Tytuł zdjęcia

WŚRÓD HERBACIANYCH PÓL

Cel wyjazdu: Sri Lanka
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 07.07.2019
Koniec wyprawy: 20.07.2019

Odkryj największe skarby Sri Lanki – starożytne miejsca kultu, święte jaskinie i miasta położone w górach wśród herbacianych pól. Wyrusz na poszukiwania stada dziko żyjących słoni, ciesz się słońcem i krystalicznie czystą wodą u wybrzeży Oceanu Indyjskiego.

Najważniejsze punkty programu:
święta góra lankijczyków – Sigiriya, jaskinie w Dambulli, starożytne świątynie w Pollonaruwie, Park Narodowy Minneriya – obserwacja dziko żyjących słoni, pola herbaciane i fabryka herbaty, safari w Parku Narodowym Yala, relaks pod palmami i kąpiele w Oceanie Indyjskim.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy).
Wylot do Colombo z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot na Sri Lankę. Transfer do hoteliku w pobliżu plaży w Negombo i czas na odpoczynek po podróży lub samodzielną eksplorację okolicy.

Dzień 2

Poranna wizyta na lokalnym targu rybnym w Negombo. Następnie przejazd do starożytnej stolicy kraju – Polonnaruwy. Spacer pośród majestatycznych ruin. Wieczorem zakwaterowanie w pobliżu Góry Sigiriya.

Dzień 3

Z samego rana wejdziemy wraz z setkami pielgrzymów na świętą górę Lankijczyków – Sigiriyę, zwaną również Lwią Górą (lista UNESCO). Na szczycie podziwianie widoku na okolicę i spacer pośród ruin dawnej twierdzy z V wieku.

Po południu czeka nas jeep safari w Parku Narodowym Minneriya, gdzie żyje największa ilość dzikich słoni na Sri Lance. W parku żyje obecnie około 250 słoni oraz wiele innych gatunków zwierząt.

Dzień 4

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do lokalnej wioski, gdzie będziemy mieć okazję do podglądania życia mieszkańców i zjedzenia z nimi lunchu.
Po południu wyruszymy na pieszą wspinaczkę na górę Pidurangala, górę sąsiadującą z Lwią Górą, skąd będziemy podziwiać widok na okolicę oraz zachód słońca.

Dzień 5

Przejazd w kierunku miasteczka Kandy. Po drodze odwiedzimy skalne świątynie w Dambulli. Następnie wizyta w Świątyni Zęba Buddy. Zakwaterowanie w Kandy i spacer uliczkami miasta.

Dzień 6

Przejazd w kierunku górzystej, centralnej części kraju. Trasa będzie wiodła wśród malowniczo położonych pól herbacianych. Postój w fabryce herbaty i poznawanie tajników jej zbiorów. Spacer pośród zielonych pól w rejonie Lipton Seat – okazja do spotkania z lankijskimi kobietami zbierającymi herbaciane listki do wielkich koszy na plecach. Zakwaterowanie w okolicy Bandaraweli.

Dzień 7

Przejazd do Parku Narodowego Yala i udział w popołuudniowym jeep safari. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć dziko żyjące słonie, lamparty, bawoły wodne oraz wiele egzotycznych ptaków.
Zakwaterowanie w Tissamaharamie.

Dzień 8

Park Yala jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym na Sri Lance i drugim co do wielkości na wyspie. Park znany jest z dużej różnorodności zamieszkujących go gatunków i jest miejscem ochrony lankijskich słoni oraz ponad 200 gatunków ptaków. W Parku można również spotkać lamparty, bawoły wodne, jelenie, niedźwiedzie oraz makaki.

Przejazd na wybrzeże w okolice miasteczka Tangalle i zakwaterowaniu w hoteliku/guesthousie przy plaży.
Czas na relaks po kilku intensywnych dniach w podróży.

Dzień 9

Czas wolny na plażowanie pod palmami, naukę surfingu (opcja fakultatywna) lub samodzielną eksplorację okolicy. Może na którejś z plaż uda nam się spotkać ogromnego żółwia morskiego?

Dzień 10-11

Rano zapakujemy nasze plecaki i ruszymy lokalnym autobusem w kierunku Weligamy, gdzie po południu wybierzemy się do ośrodka ochrony żółwi morskich oraz zobaczymy słynnych rybaków łowiących na palach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił podczas lekcji surfingu (opcja fakultatywna).

Dzień 12

Przejazd lokalnym autobusem w kierunku kolonialnego miasteczka Galle. Spacer urokliwymi uliczkami miasta i podziwianie widoku na latarnię morską.
Następnie przejazd pociągiem do Colombo, kolacja w mieście i transfer na lotnisko. Lot do Polski wieczorem lub w nocy dnia kolejnego z przesiadką w jednym z portów azjatyckich lub europejskich.

Dzień 13

Przylot do Polski.
Zakończenie super przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYCIECZKI 2.900 PLN + 600 USD
CENA BILETU LOTNICZEGO od 2.500 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.900 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelikach/guesthousach o standardzie turystycznym w Negombo, Sigiriya, Kandy, Bandaraweli, Tissamaaramie, Tangalle oraz okolicach Weligamy (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem) – łącznie 12 dób hotelowych
 • częściowe wyżywienie: 10 x śniadanie w dniach 4-13, 1x lunch w dniu 5
 • e-wizę na Sri Lankę
 • wszystkie wymienione w planie transfery: prywatny klimatyzowany minivan z kierowcą w dniach 3-9, jeepy podczas safari, transfery pociągami, lokalnymi autobusami i rikszami na południowym wybrzeżu
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa (ceny od 2.500 PLN w górę)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych, napiwków
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie oraz lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 299 PLN lub 349 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Aby podróżować po terytorium Sri Lanka, obywatele Polski potrzebują wizy turystycznej; biuro aplikuje o e-visę dla każdego uczestnika wyprawy przed wylotem
 • Na Sri Lance nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Z powodu stanu dróg należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu częściowego przemieszczania się lokalnymi autobusami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: