Tytuł zdjęcia

BALI – EGZOTYCZNA PRZYGODA

Cel wyjazdu: Indonezja
Czas trwania: 12 dni
Początek wyprawy: 26.09.2018
Koniec wyprawy: 07.10.2018

Przeżyj niezapomniane wakacje na indonezyjskiej wyspie Bali. Ciesz się egzotycznymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Wybierz się na spacer pośród zielonych pól ryżowych i weź udział w lekcji surfowania!
Wyjazd z możliwością ćwiczenia jogi.

Najważniejsze punkty programu:
pokaz balijskich tańców, surfing na najbardziej znanej plaży świata w Kucie, balijskie świątynie – Uluwatu, Ulun Danu i Tirta Empul, degustacja kawy i herbaty, tropikalna dżungla pełna rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest, tarasy ryżowe, relaks na plaży.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy).
Wylot do Dżakarty – z 1 lub 2 przesiadkami (lub na Bali z pominięciem Dżakarty – w zależności od wybranego lotu).

Dzień 1

Przylot na Bali. Pierwsze zetknięcie z balijską kulturą czeka nas już na lotnisku wybudowanym w lokalnym stylu i pełnym orientalnych posągów. Już na samym początku naszej wyprawy poczujemy się wyjątkowo!
Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kuta, która będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni na wyspie. Czas na odpoczynek po podróży. Hotel leży w odległości kilku minut spacerem od plaży i w sąsiedztwie dziesiątek restauracji, knajp i sklepików – na pewno będziemy mieli co robić!

Dzień 2

Po śniadaniu relaks na plaży. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna) lub po prostu odpoczywać zażywając orzeźwiających kąpieli w oceanie. Przy plaży znajduje się ośrodek ochrony żółwi morskich, być może będziemy mieć szczęście i uda nam się wypuścić małego żółwika do morza!

Dzień 3

Dzisiaj wybierzemy się na jedną z dzikich plaż ukrytych pośród klifów i mało znaną wśród turystów, za to dobrze znaną doświadczonym surferom przyjeżdżającym tu z całego świata! Dzień spędzimy relaksując się na leżakach, popijając sok z kokosa i podziwiając piękne widoki.

Późnym popołudniem wybierzemy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu na południu wyspy, aby obejrzeć tam pokaz balijskiego tańca.

Dzień 4

Całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali. Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.

Dzień 5

Dzisiaj opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się w głąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych. Zatrzymamy się w przyjemnym, zacisznym hotelu z basenem na obrzeżach miasteczka, skąd rozciąga się widok na soczyście zielone pola ryżu.

Po drodze odwiedzimy miejsce, w którym będzie można skorzystać z huśtawki zawieszonej „nad dżunglą” (opcja fakultatywna). Następnie wybierzemy się na spacer do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest.

Popołudniowa joga w hotelu z lokalnym nauczycielem (opcja fakultatywna).

Dzień 6

Ubud

To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Poranna joga w hotelu z lokalnym nauczycielem (opcja fakultatywna).

Po śniadaniu zajęcia z przygotowywania tzw. oferingów – tradycyjnych balijskich ofiar, które są składane w ofierze duchom i bogom. Następnie wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak. Okazja do spróbowania najdroższej kawy świata (degustacja 5 USD). Przejazd do świątyni Tirta Empul, w której przejdziemy rytuał oczyszczenia w wodach świętego źródła razem z pielgrzymującymi do tego miejsca Balijczykami i złożymy przygotowane wcześniej ofiary.

Po powrocie do hotelu czas na relaks przy basenie lub w hotelowym spa oraz wieczorny wypad do miasta.

Popołudniowa joga w hotelu z lokalnym nauczycielem (opcja fakultatywna).

Dzień 7

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią postało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Poznawanie Bali podczas całodziennej wycieczki. Wizyta m.in. w świątyni Danau Bratan na jeziorze Bedugul (patrz – zdjęcie tytułowe wyjazdu) oraz spacer po tarasach ryżowych Jatiluwih.

Dzień 8

Danau Bratan Temple na jeziorze oraz wioska Bedugul

Na górskim grzbiecie rozdzielającym północną i południową część wyspy leży ciche Danau Bratan, jezioro wypełniające dawno wygasły krater i często okryte mgłą, która przesłania cały wulkan. Ponieważ jezioro jest głównym źródłem wody do nawadniania okolicznych pól uprawnych, mieszkańcy pobliskiego miasta – Bedugul oddają cześć jego bogini w świątyni Pura Ulu Danu Bratan, położonej na niewielkim cyplu. Zbudowana na początku XVII w. jest to jedna z najważniejszych świątyń irygacyjnych na Bali.

Bedugul to miasto usytuowane 1 300 m n.p.m., to zarówno nieduża miejscowość, jak i górski ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, popularny wśród mieszkańców, jako miejsce weekendowych wypadów.

Jatiluwih – tarasy ryżowe

To górska miejscowość skąd widać pięknie całą południową część Bali. Nazwa miejscowości – dosłownie „niezwykła”, położona na wysokim, tarasowym zboczu, jest bardzo trafna. To jedyne miejsce na całej Bali, gdzie uprawia się rodzimą odmianę ryżu zwana Padi Bali, o długich, zgrabnych łodygach. Te tarasy ryżowe zaliczane są do najpiękniejszych na Bali.

Poranne i wieczorne zajęcia jogi w hotelu z lokalnym nauczycielem (opcja fakultatywna).

Dzień wolny. W ciągu dnia chętni będą mogli wybrać się do centrum Ubud by zagłębić się w boczne uliczki magicznego miasteczka, pełnego maleńkich przydomowych świątyń i urokliwych sklepów z lokalnym rękodziełem.

Dzień 9

Poranne i wieczorne zajęcia jogi w hotelu z lokalnym nauczycielem (opcja fakultatywna).

W ciągu dnia wizyta na malowniczych tarasach ryżowych w Tegalalang oraz spacer do wodospadu.

Dzień 10

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Poranna joga w hotelu z lokalnym nauczycielem (opcja fakultatywna).

Czas pożegnać się z magicznym Ubud i wrócić do Kuty. Czas wolny na relaks na plaży, surfing lub zakupy.
Wieczorem lub późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 11

Przylot do Warszawy.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 12
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.400 PLN + 400 USD
CENA BILETU LOTNICZEGO 2.800 – 3.800 PLN
Zasady płatności
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 600 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.800 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 400 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w Kucie w hotelu oddalonym kilka minut spacerem od plaży, standard 3*** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 5 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w pięknym hotelu, położonym wśród pól ryżowych w pobliżu Ubud, standard 3*** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – 5 dób hotelowych
 • częściowe wyżywienie: 9 x śniadanie w dniach 3-11
 • wszystkie wymienione w planie transfery: taksówki, klimatyzowane minibusy
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN),
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Bali – Warszawa (ceny w granicach 2.800 – 3.800 PLN) – biuro pośredniczy w zakupie lotu
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • lekcji surfingu z instruktorem (ok 15 USD), huśtawki nad dżunglą (ok 22 USD)
 • lekcji jogi, które odbywają się w hotelu w Ubud z balijskim mistrzem 2x dziennie – udział według własnego uznania (koszt 1 lekcji trwającej ok 1,5h to ok 8 USD)
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie oraz lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia do kwoty KL 60.000 euro (dopłata 39 PLN), dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (dopłata 200 PLN lub 250 PLN w przypadku podwyższonego KL) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na lotnisku na Bali
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Z przyczyn od nas niezależnych kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: