Tytuł zdjęcia

WYJAZD INDYWIDUALNY / PODRÓŻ POŚLUBNA – WYSPA BALI

Cel wyjazdu: Indonezja
Czas trwania: 11 dni

Wyspa Bali – symbol światowej egzotyki i największa perła Indonezji znana z oryginalnego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, muzyki i tańca. Bali to również tysiące świątyń, bajeczne krajobrazy, soczyście zielona przyroda i przepiękne plaże.

To wszystko sprawia, że wyspa Bali jest idealnym miejscem na wymarzony wypoczynek, aktywne spędzanie czasu czy podróż poślubną.

Plan wyjazdu realizujemy już od 2 osób (również dla grup) w dowolnym, wybranym przez Ciebie terminie i możemy ją na Twoje życzenie zmodyfikować (przedłużyć, skrócić, dodać więcej atrakcji) jak również zmienić standard zakwaterowania na hotele średniej klasy lub budżetowe.

Plan wyprawy

Wylot z Polski
Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku w Warszawie 2,5h przed planowanym wylotem. Przelot na Bali wybranym lotem z przesiadką w jednym (lub dwóch) z portów lotniczych w Europie lub/i Azji.

1

Przylot na Bali
Lądowanie na wyspie Bali. Spotkanie z przedstawicielem biura/kierowcą w hali przylotów, transfer do Ubud i zakwaterowanie w willi położonej w luksusowym resorcie. Do Waszej dyspozycji będzie dostępny pięknie położony basen z widokiem na dolinę. Czas na odpoczynek po podróży.

2

Dzień wolny
Dzień wolny w hotelu. Czas na odpoczynek po podróży lub samodzielną eksplorację okolicy i miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych. Polecamy wybrać się na długi spacer po mieście i odwiedzić m.in. pałac w Ubud, lokalny targ oraz dżunglę pełną rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest (bilety wstępu we własnym zakresie, ok 4 USD/os.).

Transfer do z hotelu do Ubud dostępny w wybranych godzinach

Ubud to ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

3

Wycieczka
Całodniowa wycieczka z polskim przewodnikiem: spacer po zapierających dech w piersiach tarasach ryżowych w okolicach Ubud. Okazja do zobaczenia lokalnych świątyń – Pura Gunung Kawi oraz Pura Tirta Empul, wizyta na plantacji najdroższej kawy świata – kopi luwak (degustacja dodatkowo płatna ok 4 USD).

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Gunung Kawi

To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Niektórzy błędnie uważają, że te fasady to grobowce, nigdy jednak nie znaleziono w nich ludzkich szczątków ani popiołów. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Jedna z teorii głosi, że Główna Grupa Pięciu Fasad upamiętnia króla Udayanę, jego żonę Mahendradettę, nałożnicę oraz dwóch synów. Wedle innej hipotezy wykonano ją ku czci syna Udayany, Anaka Wungsu, który władał Bali w XI w. i jego pięciu żon. Zaś cztery fasady na drugim brzegu rzeki miałyby wówczas należeć do jego nałożnic. Dziesiąta, stojąca samotnie w pewnej odległości, mogła być pomnikiem jakiegoś ważnego urzędnika dworskiego albo kapłana.

Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

4

Dzień wolny. Śniadanie w hotelu.

W ten dzień polecamy wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych), jak np. rafting – spływ pontonami rzeką, wycieczkę rowerami po okolicy czy wizytę pod jednym z pięknych wodospadów. Warto również odwiedzić jeden z licznych salonów SPA w Ubud i spróbować balijskiego masażu. Można również wziąć udział w lekcjach jogi organizowanych przez lokalnych mistrzów.

5

Wycieczka
Poznawanie Bali podczas całodziennej wycieczki z polskim przewodnikiem. Wizyta m.in. w świątyni Tanah Lot, świątyni Danau Bratan na jeziorze Bedugul, wizyta na lokalnym targu w Bedugul, spacer po tarasach ryżowych Jatiluwih.

Świątynia Tanah Lot

To jedna z najsławniejszych świątyń na Bali, jedna z kilku morskich świątyń, w których oddaje się hołd duchom morza, znajduje się południowym wybrzeżu Bali. Wznosi się na olbrzymiej skale, która jest wyrzeźbiona przypływami morza, nieopodal brzegu. Widok wokół świątyni to samotne czarne wieże i kępy roślinności na urwiskach. W okolicznych jaskiniach żyją święte węże, którym Balijczycy starają się nie wchodzić w drogę. Do środka świątyni mogą wejść tylko wierni, zaś turystom pozostaje podziwianie przepięknych widoków z pobliskiego brzegu.

Danau Bratan Temple na jeziorze oraz wioska Bedugul

Na górskim grzbiecie rozdzielającym północną i południową część wyspy leży ciche Danau Bratan, jezioro wypełniające dawno wygasły krater i często okryte mgłą, która przesłania cały wulkan.

Ponieważ jezioro jest głównym źródłem wody do nawadniania okolicznych pól uprawnych, mieszkańcy pobliskiego miasta – Bedugul oddają cześć jego bogini w świątyni Pura Ulu Danu Bratan, położonej na niewielkim cyplu. Zbudowana na początku XVII w. jest to jedna z najważniejszych świątyń irygacyjnych na Bali.

Bedugul to miasto usytuowane 1 300 m n.p.m., to zarówno nieduża miejscowość, jak i górski ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, popularny wśród mieszkańców, jako miejsce weekendowych wypadów.

Jatiluwih – tarasy ryżowe

To górska miejscowość skąd widać pięknie całą południową część Bali. Nazwa miejscowości – dosłownie „niezwykła”, położona na wysokim, tarasowym zboczu, jest bardzo trafna. To jedyne miejsce na całej Bali, gdzie uprawia się rodzimą odmianę ryżu zwana Padi Bali, o długich, zgrabnych łodygach. Te tarasy ryżowe zaliczane są do najpiękniejszych na Bali.

W czasie tej wycieczki zapraszamy również na spacer po tarasach ryżowych, w czasie, którego będzie możliwość przyjrzenia się z bliska uprawie ryżu.

6

Ubud – rejon Jimbaran
Po śniadaniu transfer do hotelu w rejonie Jimbaran i zakwaterowanie w domku kilka minut spacerem od plaży. Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży lub przy basenie.

7

Relaks
Dzień wolny na odpoczynek i relaks na plaży lub przy basenie. Śniadanie w hotelu.

8

Relaks
Dzień wolny na odpoczynek i relaks na plaży lub przy basenie. Śniadanie w hotelu.

Wieczorem polecamy wybrać się do miasteczka Kuta (dojazd dodatkowo płatny) aby kupić pamiątki. Jeśli macie ochotę na szaloną imprezę to również jesteście w idealnym miejscu!

9

Relaks
Dzień wolny. Śniadanie w hotelu.

W ten dzień polecamy wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych lub wybrać się na inne pobliskie plaże – szczególnie polecamy wizytę na prywatnej plaży należącej do luksusowego resortu na południu wyspy, do której zjeżdża się kolejką wzdłuż klifu. Warto również rano pojechać do Kuty i spróbować swoich sił podczas lekcji surfingu z nauczycielem!

10

Wylot z Bali
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski z przesiadką w jednym (lub dwóch) z portów lotniczych w Europie lub/i Azji. Przylot do Polski, w zależności od wykupionego lotu, może nastąpić następnego dnia.

11
Termin
 • dowolny, zalecany między kwietniem a listopadem ze względu na porę suchą i deszczową (wysoki sezon: czerwiec-wrzesień), w terminie 15.12-15.01 obowiązują dopłaty
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.850 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 4.400 PLN
Koszt wyprawy
CENA WYCIECZKI 6.250 PLN
CENA BILETU LOTNICZEGO od 3.000 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.850 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 4.400 PLN
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w 3*** hotelu w rejonie Jimbaran w 2-os. domku (lokalna standaryzacja) – 4 noce
 • zakwaterowanie w 4/5***** willi w luksusowym resorcie w okolicach Ubud (lokalna standaryzacja) – 5 nocy

 • w przypadku popołudniowego lub wieczornego wylotu możliwość przedłużenia doby hotelowej za dodatkową dopłatą

 • częściowe wyżywienie: 9x śniadanie [B], 2x lunch [L]

 • wszystkie wymienione w planie transfery klimatyzowanym samochodem z kierowcą

 • udział w 2 całodniowych wycieczkach (prywatne wycieczki) z polskojęzycznym przewodnikiem

 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w planie

 • 24-godzinny kontakt telefoniczny z Organizatorem

 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • ceny biletu lotniczego na Bali (ceny od 3.000 PLN z Polski, od 2.800 z Berlina) – biuro pomaga w znalezieniu odpowiedniego przelotu oraz może pośredniczyć w jego zakupie
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej
Inne opcje cenowe
 • hotel 2/3*** w centrum Ubud (hotel nad morzem bez zmian) – cena za 1 osobę: 4.950 PLN
 • hotel/willa 3*** z basenem w rejonie Ubud (hotel nad morzem bez zmian) – cena za 1 osobę: 5.200 PLN
 • hotel 2/3*** w centrum Ubud, hotel 2/3*** w Kucie – cena za 1 osobę: 4.550 PLN

Hotele

Willa w Ubud 4/5*****

Payogan Villa 3

Domek w rejonie Jimbaran 3***

hot.jpg

hot2.jpg

hot3.jpg

hot8.jpg


Uwagi
 • Podane ceny stanowią jedynie przybliżony koszt wyjazdu – każdorazowo należy złożyć zapytanie dot. wybranego pakietu przed dokonaniem rezerwacji i zakupem biletów lotniczych
 • Opłatę rezerwacyjną (30% wartości wycieczki) należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia podpisania umowy
 • Pozostałą część wpłaty należy wnieść na 30 dni przed wyjazdem
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 200 PLN lub 250 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Plaże na południu wyspy Bali otoczone są rafami koralowymi, w związku z czym podczas odpływu kąpiel w oceanie może być niemożliwa
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na lotnisku na Bali
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Z przyczyn od nas niezależnych kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie
 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: