Tytuł zdjęcia

KRAINA UŚMIECHU

Cel wyjazdu: Tajlandia
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 25.04.2021
Koniec wyprawy: 08.05.2021

Odwiedź magiczny Bangkok i znajdujący się w pobliżu targ wodny. Zajrzyj do Świątyni Szmaragdowego Buddy i Pałacu Królewskiego. Poznaj życie w wioskach na północy kraju, wykąp się ze słoniem w wodospadzie i relaksuj się pod palmami…

Najważniejsze punkty programu:
Pałac Królewski w Bangkoku, Świątynia Szmaragdowego Buddy, targ wodny, szkoła gotowania, wizyta w wiosce Karen, 2-dniowy trekking w rejonie Chiang Mai, wizyta w wiosce ochrony słoni, odpoczynek pod palmami.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez nas bilet lotniczy). Wylot do Bangkoku – z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot do Bangkoku – miasta kontrastów. Nowoczesne dzielnice, kolorowe bazary i targi, egzotyczne łodzie na rzece Menam, przepiękne złote świątynie – to wszystko potrafi przyprawić o zawrót głowy!
Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek lub rejs tramwajem wodnym po rzece Chao Phraya.
Wieczór spędzimy na tętniącej życiem ulicy Khao San Road próbując miejscowych przysmaków – najróżniejszych szaszłyków z owocami morza, kurczakiem, słynnego phad thaia, a odważnym polecamy pieczone larwy i pająki ;) Pobliskie uliczki pełne są lokalnych bazarów i targów z ciekawymi pamiątkami.

Dzień 2

Dzisiaj ruszamy zobaczyć najpiękniejsze świątynie stolicy! Poranny spacer przez targ amuletów, odwiedziny w Pałacu Królewskim, Świątyni Szmaragdowego Buddy oraz Wat Pho – Świątyni leżącego Buddy, a jeśli starczy nam czasu – również w świątyni Wat Arun.
Chętni będą mogli wieczorem wybrać się do jednego z wieżowców i zobaczyć widok na oświetlony Bangkok z góry (opcja dodatkowa, koszt ok 15 USD).

Dzień 3

Z samego rana pojedziemy na jeden z targów wodnych, przepłyniemy łodzią kanałami i zrobimy zakupy prosto z łódki. Soczyste i słodkie owoce na pewno zawrócą Wam w głowie! Będziemy mieli też okazję poobserwować jak upływa życie mieszkańcom okolicy.
Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i nocny przejazd w kierunku Chiang Mai.

Dzień 4

Przyjazd do Chiang Mai. Zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy do ośrodka "przytulania słoni" - nie jeździmy na nich i nie oglądamy sztuczek cyrkowych, będziemy za to mogli je dotknąć, pogłaskać, nakarmić, dowiedzieć się więcej o życiu tych wielkich zwierząt. Po lunchu weźmiemy udział w "błotnym spa" razem ze słoniami i wykąpiemy się z nimi w wodospadzie.
Wieczorem wybierzemy się na największy nocny targ w Tajlandii.

Dzień 5

Dzisiaj czeka nas szkoła gotowania! Osobiście przyrządzimy wiele tajskich przysmaków, zup i deserów, a następnie będziemy musieli je zjeść. Rano odwiedzimy też lokalny targ.

Dzień 6

2-dniowy trekking w górzystym rejonie Mae Wang graniczącym z Parkiem Narodowym Doi Inthanon. Przed nami trekking przez dżunglę oraz kąpiel w wodospadzie. Noc spędzimy w leśnym schronisku. Drugiego dnia odwiedzimy wioskę Karen i zobaczymy jak wygląda lokalne życie. Po południu powrót do Chiang Mai i nocleg w hotelu.

Dzień 7-8

Wylot do Bangkoku i przejazd autobusem na przystań promową na wyspę Ko Chang, zwaną Wyspą Słonia. Zakwaterowanie w klimatycznych bungalowach lub hotelu.

Dzień 9

Czas wolny na plażowanie pod palmami, kąpiele w ciepłej wodzie albo samodzielną eksplorację wyspy. Możliwość zakupienia dodatkowych wycieczek fakultatywnych - trekking po wyspie, do wodospadów, rejs na okoliczne wyspy, nurkowanie z rurką i maską, kąpiel ze słoniem w rzece lub w morzu.

Dzień 10-12

Powrót busem do Bangkoku i czas na ostatnie zakupy na Khao San Road lub w kolorowej chińskiej dzielnicy Chinatown. Ostatnia okazja by spróbować tradycyjnego tajskiego masażu.

Dzień 13

Wylot do Polski.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.900 PLN + 600 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO 2.000 - 2.800 PLN
Zasady płatności
REZEWACJA -
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE POTWIERDZENIA WYJAZDU 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.900 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 2/3*** w Bangkoku oraz Chiang Mai (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 6 nocy
 • podczas trekkingu w Chiang Mai zakwaterowanie w prostej bambusowej chatce (sala wieloosobowa, materac/mata, koc – 1 noc (warunki bardzo turystyczne! zalecamy zabranie własnej poszwy na kołdrę i poduchę)
 • na Koh Chang zakwaterowanie w hostelu o standardzie turystycznym (pokoje dwuosobowe z łazienkami i wiatrakiem) lub w bungalowach (proste chatki z łazienkami i wiatrakiem, warunki turystyczne) – łącznie 4 noce
 • częściowe wyżywienie: 6x śniadanie w dniach 3-4, 6-9, 4x lunch w dniach 5-8, 1x kolacja w dniu 7
 • 1 przejazd pociągiem w wagonie sypialnym 2 klasy (Bangkok-Chiang Mai)
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minibusy, autobusy, pick-upy, łodzie, promy, riksze
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • usługi przewodnika lokalnego podczas trekkingu w Chiang Mai
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa (ceny w granicach 2.000 – 2.800 PLN)
 • przelotu wewnętrznego na trasie Chiang Mai-Bangkok (ceny w granicach 250-300 PLN)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 150 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (349 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Tajlandii
 • W Tajlandii nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych; podczas 2-dniowego trekkingu w rejonie Chiang Mai nie mamy dostępu do bagażu głównego – należy zabrać mniejszy plecak na rzeczy podręczne i potrzebne ubrania.
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: