Tytuł zdjęcia

W WYSPIARSKIM RAJU

Cel wyjazdu: Filipiny
Czas trwania: 15 dni
Początek wyprawy: 18.01.2025
Koniec wyprawy: 01.02.2025

Wyrusz w malowniczą podróż i eksploruj najpiękniejsze plaże na Filipinach! Sprawdź, czym jest prawdziwy island hopping lokalnymi bangkami – odwiedzaj bezludne wyspy i bajkowe laguny. Podziwiaj rafy koralowe, pływaj z żółwiami morskimi i rekinami wielorybimi. Zobacz malutkie tarsiery i wejdź na punkt widokowy na Czekoladowe Wzgórza. Odwiedź słynne wodospady Kawasan i zanurkuj z rekinami wielorybimi! Korzystaj ze słońca i znajdź swój własny kawałek raju!

Najważniejsze punkty programu:
Czekoladowe Wzgórza na wyspie Bohol, wizyta w parku tarsierów - tzw. wyraków upiornych, wycieczki na island hopping - "skakanie" z wyspy na wyspę, wodospad Kawasan, rafy koralowe, relaks pod palmami na bezludnych wyspach.

Plan wyprawy

Spotkanie z reprezentantem Organizatora na lotnisku Okęcie w Warszawie 3 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią rekomendowany przez biuro bilet lotniczy).

Pamiętaj, że możesz też wylecieć z innego dowolnego lotniska na świecie - daj nam wcześniej znać i pomożemy Ci znaleźć odpowiedni lot.

Wylot do Manili.

Dzień 1

Witamy na Filipinach!
Bezludne wyspy, turkusowe morze, a piasek niczym mąka – biały i delikatny. Do tego palmy, słońce, uśmiechnięci ludzie, dobre jedzenie - głównie owoce morza i zapierające dech widoki. Żadne słowa nie oddadzą w pełni czaru i uroku Filipin. Czas przekonać się czy raj na ziemi rzeczywiście istnieje.

Przylot do Manili na wyspę Luzon.

Na lotnisku będzie na Ciebie czekał pilot wycieczki lub nasz kierowca.
Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot na wyspę Bohol. Zakwaterowanie w hotelu na wyspie Panglao.

Czas na relaks na białym piasku pod palmami i kąpiele w błękitnej wodzie. Widoki naokoło będą iście rajskie, na plaży na pewno napotkacie egzotyczne muszle i kolorowe rozgwiazdy!

Dzień 3

Bohol - Filipiny w pigułce
Często słyszy się, że Bohol to miniaturka Filipin i jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Odwiedzając wyspę możecie bowiem doświadczyć po trochę wszystkiego, z czego znany jest cały archipelag. Od mnogości tego, co możecie zobaczyć i doznać aż mieni się w oczach, a najlepsze jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla leniuchów będą to cudowne plaże i drinki z palemką, nieśpieszne spacery wśród wysokich palm czy oglądanie pokazów tradycyjnego tańca. Osoby nastawione na aktywny wypoczynek mogą wybierać między eksploracją bezludnych, rajskich wysepek i tajemniczych jaskiń, nurkowaniem wśród raf koralowych a raftingiem po rwących rzekach. To wszystko i jeszcze więcej – zwiedzanie kościołów, "polowanie" z aparatem na delfiny i tarsiery, Czekoladowe Wzgórza – zapewni Wam rozrywkę na co najmniej kilka dni i sprawi, że opuścicie wyspę pełni pięknych wspomnień i pozytywnej energii!

Całodniowe zwiedzanie wyspy.
Okazja do podziwiania pięknych widoków na plantacje palm kokosowych. Odwiedzimy m.in. park ochrony maleńkich stworków z wielkimi oczami – tarsierów (wyraków).

Następnie wejdziemy na punkt widokowy na słynne Czekoladowe Wzgórza, aby podziwiać panoramę na setki wzgórz o wysokości od 40 do 120 metrów. Czekoladowe Wzgórza to wizytówka nie tylko wyspy, ale całych Filipin.
A dlaczego są nazywane czekoladowymi? Wszystko ze względu na ich kolor - w porze suchej są brązowe, stąd nazwa, natomiast w porze deszczowej przybierają barwę soczyście zieloną.

Po południu wybierzemy się na rejs po rzece Loboc, podczas którego będzie serwowany lunch na promie.

Chętni będą mogli skorzystać tego dnia z takich atrakcji jak zjazdy najróżniejszymi tyrolkami czy przejście wiszącym mostem (koszt łączny około 30 USD).

Następnie powrót do hotelu i czas wolny na plaży.

Dzień 4

Wyraki - tajemniczy mali łowcy z dżungli
Wyspa Bohol jest domem dla jednych z najbardziej uroczych i niezwykłych mieszkańców wyspy – tarsjuszy (wyraków). Kilka ciekawostek:
- Oczy tarsjuszy potrafią być większe niż ich mózg! To niezwykła adaptacja, która pozwala im na doskonałe widzenie w słabym świetle. Jest to szczególnie przydatne podczas nocnych polowań. Ich oczy są przystosowane do zbierania jak najwięcej światła, dzięki czemu mogą dostrzegać nawet najdrobniejsze detale.
- Dorosły osobnik mierzy do 15 cm, a waży zaledwie około 100 g, co stanowi niewiele więcej niż duża cytryna. Jednakże, mimo swojego niewielkiego rozmiaru, wyraki to prawdziwi drapieżcy. Żywią się owadami, małymi jaszczurkami i ptakami.
- Tarsjusze potrafią wydawać ultradźwięki. Jest to jedna z ich najbardziej wyjątkowych zdolności. Wykorzystują je do polowania na owady w nocy. Emitowane ultradźwięki pomagają im lokalizować zdobycz, co czyni je bardzo skutecznymi łowcami.
- Wyraki są niezwykle zwinne. Mają długie palce, a ich środkowy palec jest prawie tak długi jak ich całe ramię, umożliwiając akrobacje w drzewach. Potrafią skakać na znaczne odległości (nawet 6 metrów!), aby schwytać zdobycz.
- Tarsjusze to samotniki i unikają kontaktu z innymi osobnikami swojego gatunku, chyba że jest to okres rozrodczy. To oznacza, że polują samotnie.
- Niestety, wyraki są gatunkiem zagrożonym. Ich populacja maleje wskutek utraty siedlisk i kłusownictwa. Warto odwiedzić ośrodek ochrony wyraków na Bohol, aby wspierać ich przetrwanie i dowiedzieć się więcej o tych fascynujących stworzeniach.

Malownicze widoki podczas rejsu na rzece Loboc.

Pobudka wczesnym rankiem i początek morskiej wycieczki.

Wsiądziemy na typowo filipińską łódź i wybierzemy się w podróż na wysepkę Pamilacan. Będziemy mieli okazję do snurkowania z rurką i maską, spotkania wielu kolorowych rybek.

Dzień 5

Być może spotkamy żółwia morskiego!

Opuszczamy piękną wyspę Panglao. Przeprawa promem na wyspę Cebu. Zakwaterowanie w hotelu i późnopopołudniowa/wieczorna wycieczka po mieście i okolicach.

Wizyta w najstarszym XVI-wiecznym kościele na Filipinach - Bazylice Minore del Santo Nino (Kościół Świętej Rodziny).
W pobliżu Bazyliki znajduje się krzyż umieszczony tam przez samego Magellana, który ma upamiętnić nawrócenie mieszkańców wyspy na chrześcijaństwo.

Dzień 6

Całodniowa wycieczka po wyspie Cebu.
Zaczynamy bardzo wcześnie, bo już o 4 rano, więc warto się wyspać, chyba że ktoś umie spać w busie :)

Przejdziecie na południe wyspy (120 km) do miejscowości Oslob skąd wyruszają łodzie na spotkanie z rekinami wielorybimi (uwaga: wycieczka nie gwarantuje spotkania z rekinami, ale w tym rejonie jest wysoce prawdopodobne, że się uda). Możecie obserwować te wielkie łagodne stworzenia z łodzi lub nurkując z nimi z rurką i maską. Rekiny wielorybie żywią się planktonem, nie są mięsożerne i nie wykazują zachować agresywnych.

Następnie przejazd (ok 80 km) nad piękne wodospady Kawasan, z których słynie wyspa Cebu. Wodospady składają się z trzech poziomów i zapewniają krystalicznie czystą, górską wodę. Tu będziecie mieli czas na odpoczynek, relaks i kąpiele pod wodospadem.
Wieczorem powrót do Cebu.

Dzień 7

Majestatyczny rekin wielorybi.

Opuszczamy wyspę Cebu i ruszamy w kierunku rajskiego Palawanu! Przelot do miejscowości Puerto Princesa.
Wieczorny spacer po okolicy.

Dzień 8

Czas na tzw. island hopping, czyli „skakanie” z wyspy na wyspę tradycyjną filipińską łodzią.

Przed nami piękne widoki, bajeczne plaże, palmy i piękne rafy koralowe, gdzie będziemy nurkować z rurką i maską. Zrobimy też przystanek na Wyspie Rozgwiazd gdzie zobaczymy dziesiątki tych niesamowitych stworzeń.

Dzień 9

Przejazd busem na północ wyspy Palawan – do El Nido.

Dzień 10

El Nido jest małym, nadmorskim miasteczkiem w północnej części dziewiczej wyspy Palawan.

Każdego roku miasteczko przyciąga podróżników z całego świata dając im dostęp do przepięknego archipelagu wysp Bacuit.
Każdego dnia podróżni mają szansę wyruszyć w świat niezwykłych, białych plaż na bezludnych wyspach, błękitnych lagun i kolorowego świata podwodnego.
Pływanie i nurkowanie z rurką i maską w ciepłych wodach zatoki Bacuit pozostawia niezapomniane wrażenia. Plaże otoczone są zwykle niesamowitymi krasowymi klifami, które tworzą niezliczoną ilość malowniczych zatoczek. Podczas każdej z wycieczek, załoga łodzi przygotowuje lunch ze świeżych owoców morza, ryb, warzyw i soczystych, świeżych owoców, którym można delektować się na plaży w cieniu palm. Istnieje również możliwość wynajęcia łodzi lub kajaka tylko dla siebie i leniwego relaksu pośród wybranych przez siebie wysp i zatoczek.

Bezsprzecznie uważamy, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie!

El Nido

El Nido to brama do archipelagu Wysp Bacuit. W większości są to wyspy bezludne z rajskimi plażami, palmami i płytkimi lagunami, które czekają, aż je odkryjemy!
Dzisiejszy dzień spędzimy na pobliskiej plaży delektując się pięknymi widokami.

Dzień 11

Czas na dwa dni island hoppingu! Przed nami odkrywanie tajemniczych, ukrytych między skałami zatoczek i bezludnych plaż. Pocztówkowe widoki, bajkowe laguny i przejrzysta woda… to wszystko sprawi, że poczujesz się jak w raju!

Dzień 12-13

Powoli kończy się nasza rajska przygoda.

Przejazd do Puerto Princesa i lot do Manili (lub bezpośredni lot z El Nido - wybór należy do organizatora) i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu lotniska.

Dzień 14

Wylot do Polski.
(Uwaga: jeśli wylot nastąpi tego dnia po południu, możliwość przylotu do Polski rano dnia kolejnego).

Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 15
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 6.500 PLN + 700 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO ~ 3.500 - 5.500 PLN
wylot do Manili: 18.01.2025, lot powrotny 1.02.2025
Zasady płatności
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY 2.500 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 4.000 PLN
należy zabrać ze sobą na wyjazd i przekazać pilotowi 700 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach/guesthousach lub bungalowach o standardzie turystycznym/2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem, możliwe zakwaterowanie w pokojach 3-osobowych) w Manili, na wyspie Bohol/Panglao, Cebu, w Puerto Princesa i El Nido – łącznie 13 dób hotelowych
 • częściowe wyżywienie: 11x śniadanie w dniach 4-14, 4x lunch w dniach 7, 9, 12-13
 • 3x przeloty wewnętrzne między wyspami na Filipinach: Manila – Bohol, Cebu – Puerto Princesa, Puerto Princessa/El Nido – Manila
 • wszystkie wymienione w planie transfery: taksówki, minibusy, łodzie, prom, riksze
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opłaty wylotowe i środowiskowe
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Manila – Warszawa (ceny w granicach 3.500 – 5.500 PLN)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia poza wymienionym powyżej (szacujemy ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane)

Nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to podróżnicy solo!

Minimalna ilość uczestników
 • 8 osób + pilot
Uwagi
 • Filipiny nie wymagają obecnie szczepień na covid-19, okazanie certyfikatu szczepienia nie jest konieczne, nie ma obowiązku wykonywania testów antygenowych.
 • W ciągu 72 godzin przed wyjazdem na Filipiny istnieje wymóg wypełnienia formularza lokalizacyjnego eArrival Card, który jest dostępny pod adresem: https://etravel.gov.ph/
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy na Filipiny jeśli przebywają w kraju w celach turystycznych nie więcej niż 30 dni
 • Na Filipinach nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Zalecamy zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat odwiedzanych krajów na stronie MSZ
 • Loty wyszukujemy po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik wyjazdu zostanie poinformowany o cenie lotu, który uważamy za najbardziej odpowiedni, oraz zaleceniach co do jego zakupu. Loty można również wybrać samodzielnie lecąc z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu
 • Na około 10 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowo dokument "Przygotowania do wyjazdu", w którym znajdziesz ogólne informacje na temat Filipin, podpowiedzi dotyczące pakowania oraz informacje organizacyjne dot. lotów, spotkania z pilotem itp.
 • Na wyprawę należy zabrać duży plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu częściowego przemieszczania się lokalnymi autobusami, promami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Opieka pilota rozpoczyna się dnia 2 z planu na lotnisku w Manili lub już w hotelu, do którego przyjedziesz z lotniska z naszym kierowcą, i kończy dnia xxx przed wyjazdem na lotnisko. Uwaga! Jeśli do Manili przyjedziesz wcześniej lub będziesz wylatywać później niż przewiduje to plan wyjazdu - transfer z/na lotnisko nie są zapewnione - zostaną wyłączone z ceny wycieczki. Natomiast do ceny wycieczki zostanie włączone ubezpieczenie KL i NNW obejmujące dodatkowe dni Twojego pobytu w Azji
 • Doba hotelowa najczęściej zaczyna się o godzinie 14:00 a kończy w przedziale 10:00-12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie zależy od dobrej woli i możliwości hotelu. Późniejsze wykwaterowanie często wymaga dopłaty

 • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kwarantanny/izolacji Ubezpieczonego pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki (100 PLN), jednocześnie następuje podwyższenie KL do 150.000 EURO (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże) - jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie zaznacz taką opcję w formularzu zgłoszeniowym
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów (złotówkowych) rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji) - jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie zaznacz taką opcję w formularzu zgłoszeniowym
  1. 3 % wartości imprezy turystycznej
  2. 4,5 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej
  3. 5,4 % wartości imprezy turystycznej - z powodu nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
  4. 6,9 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej i nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz do nas:
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie możesz zapoznać się tutaj: polityka prywatności.