Tytuł zdjęcia

KOLOROWE ŁODZIE

Cel wyjazdu: Tajlandia
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 02.05.2021
Koniec wyprawy: 15.05.2021

Wybierz się na targ amuletów i poznaj najciekawsze miejsca w Bangkoku. Zrób zakupy prosto z łodzi i zobacz jak wygląda życie w wioskach na wodzie. Zamieszkaj na skraju dżungli i wybierz się na nocne safari. Odpocznij na pięknych plażach południa kraju i odkrywaj bajkowe wyspy pełne kolorowych, tajskich łodzi…

Najważniejsze punkty programu:
Pałac Królewski w Bangkoku, Świątynia Szmaragdowego Buddy, targ wodny i zakupy prosto z łodzi, Khao Sok – ostatnia dżungla w Tajlandii, nocne safari, rejon Krabi – najpiękniejsze wyspy i kolorowe łodzie, bajeczna wyspa Phi Phi i zatoka Maya Bay (uwaga! w chwili obecnej wstęp do zatoki został zamknięty do odwołania).

Plan wyprawy

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem.
Wylot do Bangkoku – z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot do Bangkoku – miasta kontrastów. Nowoczesne dzielnice, kolorowe bazary i targi, egzotyczne łodzie na rzece Menam, przepiękne złote świątynie – to wszystko potrafi przyprawić o zawrót głowy!

Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek lub rejs tramwajem wodnym po rzece Chao Phraya.
Wieczór spędzimy na tętniącej życiem ulicy Khao San Road próbując miejscowych przysmaków – najróżniejszych szaszłyków z owocami morza, kurczakiem, słynnego phad thaia, a odważnym polecamy pieczone larwy i pająki. Pobliskie uliczki pełne są lokalnych bazarów i targów z ciekawymi pamiątkami.

Dzień 2

Dzisiaj ruszamy zobaczyć najpiękniejsze świątynie stolicy! Poranny spacer przez targ amuletów, odwiedziny w Pałacu Królewskim, Świątyni Szmaragdowego Buddy oraz Wat Pho – Świątyni leżącego Buddy, a jeśli starczy nam czasu – również w świątyni Wat Arun.

Chętni będą mogli wieczorem wybrać się do jednego z wieżowców i zobaczyć widok na oświetlony Bangkok z góry (opcja dodatkowa, koszt ok 15 USD).

Dzień 3

Z samego rana pojedziemy na jeden z targów wodnych, przepłyniemy tradycyjną tajską łodzią kanałami i zrobimy zakupy prosto z łódki. Będziecie mieć okazję spróbować najróżniejszych soczystych owoców i podszkolić swoje umiejętności targowania poszukując ciekawych pamiątek.

Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i nocny przejazd na południe Tajlandii pociągiem z kuszetkami.

Dzień 4

Poranny przyjazd do Surat Thani, przesiadka na autobus i transfer do Parku Narodowego Khao Sok. Najbliższe 3 dni spędzimy w ostatniej dżungli w Tajlandii mieszkając w prostych drewnianych chatkach wśród tropikalnej roślinności i delektując się odgłosami lasu.

Jeszcze tego samego popołudnia wybierzemy się na safari do dżungli i pod okiem doświadczonego przewodnika będziemy poszukiwać dzikich stworzeń.

Dzień 5

Czas na relaks i udział w wycieczkach fakultatywnych (ceny od 15-40 USD), w cenę całodziennych wycieczek wliczony jest lunch). Polecamy wybrać się na 1-dniową wycieczkę nad jezioro Cheow Lan, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi i gdzie można obserwować zachwycające formacje skalne wystające prosto z wody. Podczas tej wycieczki będziecie mogli popływać w jeziorze kajakiem, relaksować się na brzegu, wybrać się na eksploracje pobliskich jaskiń lub na trekking w dżungli. Warte uwagi są również takie atrakcje jak spływ rzeką w kołach, wycieczki na kajakach, rafting, safari w dżungli, szkoła gotowania, wycieczka do gorących źródeł, wspinaczka na punkt widokowy, czy wizyta w wiosce rękodzielniczej.
Każdy będzie mógł wybrać wycieczki, które interesują go najbardziej.

Dzień 6-7

Transfer do Ao Nang – miejscowości leżącej na wybrzeżu morza Andamańskiego w prowincji Krabi. Zatrzymamy się w klimatycznych bungalowach z widokiem na ogromne wapienne skały, a do morza będziemy mieć ok 15 minut piechotą.
Ao Nang będzie w kolejnych dniach naszym punktem wypadowym na malownicze, okoliczne wyspy.

Po przyjedzie wybierzemy się na słynny półwysep Railay aby powygrzewać się na jego pięknych plażach.

Dzień 8

Czas na island hopping czyli odkrywanie pobliskich wysp – odwiedzimy bajkowe plaże, będziemy pływali w przejrzystej wodzie, nurkowali z rurką i podziwiali widoki. Oczywiście całą trasę odbędziemy w kolorowych tajskich łodziach długorufowych – charakterystycznych dla tego rejonu Tajlandii.

Dzień 9

Dzisiaj rano spakujemy nasze podręczne plecaki i popłyniemy promem na jedną z najbardziej znanych wysp w Tajlandii – na wyspę Ko Phi Phi. Po zakwaterowaniu w hotelu wybierzemy się na eksplorację okolicy i wejdziemy na punkt widokowy, z którego można podziwiać okoliczne wyspy i formacje skalne.

Dzień 10

Przed nami największa atrakcja okolicy – zatoka Maya Bay oraz bezludne wysepki i plaże! To tu nagrywany był film „Niebiańska plaża” z Leonardo DiCaprio i to właśnie to miejsce pojawia się na wszystkich folderach reklamowych wycieczek do Tajlandii. (uwaga! zatoka została zamknięta do odwołania, w związku z tym tego dnia odwiedzamy inne piękne pobliskie wysepki i plaże).
Po południu wsiądziemy na prom i wrócimy do Ao Nang.

Dzień 11

Dzień wolny na relaks pod palmami, kąpiele w lazurowej, ciepłej wodzie lub eksplorację okolicy półwyspu Railay. Polecamy też wycieczki fakultatywne (wodospady, gorące źródła, wyspa Jamesa Bonda, świątynie, nurkowanie).

Dzień 12

Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Przejazd do hotelu i czas wolny. Ostatnie chwile na relaks w Bangkoku, zakup pamiątek i pożegnanie z tajską kuchnią.

Dzień 13

Powrót do Polski.
Zakończenie super przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.600 PLN + 600 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO 2.000 - 2.800 PLN
Zasady płatności
REZERWACJA -
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.600 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w Bangkoku w hotelu o standardzie 2** (pokoje dwuosobowe z łazienką i klimatyzacją) – łącznie 3 noce
 • zakwaterowanie w Khao Sok w prostych bungalowach z łazienką i wiatrakiem (warunki turystyczne) – łącznie 3 noce
 • zakwaterowanie w Ao Nang w bungalowach  (pokoje dwuosobowe z łazienką i wiatrakiem) – łącznie 5 nocy
 • zakwaterowanie na wyspie Phi Phi w hotelu/bungalowie  (warunki turystyczne, pokoje dwuosobowe z łazienką i wiatrakiem) – łącznie 1 noc
 • częściowe wyżywienie: 8 x śniadanie w dniach 3,4, 9-14
 • 1 przejazd pociągiem w wagonie sypialnym 2 klasy (Bangkok-Surat Thani)
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minibusy, pick-upy, łodzie, autobusy, riksze, pociąg
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • wstępy do Parków Narodowych podczas wycieczek z planu
 • opiekę polskiego pilota            
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa (ceny w granicach 2.000 – 2.800 PLN)
 • przelotu z południa Tajlandii do Bangkoku (Krabi – Bangkok), w cenie od ok 200 PLN/os.
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (349 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Tajlandii
 • W Tajlandii nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych; podczas 2-dniowej wycieczki na wyspę Phi Phi należy zabrać mniejszy plecak/mały bagaż na rzeczy podręczne i potrzebne ubrania (nie zabieramy bagażu głównego)
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: