Tytuł zdjęcia

WŚRÓD HERBACIANYCH PÓL

Cel wyjazdu: Sri Lanka
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 01.12.2024
Koniec wyprawy: 14.12.2024

Odkryj największe skarby Sri Lanki – starożytne miejsca kultu, święte jaskinie i miasta położone w górach wśród herbacianych pól. Wyrusz na poszukiwania stada dziko żyjących słoni, ciesz się słońcem i krystalicznie czystą wodą u wybrzeży Oceanu Indyjskiego.

Najważniejsze punkty programu:
święta góra lankijczyków – Sigiriya, jaskinie w Dambulli, starożytne świątynie w Pollonaruwie, Park Narodowy Minneriya – obserwacja dziko żyjących słoni, pola herbaciane i fabryka herbaty, safari w Parku Narodowym Yala, relaks pod palmami i kąpiele w Oceanie Indyjskim.

Plan wyprawy

Spotkanie z reprezentantem Organizatora na lotnisku Okęcie w Warszawie 3 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią rekomendowany przez biuro bilet lotniczy).

Pamiętaj, że możesz też wylecieć z innego dowolnego lotniska na świecie - daj nam wcześniej znać i pomożemy Ci znaleźć odpowiedni lot.

Wylot do Colombo.

Dzień 1

Przylot na Sri Lankę.

Transfer do hoteliku w pobliżu plaży w Negombo i czas na odpoczynek po podróży lub samodzielną eksplorację okolicy. Miasteczko leży na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Jego ciekawa architektura przypomina o kolonialnych czasach wyspy.

Dzień 2

Poranna wizyta na lokalnym targu rybnym w Negombo. To będzie niesamowite przeżycie dla naszych zmysłów, ale też świetne wejście w kulturę lankijską, której ryby, owoce morza i targowy gwar są dużą częścią.

Następnie przejazd busem do starożytnej stolicy kraju – Polonnaruwy (lista UNESCO). Dzisiaj zachwyca dobrze zachowanymi ruinami, świątyniami i olbrzymimi posągami Buddy. Spacerując pośród majestatycznych ruin będziemy mogli wyobrazić sobie, jak imponująco miasto wyglądało w okresie świetności.

Wieczorem zakwaterowanie w pobliżu Góry Sigiriya.

Dzień 3

Z samego rana wejdziemy wraz z dziesiątkami pielgrzymów na świętą górę Lankijczyków – Sigiriyę, zwaną również Lwią Górą (lista UNESCO). Na szczycie czeka nas podziwianie widoków na okolicę i spacer pośród ruin dawnej twierdzy z V wieku.

Następnie udamy się na jeep safari w Parku Narodowym Minneriya - raju dla miłośników przyrody.

Dzień 4

Park ten jest najbardziej znanym miejscem na wyspie do obserwacji dzikich słoni - obecnie żyje ich tutaj około 250. Oprócz słoni podczas safari będziemy wypatrywać także lampartów, wargaczy leniwych, sambarów (jelenie), langurów i najróżniejszych gatunki ptaków (w parku zarejestrowano ich ponad 170 gatunków!).

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę na wieś – odwiedzimy mieszkańców lokalnej wioski, spędzimy z nimi czas i zjemy domowy posiłek.

Po południu wyruszymy na pieszą wspinaczkę na górę Pidurangala, siostrzaną górę Sigiriyi.

Dzień 5

Kojarzycie te niesamowite zdjęcia Lwiej Góry z daleka? Robione są właśnie z tego szczytu! Czas na podziwianie widoków i zachodu słońca.

Malowniczy widok na Sigiriyę z góry.

Ruszamy dalej w drogę – do Dambulli, gdzie zobaczymy Złotą Świątynię (lista UNESCO). Położona w jaskiniach, ozdobiona niesamowitymi naskalnymi malowidłami i posągami Buddy - ta świątynia zapada w pamięć!

Dzień 6

Dzień skończymy w Kandy. Położone w sercu Sri Lanki, to miasto otoczone górami emanuje bogactwem kultury. Pójdziemy zobaczyć najważniejsze miejsce w miasteczku - Świątynię Zęba Buddy (lista UNESCO), uważanej za jedno z najświętszych miejsc buddyjskich. A to ze względu na relikwię zęba Buddy, która przechowywana jest w siedmiu bogato zdobionych, złotych skrzyniach.
Po zakwaterowaniu w Kandy ruszymy na spacer uliczkami miasta, odkrywać jego zakamarki i chłonąć unikalną atmosferę.

Przejazd pociągiem (ok 6h) w kierunku górzystej, centralnej części kraju. Trasa będzie wiodła wśród malowniczo położonych pól herbacianych. Widoki będą zapierały dech w piersi.

Dzień 7

Zakwaterowanie w okolicy miejscowości Ella.

Od rana wizyta w fabryce herbaty i poznawanie tajników jej zbiorów. Spacer pośród zielonych pól w rejonie Lipton Seat – okazja do spotkania z lankijskimi kobietami zbierającymi herbaciane listki do wielkich koszy na plecach.

Dzień 8

Spacer pośród zielonych pól.

Degustacja herbaty.

Około południa przejazd busem (2h) do Parku Narodowego Yala i udział w popołudniowym jeep safari (ok 3h). Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć dziko żyjące słonie, lamparty, bawoły wodne oraz wiele egzotycznych ptaków.

Zakwaterowanie w Tissamaharamie.

Park Yala jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym na Sri Lance i drugim co do wielkości na wyspie. Park znany jest z dużej różnorodności zamieszkujących go gatunków i jest miejscem ochrony lankijskich słoni oraz ponad 200 gatunków ptaków. W Parku można również spotkać lamparty, bawoły wodne, jelenie, niedźwiedzie oraz makaki.

Przejazd na wybrzeże w okolice miasteczka Tangalle i zakwaterowaniu w hoteliku/guesthousie przy plaży.
Czas na relaks na piaszczystych lankijskich plażach po kilku intensywnych dniach w podróży.

Dzień 9

Czas wolny na plażowanie pod palmami, naukę surfingu (opcja fakultatywna) lub samodzielną eksplorację okolicy. Może na którejś z plaż uda nam się spotkać ogromnego żółwia morskiego?

Dzień 10-11

Rano zapakujemy nasze plecaki i ruszymy lokalnym autobusem w kierunku kolonialnego miasteczka Galle.

Galle to urokliwe miasto na południowym wybrzeżu Sri Lanki, zachwycające swoim kolonialnym dziedzictwem i malowniczym położeniem nad Oceanem Indyjskim. Jego zabytkowy fort został zbudowany przez Holendrów w XVII wieku, a wąskie uliczki wypełnione są kawiarniami, galeriami sztuki i sklepikami, zachęcając do leniwych spacerów i podziwiania witryn.

Przejdziemy się po starówce i zobaczymy wciąż działającą latarnię morską – symbol miasta. Nocleg w Galle.

Dzień 12

Od rana czas wolny w Galle.
Następnie przejazd pociągiem w kierunku Colombo. Pożegnanie z lankijską kuchnią - kolacja pożegnalna i transfer na lotnisko w Negombo (lot powrotny powinien odbywać się po północy, czyli dnia 14).

Dzień 13

Wylot do Polski w nocy.
(Uwaga: dla wylotów porannych możliwość dopłaty do dodatkowej doby hotelowej w hotelu w pobliżu lotniska oraz do indywidualnego transferu na lotnisko).

Przylot do Polski. Zakończenie super przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY informacja wkrótce
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO ~ 3.300 - 4.500 PLN
Zasady płatności
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY informacja wkrótce
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM informacja wkrótce
należy zabrać ze sobą na wyjazd i przekazać pilotowi informacja wkrótce
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelikach/guesthousach o standardzie turystycznym/2** w Negombo, Sigiriya, Kandy, Bandaraweli/Elli, Tissamaharamie, Tangalle (lub innej miejscowości w pobliżu) oraz w Galle (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem) – łącznie 11 dób hotelowych
 • częściowe wyżywienie: 10 x śniadanie w dniach 4-13, 1x lunch w dniu 5, 1x kolacja w dniu 13
 • wszystkie wymienione w planie transfery: prywatny klimatyzowany minivan z kierowcą w dniach 3-9, jeepy podczas safari, pociągi, lokalny autobus, riksze
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa (ceny w granicach 3.300 – 4.500 PLN)
 • wizy na Sri Lankę - obywatele Polski mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terenie Sri Lanki; przed wyjazdem należy zaaplikować o e-wisę przez internet według naszych instrukcji; opłata wizowa wynosi 50 USD
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych, napiwków
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (szacujemy ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane)

Nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to podróżnicy solo!.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Sri Lanka nie wymaga obecnie szczepień na coivd-19, okazanie certyfikatu szczepienia nie jest konieczne, nie ma obowiązku wykonywania testów antygenowych
 • Paszport musi być ważny minimum 12 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Aby podróżować po terytorium Sri Lanki, obywatele Polski potrzebują wizy turystycznej. Przed wylotem należy zaaplikować o e-visę według naszych instrukcji (koszt 50 USD)
 • Na Sri Lance nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Zalecamy zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat odwiedzanych krajów na stronie MSZ
 • Loty wyszukujemy po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik wyjazdu zostanie poinformowany o cenie lotu, który uważamy za najbardziej odpowiedni, oraz zaleceniach co do jego zakupu. Loty można również wybrać samodzielnie lecąc z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu
 • Na około 10 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowo dokument "Przygotowania do wyjazdu", w którym znajdziesz ogólne informacje na temat Sri Lanki, podpowiedzi dotyczące pakowania oraz informacje organizacyjne dot. lotów, spotkania z pilotem itp.
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu częściowego przemieszczania się lokalnymi autobusami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu
 • Z powodu stanu dróg należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Opieka pilota rozpoczyna się dnia 2 z planu na lotnisku w Colombo lub już w hotelu, do którego przyjedziesz z lotniska z naszym kierowcą, i kończy dnia 13 przed wyjazdem na lotnisko. Uwaga! Jeśli na Sri Lankę przyjedziesz wcześniej lub będziesz wylatywać później niż przewiduje to plan wyjazdu - transfer z/na lotnisko (grupowy) nie są zapewnione - zostaną wyłączone z ceny wycieczki a zostanie dodany transfer indywidualny. Do ceny wycieczki zostanie włączone ubezpieczenie KL i NNW obejmujące dodatkowe dni Twojego pobytu w Azji
 • Doba hotelowa najczęściej zaczyna się o godzinie 14:00 a kończy w przedziale 10:00-12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie zależy od dobrej woli i możliwości hotelu. Późniejsze wykwaterowanie często wymaga dopłaty

 • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kwarantanny/izolacji Ubezpieczonego pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki (100 PLN), jednocześnie następuje podwyższenie KL do 150.000 EURO (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże)
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów (złotówkowych) rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji)
  1. 3 % wartości imprezy turystycznej
  2. 4,5 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej
  3. 5,4 % wartości imprezy turystycznej - z powodu nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
  4. 6,9 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej i nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz do nas:
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie możesz zapoznać się tutaj: polityka prywatności.