Tytuł zdjęcia

W POSZUKIWANIU RAJU

Cel wyjazdu: Filipiny
Czas trwania: 15 dni
Początek wyprawy: 17.04.2021
Koniec wyprawy: 01.05.2021

Wyrusz w podróż swojego życia i poznaj najpiękniejsze plaże na Filipinach! Sprawdź, czym jest prawdziwy island hopping – odkrywaj kolejne bezludne wyspy i bajkowe laguny. Podziwiaj rafy koralowe, pływaj z żółwiami morskimi lub obserwuj delfiny na pełnym morzu. Korzystaj ze słońca i znajdź swój kawałek raju!

Najważniejsze punkty programu:
Czekoladowe Wzgórza, park tarsierów, wycieczki na island hopping, obserwacja delfinów, rafy koralowe, relaks pod palmami na bezludnych wyspach.

Plan wyprawy

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem.
Wylot do Manili – z 1 lub 2 przesiadkami w portach lotniczych w Europie i/lub Azji.

Dzień 1

Przylot do Manili.
Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot na wyspę Bohol. Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Panglao. Czas na relaks na białym piasku pod palmami i kąpiele w błękitnej wodzie. Widoki naokoło będą iście rajskie, na plaży na pewno napotkacie egzotyczne muszle i kolorowe rozgwiazdy!

Dzień 3

Całodniowe zwiedzanie wyspy. Okazja do podziwiania pięknych widoków na plantacje palm kokosowych. Odwiedzimy m.in. park ochrony maleńkich stworków z wielkimi oczami – tarsierów (wyraków) oraz sanktuarium motyli. Następnie wejdziemy na punkt widokowy na słynne Czekoladowe Wzgórza, aby podziwiać panoramę na setki wzgórz o wysokości od 40 do 120 metrów. Czekoladowe Wzgórza to wizytówka nie tylko wyspy, ale całych Filipin. Po południu wybierzemy się na rejs po rzece Loboc, podczas którego będzie serwowany lunch na promie. Po południu powrót do hotelu i czas wolny na plaży.

Dzień 4

Pobudka wczesnym rankiem i początek morskiej wycieczki. Wsiądziemy na typowo filipińską łódź i wybierzemy się w podróż na rajską wysepkę Balicasag. Rafa naokoło wyspy uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania oraz snurkowania z rurką i maską w tej okolicy. Spotkamy na pewno setki kolorowych rybek i będziemy mieć dużą szansę na spotkanie żółwia morskiego! Być może uda nam się również zaobserwować delfiny! Po południu powrót do hotelu.

Dzień 5

Dzień wolny na plaży. Chętni będą mogli wybrać się na dodatkowe wycieczki. Polecamy m.in. wycieczkę na obserwację rekinów wielorybich lub do “małpiego gaju” pełnego lin i tras w koronach drzew.

Dzień 6

Opuszczamy piękną wyspę Panglao i ruszamy w kierunku rajskiego Palawanu! Przeprawa promem na wyspę Cebu i przelot do miejscowości Puerto Princesa. Czas na wieczorny spacer po okolicy.

Dzień 7

Czas na tzw. island hopping, czyli „skakanie” z wyspy na wyspę tradycyjną filipińską łodzią. Przed nami piękne widoki, bajeczne plaże, palmy i piękne rafy koralowe!

Dzień 8

Przejazd busem na północ wyspy Palawan – do El Nido.

Dzień 9

El Nido jest małym, nadmorskim miasteczkiem w północnej części dziewiczej wyspy Palawan.

Każdego roku miasteczko przyciąga turystów z całego świata dając im dostęp do przepięknego archipelagu wysp Bacuit.
Każdego dnia podróżni mają szansę dołączyć do jednej ze zorganizowanych wycieczek i wyruszyć w świat niezwykłych, białych plaż na bezludnych wyspach, błękitnych lagun i kolorowego świata podwodnego. Pływanie i nurkowanie z rurką i maską w ciepłych wodach zatoki Bacuit pozostawia niezapomniane wrażenia. Plaże otoczone są zwykle niesamowitymi krasowymi klifami, które tworzą niezliczoną ilość malowniczych zatoczek. Podczas każdej z wycieczek, załoga łodzi przygotowuje lunch ze świeżych owoców morza, ryb, warzyw i soczystych, świeżych owoców, którym można delektować się na plaży w cieniu palm. Istnieje również możliwość wynajęcia łodzi lub kajaka tylko dla siebie i leniwego relaksu pośród wybranych przez siebie wysp i zatoczek.

Bezsprzecznie uważamy, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie!

El Nido to brama do archipelagu Wysp Bacuit. W większości są to wyspy bezludne z rajskimi plażami, palmami i płytkimi lagunami, które czekają, aż je odkryjemy! Dzisiejszy dzień spędzimy na pobliskiej plaży delektując się pięknymi widokami.

Dzień 10

Czas na dwa dni island hoppingu! Przed nami odkrywanie tajemniczych, ukrytych między skałami zatoczek i bezludnych plaż. Pocztówkowe widoki, bajkowe laguny i przejrzysta woda… to wszystko sprawi, że poczujesz się jak w raju!

Dzień 11-12

Powoli kończy się nasza rajska przygoda. Przejazd do Puerto Princesa, lot do Manili i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu lotniska.

Dzień 13

Wylot do Polski. Możliwy przylot dnia następnego.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 3.800 PLN + 500 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO 2.800 – 3.500 PLN
Zasady płatności
REZEWACJA -
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE POTWIERDZENIA WYJAZDU 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 2.800 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 500 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach/hostelach lub bungalowach o standardzie turystycznym (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem) – łącznie 12 nocy w Manili, na wyspie Bohol, w Puerto Princesa i El Nido
 • częściowe wyżywienie: 10x śniadanie w dniach 4-13, 4x lunch w dniach 4, 8, 11-12
 • wszystkie wymienione w planie transfery: taksówki, minibusy, łodzie, promy
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • opłaty wylotowe i środowiskowe
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Manila – Warszawa (szacowane ceny w granicach 2.800 – 3.500 PLN)
 • przelotów wewnętrznych między wyspami na Filipinach: Manila – Bohol, Cebu – Puerto Princesa, Puerto Princessa – Manila (szacowana cena łącza ok 600-900 PLN) – biuro pośredniczy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 170 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – możliwe zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (349 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy przy wjeździe na Filipiny
 • Na Filipinach nie ma obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: