Tytuł zdjęcia

W KRAINIE TYSIĄCA WYSP (Bali, Penida, Lombok, Komodo)

Cel wyjazdu: Indonezja
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 01.08.2018
Koniec wyprawy: 14.08.2018

Wyrusz z nami w niezwykłą podróż do Indonezji i poznaj unikalną balijską kulturę. Wybierz się w kilkudniową przygodę na malowniczą wyspę Nusa Penida i zobacz zapierające dech w piersiach klify i rajskie plaże. Zanurkuj w turkusowych wodach oceanu i spotkaj ogromne manty. Wypłyń w rejs statkiem i stań oko w oko ze smokiem z Komodo.

Najważniejsze punkty programu:
balijskie świątynie, tarasy ryżowe, rajska wyspa Nusa Penida – malownicze widoki i dziewicze plaże, nurkowanie z rurką i maską z mantami, poszukiwanie podwodnych świątyń, rejs statkiem na wyspę Komodo – polowanie z aparatem na smoki z Komodo.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy). Wylot do Dżakarty – z 1 lub 2 przesiadkami (lub na Bali z pominięciem Dżakarty – w zależności od wybranego lotu).

Dzień 1

Przylot na Bali. Pierwsze zetknięcie z balijską kulturą czeka nas już na lotnisku wybudowanym w lokalnym stylu i pełnym orientalnych posągów. Już na samym początku naszej wyprawy poczujemy się wyjątkowo!
Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kuta, która będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni na wyspie. Czas na odpoczynek po podróży. Hotel leży w odległości kilku minut spacerem od plaży i w sąsiedztwie dziesiątek restauracji, knajp i sklepików – na pewno będziemy mieli co robić!

Dzień 2

Po śniadaniu relaks na plaży. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna) lub po prostu odpoczywać zażywając orzeźwiających kąpieli w oceanie. Przy plaży znajduje się ośrodek ochrony żółwi morskich, być może będziemy mieć szczęście i uda nam się wypuścić małego żółwika do morza!

Dzień 3

Dzisiaj opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się wgłąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych. Po przyjeździe wybierzemy się do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp, a następnie odwiedzimy zapierające dech w piersiach tarasy ryżowe oraz piękną świątynię – Pura Tirta Empul. Będzie też okazja napić się lokalnych herbat i kaw na plantacji kawy Kopi Luwak (degustacja 5 USD).

Wieczorem obejrzymy pokaz balijskiego tańca w jednej ze świątyń.

Dzień 4

Ubud

To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Przeprawa na mało znaną i mało turystyczną, a za to przepiękną wyspę Nusa Penida.

Po dotarciu na wyspę rozpoczniemy swoją 3-dniową przygodę, która na pewno długo zostanie w pamięci! Po południu odwiedzimy dwie piękne plaże: Suwehan Beach oraz Atuh Beach. Na pierwszej zrelaksujemy się pośród ogromnych wapiennych klifów, ale żeby dostać się na plażę, będziemy musieli najpierw na nią po klifie zejść. Możecie nam wierzyć, że warto podjąć to wyzwanie! Następnie odwiedzimy spokojną plażę Atuh, która gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki na skalne urwiska.

Dzień 5

Przed nami kolejny dzień pełen wrażeń na wodzie i pod nią. Będziemy mieli okazję nurkować z rurką i maską na pięknych rafach otaczających wyspę i zatoki Crystal Bay oraz Manta Bay (gdzie być może oprócz kolorowych rybek uda nam się spotkać ogromne manty!). Zanurkujemy również w podwodnej buddyjskiej świątyni, aby zobaczyć zanurzone w oceanie kamienne posągi. Możecie nam wierzyć, że takich widoków się nie zapomina!

Po południu udamy się do zatoki Broken Bay, która wygląda jak ogromny basen zamknięty między skałami oraz do laguny zwanej Angels Billabong aby zanurzyć się w jej przejrzystych wodach.

Na koniec dnia zostawimy sobie najpiękniejszy widok na wyspie – punkt widokowy na malownicze skały otaczające plażę Kelingking.

Dzień 6

Ostatni dzień na Nusa Penida rozpoczniemy od kąpieli w wodospadzie, którego wody spływają wzdłuż klifu prosto do oceanu. Zejście w dół (700 schodów) wynagrodzi nam malowniczy widok tego niecodziennego zjawiska.

Po południu odwiedzimy jeszcze dwa piękne punkty widokowe, gdzie będziemy mieli okazję m.in. pohuśtać się na huśtawce zawieszonej blisko klifu z widokiem na turkusowe wody otaczające wyspę.

Dzień 7

Przeprawa na sąsiednią wyspę Lembongan i dalej na wyspę Lombok skąd kolejnego dnia rozpocznie się nasz rejs statkiem na wyspę Komodo. Po południu relaks na plaży.

Dzień 8

Czas rozpocząć naszą 3-dniową morską przygodę!

Rano wyruszymy w kierunku wschodniego wybrzeża wyspy gdzie będzie na nas i naszych kompanów podróży czekał statek. Po drodze odwiedzimy też tradycyjne wioski, żeby podglądać życie mieszkańców i zobaczyć tutejsze pola ryżowe. Wieczorem zobaczymy zachód słońca z widokiem na wulkan Rinjani i wyruszymy w rejs statkiem w kierunku wyspy Satonda. Noc na pokładzie statku.

Rano dopłyniemy do malutkiej wyspy Satonda i ruszymy na jej eksplorację. Na wyspie znajduje się słone jezioro powstałe po erupcji podwodnego wulkanu, w którym będziemy mieli okazję popływać. Następnie czeka nas cały dzień rejsu statkiem w kierunku wyspy Kilo, gdzie obejrzymy zachód słońca. Noc na pokładzie statku.

Wczesnym rankiem dotrzemy do celu naszej podróży – wyspy Komodo. Przed nami trekking w poszukiwaniu słynnych waranów zwanych smokami z Komodo! Po południu postój na przepięknej Pink Beach, która pokryta jest mikroorganizmami morskimi wytwarzającymi czerwony pigment, co nadaje plaży różowy kolor. Tutaj też będziemy mieli okazję zajrzeć pod wodę z rurką i maską. Wieczorem dotrzemy do wyspy Flores. Zakwaterowanie w hotelu w Labuan Bajo.

Dzień 9-11

Poranny lot na Bali. Przed nami ostatnie chwile w Indonezji. Dzisiejszy dzień spędzimy relaksując się na jednej z piękniejszych prywatnych plaż. Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.

Dzień 12

Od rana wybierzemy się na jedną z dzikich plaż ukrytych pośród klifów na południu wyspy, gdzie spędzimy czas relaksując się na leżakach, popijając sok z kokosa i podziwiając piękne widoki.

Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski (możliwy wylot dnia kolejnego).

Dzień 13

Przylot do Polski.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 3.800 PLN + 550 USD
CENA BILETU LOTNICZEGO od 2.800 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 2.800 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 550 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie na wyspie Bali (w Kucie i Ubud), na wyspie Nusa Penida, na Lomboku i w Labuan Bajo na wyspie Flores w hotelach/gesthousach o standardzie turystycznym oraz w hotelikach 2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 10 dób hotelowych (dla osób zgłaszających się pojedynczo – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłat)
 • zakwaterowanie na statku podczas rejsu na Komodo (materace na wspólnym zadaszonym pokładzie, dostępna prosta toaleta, prysznic z zimną wodą) – 2 noce
 • częściowe wyżywienie: 11 x śniadanie w dniach 3-13, lunch w dniach 10-11, kolacja w dniach 9-10 (pełne wyżywienie na statku, napoje dodatkowo płatne)
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minivany, lokalne autobusy, motorówki, łodzie
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Bali – Warszawa (ceny w granicach 2.800 – 3.800 PLN)
 • lotu wewnętrznego na trasie: Labuan Bajo (wyspa Flores) – Bali (cena od ok 300 PLN) – biuro pośredniczy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • lekcji surfingu z instruktorem (ok 15 USD)
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (min 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie oraz lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 290 PLN lub 350 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 1 pustą stronę
 • Obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na lotnisku
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych. Podczas rejsu statkiem dołączamy do większego rejsu, w którym biorą udział również inni podróżnicy.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: