Tytuł zdjęcia

BALI – EGZOTYCZNA PRZYGODA

Cel wyjazdu: Indonezja
Czas trwania: 10 dni
Początek wyprawy: 22.01.2021
Koniec wyprawy: 31.01.2021

Przeżyj niezapomniane wakacje na indonezyjskiej wyspie Bali. Ciesz się egzotycznymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Wybierz się na spacer pośród zielonych pól ryżowych i weź udział w lekcji surfowania!

Najważniejsze punkty programu:
pokaz balijskich tańców, surfing na najbardziej znanej plaży świata w Kucie, balijskie świątynie – Uluwatu, Ulun Danu i Tirta Empul, degustacja kawy i herbaty, tropikalna dżungla pełna rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest, tarasy ryżowe, relaks na plaży.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy).
Wylot do Dżakarty – z 1 lub 2 przesiadkami (lub na Bali z pominięciem Dżakarty – w zależności od wybranego lotu).

Dzień 1

Przylot na Bali. Pierwsze zetknięcie z balijską kulturą czeka nas już na lotnisku wybudowanym w lokalnym stylu i pełnym orientalnych posągów. Już na samym początku naszej wyprawy poczujemy się wyjątkowo!
Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kuta, która będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni na wyspie. Czas na odpoczynek po podróży. Hotel leży w odległości kilku minut spacerem od plaży i w sąsiedztwie dziesiątek restauracji, knajp i sklepików – na pewno będziemy mieli co robić!

Dzień 2

Po śniadaniu relaks na plaży. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna) lub po prostu odpoczywać zażywając orzeźwiających kąpieli w oceanie. Przy plaży znajduje się ośrodek ochrony żółwi morskich, być może będziemy mieć szczęście i uda nam się wypuścić małego żółwika do morza!

Dzień 3

Dzisiaj wybierzemy się na jedną z dzikich plaż ukrytych pośród klifów i mało znaną wśród turystów, za to dobrze znaną doświadczonym surferom przyjeżdżającym tu z całego świata! Dzień spędzimy relaksując się na leżakach, popijając sok z kokosa i podziwiając piękne widoki.

Późnym popołudniem wybierzemy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu na południu wyspy, aby obejrzeć tam pokaz balijskiego tańca.

Dzień 4

Całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali. Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.

Dzień 5

Dzisiaj opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się w głąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych.

Po południu wybierzemy się na spacer do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest i na spacer uliczkami miasta.

Dzień 6

Ubud

To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Czas na poznanie najbliższej okolicy. Wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak. Okazja do spróbowania najdroższej kawy świata (degustacja 5 USD).
Następnie wizyta na malowniczych tarasach ryżowych w Tegalalang.
Przejazd do świątyni Tirta Empul, w której chętni będą mogli przejść rytuał oczyszczenia w wodach świętego źródła razem z pielgrzymującymi do tego miejsca Balijczykami.

Dzień 7

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Dzień wolny.
Chętni będą mogli wziąć udział w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych (np. dalsze zwiedzanie świątyń, rafting, pałace wodne, wodospady, lekcje jogi) lub zagłębić się w boczne uliczki magicznego miasteczka, pełnego maleńkich przydomowych świątyń i urokliwych sklepów z lokalnym rękodziełem.

Dzień 8

Czas pożegnać się z magicznym Ubud i wrócić do Kuty. Czas wolny na relaks na plaży, surfing lub zakupy.
Wieczorem lub późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 9

Przylot do Warszawy.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 10
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.100 PLN + 400 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO 2.600 PLN - 3.600 PLN
Zasady płatności
REZEWACJA -
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE POTWIERDZENIA WYJAZDU 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.100 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 400 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w Kucie w hotelu oddalonym kilka minut spacerem od plaży, standard 3*** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 5 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w hoteliku/guesthousie w Ubud, standard 2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – 3 doby hotelowe
 • częściowe wyżywienie: 7 x śniadanie w dniach 3-9
 • wszystkie wymienione w planie transfery: taksówki, klimatyzowane minibusy
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Bali – Warszawa (ceny w granicach 2.600 – 3.600 PLN)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • lekcji surfingu z instruktorem (ok 15 USD)
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 170 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (249 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na lotnisku na Bali
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Z przyczyn od nas niezależnych kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: