Tytuł zdjęcia

PODRÓŻ W CZASIE

Cel wyjazdu: Birma
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 26.04.2020
Koniec wyprawy: 09.05.2020

Odwiedź daleką Birmę i podziwiaj zachwycający Pałac Królewski w Mandalay. Dotrzyj do wiosek Chin zamieszkanych przez plemiona z wytatuowanymi twarzami. Wybierz się nad jezioro Inle i poznaj życie mieszkańców birmańskich pływających wiosek. Zobacz tysiącletnie buddyjskie świątynie skąpane we wschodzącym słońcu w Mrauk U oraz Bagan - to widok, którego nie zapomnisz nigdy...

Najważniejsze punkty programu:

historyczny rejon Mandalay oraz Mrauk U, wschód słońca wśród tysięcy świątyń w Bagan, wioski plemion Chin, pagoda Shwedagon oraz bazar Bogyoke Aung San w Rangunie, pływające wioski na jeziorze Inle.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez nas przelot). Wylot do Rangunu – z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot do Rangunu - dawnej stolicy Birmy.
Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek po podróży, eksplorację najbliższej okolicy i pierwsze zetknięcie z birmańską kuchnią.
Po południu zobaczymy m.in. piękną pagodę Sule, Muzeum Narodowe oraz przejdziemy się wśród zatłoczonego bazaru Bogyoke Aung San pełnego kolorowych pamiątek i rękodzieła.

Dzień 2

Zwiedzanie Rangunu.

Dzień 3

Przelot na zachodnie wybrzeże kraju do Sittwe. Przejazd w kierunku Mrauk U - historycznego rejonu, który w XV wieku stanowił najsilniejsze królestwo Birmy i gdzie obecnie można podziwiać niesamowite i świetnie zachowane ruiny dziesiątek świątyń oraz pagód. Noc w Mrauk U.

Dzień 4

Zwiedzanie antycznych świątyń w Mrauk U oraz wizyta w lokalnych rękodzielniach.
Wieczorem podziwianie widoku na ruiny świątyń z pobliskiego wzgórza.

Dzień 5

Wizyta w wiosce Chin, w której kobiety tatuują sobie twarze. Poznamy życie w wiosce i odwiedzimy lokalną szkołę. Część trasy w górę rzeki przemierzymy łodzią.

Dzień 6

Przejazd powrotny do Sitwe i przelot do Rangunu.
Wieczorem wsiądziemy w autobus nocny i wyruszymy w długą drogę na północ kraju do historycznego rejonu Mandalay.

Dzień 7

Przyjazd do Mandalay. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Po południu zwiedzanie miasta - wizyta w Pałacu Królewskim, pagodzie Mahamuni oraz świątyni Kuthodaw Paya, w której podziwiać będziemy 729 kamiennych tablic z wyrytymi tekstami buddyjskich ksiąg.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy bardzo wcześnie od spotkania z mnichami i podglądania ich porannego rytuału zbierania ofiar. Po śniadaniu czeka nas wycieczka do dawnych stolic królewskich. Pierwszym punktem naszej trasy będzie wzgórze Sagaing pełne złotych buddyjskich świątyń i pagód. Następnie odwiedzimy miasto klejnotów - Inva. Ostatnim punktem dnia będzie najdłuższy most z drewna tekowego.

Dzień 9

Całodzienny rejs rzeką do miasta Bagan, znanego z największego kompleksu archeologicznego w tej części świata. Na jego powierzchni znajduje się ponad 2000 buddyjskich świątyń i pagód z okresu XI-XIII wieku.
Zakwaterowanie w hotelu i, o ile czas pozwoli, wyjazd do punktu widokowego na spektakularny zachód słońca nad miastem.

Dzień 10

Ten dzień poświęcimy na zgłębienie tajemnicy budowli w Starym i Nowym Baganie. Przed nami piękne złote i kamienne świątynie, niezapomniane widoki oraz zapierający dech w piersiach wschód i zachód słońca nad ukrytymi we mgle czubkami strzelistych pagód.
Odwiedzimy m.in. świątynię Ananda Pahto ze złoconymi posągami Buddy, pagodę Shwezigon Paya, Hilominlo oraz Dhammayangyi.
Chętni będą mogli zobaczyć wschód słońca lecąc balonem nad miastem (opcja dodatkowo płatna ok 400 USD - konieczność rezerwacji przed wyjazdem).

Dzień 11

Przejazd autobusem nad jezioro Inle.
Spacer po okolicy i czas na odpoczynek.

Dzień 12

Od rana rejs łodzią po malowniczo położonym jeziorze Inle. Odwiedzimy wiele lokalnych wiosek i budowli na wodzie oraz będziemy obserwować pracę rybaków znanych z dość oryginalnego sposobu wiosłowania, przy użyciu jednej nogi.
Po południu lot do Rangunu.

Dzień 13

Wylot do Polski. W zależności od godzin lotów możliwy powrót dnia kolejnego.
Powrót do Polski i zakończenie pięknej przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 3.600 PLN + 650 USD
CENA BILETU LOTNICZEGO 2.800 PLN - 3.800 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 2.600 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 650 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach/hostelach o standardzie turystycznym (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem) – łącznie 12 nocy w Rangunie, Sittwe, Mrauk U, Mandalay, Bagan, nad jeziorem Inle
 • częściowe wyżywienie: śniadania we wszystkich hotelach
 • promesę wizową do Birmy
 • wszystkie wymienione w planie transfery: taksówki, minibusy, łodzie, promy
 • przejazd nocnym autobusem na trasie Rangun-Mandalay
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • opłaty wylotowe i środowiskowe
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Rangun – Warszawa (ceny w granicach 2.800 – 3.800 PLN)
 • przelotów wewnętrznych na trasach Rangun - Sittwe, Sittwe - Rangun oraz Heho - Rangun (cena łączna ok 1.000-1.300 PLN) – biuro pośredniczy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • przelotu balonem nad Baganem (koszt ok 400 USD, należy zrobić rezerwację przed wyprawą)
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – możliwe zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie oraz lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 300 PLN lub 350 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski potrzebują wizę do Birmy. Organizator zapewnia promesę wizową dla każdego uczestnika, na podstawie której wydawana jest wiza na lotnisku docelowym. Biuro jednak nie odpowiada za decyzję o wydaniu wizy przez urzędników na lotnisku w Birmie i nie bierze odpowiedzialności za decyzję odmowną. Na 30 dni przed wylotem należy przesłać mailowo do biura skan zdjęcia paszportowego
 • W Birmie nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: