5 USD).

Dzień 10

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Przeprawa na wyspę Lombok. Czas na relaks na plaży lub samodzielną eksplorację okolicy.

Dzień 11

Całodniowa wycieczka w okolice wysp Gili i nurkowanie z rurką i maską w poszukiwaniu żółwi morskich.

Dzień 12

Dzień wolny na relaks lub udział w wycieczkach fakultatywnych (zwiedzanie wyspy Lombok).

Dzień 13

Przejazd na lotnisko. Lot do Dżakarty i wieczorny lub nocny wylot do Polski z 1 lub 2 przesiadkami (w zależności od wybranego lotu).

Dzień 14

Przylot do Polski.
Zakończenie pięknej przygody
.

Dzień 15
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.900 PLN + 600 USD
CENA BILETU LOTNICZEGO 2.400 - 3.200 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.900 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w Dżakarcie, Yogyakarcie i Kucie w hotelach o standardzie 2/3*** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 6 dób hotelowych (dla osób zgłaszających się pojedynczo – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłat)
 • zakwaterowanie w Ubud w hotelu o standardzie 2** urządzonym w balijskim stylu (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 2 doby hotelowe
 • zakwaterowanie pod wulkanem Bromo w hotelu klasy turystycznej (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami) – łącznie 1 noc
 • zakwaterowanie na wyspie Lombok w hotelu 2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) lub w bungalowach (domki z łazienkami i wiatrakiem) – łącznie 3 noce
 • częściowe wyżywienie: 12 x śniadanie w dniach 3-14
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minivany, lokalne autobusy, jeepy, motorówki, łodzie, riksze
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Dżakarta – Warszawa (ceny w granicach 2.400 – 3.200 PLN)
 • lotów wewnętrznych na trasach: Dżakarta – Yogyakarta, Surabaya – Bali, Lombok – Dżakarta (cena łączna w granicach ok 500-700 PLN) – biuro pośredniczy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • lekcji surfingu z instruktorem (ok 15 USD)
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (min 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie oraz lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 290 PLN lub 350 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 1 pustą stronę
 • Obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na lotnisku
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: