Tytuł zdjęcia

WŚRÓD HERBACIANYCH PÓL

Cel wyjazdu: Sri Lanka
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 12.07.2020
Koniec wyprawy: 25.07.2020

Odkryj największe skarby Sri Lanki – starożytne miejsca kultu, święte jaskinie i miasta położone w górach wśród herbacianych pól. Wyrusz na poszukiwania stada dziko żyjących słoni, ciesz się słońcem i krystalicznie czystą wodą u wybrzeży Oceanu Indyjskiego.

Najważniejsze punkty programu:
święta góra lankijczyków – Sigiriya, jaskinie w Dambulli, starożytne świątynie w Pollonaruwie, Park Narodowy Minneriya – obserwacja dziko żyjących słoni, pola herbaciane i fabryka herbaty, safari w Parku Narodowym Yala, relaks pod palmami i kąpiele w Oceanie Indyjskim.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy).
Wylot do Colombo z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot na Sri Lankę. Transfer do hoteliku w pobliżu plaży w Negombo i czas na odpoczynek po podróży lub samodzielną eksplorację okolicy.

Dzień 2

Poranna wizyta na lokalnym targu rybnym w Negombo. Następnie przejazd do starożytnej stolicy kraju – Polonnaruwy. Spacer pośród majestatycznych ruin. Wieczorem zakwaterowanie w pobliżu Góry Sigiriya.

Dzień 3

Z samego rana wejdziemy wraz z setkami pielgrzymów na świętą górę Lankijczyków – Sigiriyę, zwaną również Lwią Górą (lista UNESCO). Na szczycie podziwianie widoku na okolicę i spacer pośród ruin dawnej twierdzy z V wieku.

Po południu czeka nas jeep safari w Parku Narodowym Minneriya, gdzie żyje największa ilość dzikich słoni na Sri Lance. W parku żyje obecnie około 250 słoni oraz wiele innych gatunków zwierząt.

Dzień 4

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do lokalnej wioski, gdzie będziemy mieć okazję do podglądania życia mieszkańców i zjedzenia z nimi lunchu.
Po południu wyruszymy na pieszą wspinaczkę na górę Pidurangala, górę sąsiadującą z Lwią Górą, skąd będziemy podziwiać widok na okolicę oraz zachód słońca.

Dzień 5

Przejazd w kierunku miasteczka Kandy. Po drodze odwiedzimy skalne świątynie w Dambulli. Następnie wizyta w Świątyni Zęba Buddy. Zakwaterowanie w Kandy i spacer uliczkami miasta.

Dzień 6

Przejazd w kierunku górzystej, centralnej części kraju. Trasa będzie wiodła wśród malowniczo położonych pól herbacianych. Postój w fabryce herbaty i poznawanie tajników jej zbiorów. Spacer pośród zielonych pól w rejonie Lipton Seat – okazja do spotkania z lankijskimi kobietami zbierającymi herbaciane listki do wielkich koszy na plecach. Zakwaterowanie w okolicy Bandaraweli.

Dzień 7

Przejazd do Parku Narodowego Yala i udział w popołuudniowym jeep safari. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć dziko żyjące słonie, lamparty, bawoły wodne oraz wiele egzotycznych ptaków.
Zakwaterowanie w Tissamaharamie.

Dzień 8

Park Yala jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym na Sri Lance i drugim co do wielkości na wyspie. Park znany jest z dużej różnorodności zamieszkujących go gatunków i jest miejscem ochrony lankijskich słoni oraz ponad 200 gatunków ptaków. W Parku można również spotkać lamparty, bawoły wodne, jelenie, niedźwiedzie oraz makaki.

Przejazd na wybrzeże w okolice miasteczka Tangalle i zakwaterowaniu w hoteliku/guesthousie przy plaży.
Czas na relaks po kilku intensywnych dniach w podróży.

Dzień 9

Czas wolny na plażowanie pod palmami, naukę surfingu (opcja fakultatywna) lub samodzielną eksplorację okolicy. Może na którejś z plaż uda nam się spotkać ogromnego żółwia morskiego?

Dzień 10-11

Rano zapakujemy nasze plecaki i ruszymy lokalnym autobusem w kierunku kolonialnego miasteczka Galle.
Spacer urokliwymi uliczkami miasta i podziwianie widoku na latarnię morską. Nocleg w Galle.

Dzień 12

Od rana czas wolny w Galle. Następnie przejazd pociągiem w kierunku Colombo, kolacja w mieście i transfer na lotnisko w Negombo.
Lot do Polski wieczorem lub w nocy dnia kolejnego z przesiadką w jednym z portów azjatyckich lub europejskich.

Dzień 13

Przylot do Polski.
Zakończenie super przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYCIECZKI 2.900 PLN + 600 USD
CENA BILETU LOTNICZEGO od 2.500 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.900 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelikach/guesthousach o standardzie turystycznym w Negombo, Sigiriya, Kandy, Bandaraweli, Tissamaaramie, Tangalle oraz w Galle (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem) – łącznie 12 dób hotelowych
 • częściowe wyżywienie: 10 x śniadanie w dniach 4-13, 1x lunch w dniu 5
 • e-wizę na Sri Lankę
 • wszystkie wymienione w planie transfery: prywatny klimatyzowany minivan z kierowcą w dniach 3-9, jeepy podczas safari, transfery pociągami, lokalnymi autobusami i rikszami na południowym wybrzeżu
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa (ceny od 2.500 PLN w górę)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych, napiwków
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie oraz lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 299 PLN lub 349 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Aby podróżować po terytorium Sri Lanka, obywatele Polski potrzebują wizy turystycznej; biuro aplikuje o e-visę dla każdego uczestnika wyprawy przed wylotem
 • Na Sri Lance nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Z powodu stanu dróg należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu częściowego przemieszczania się lokalnymi autobusami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: