Tytuł zdjęcia

BALI - WYSPA BOGÓW

Cel wyjazdu: Indonezja
Czas trwania: 11 dni
Początek wyprawy: 03.10.2024
Koniec wyprawy: 13.10.2024

Przeżyj niezapomniane chwile na indonezyjskiej wyspie Bali. Ciesz się egzotycznymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Wybierz się na spacer pośród zielonych tarasów ryżowych, spróbuj najdroższej kawy świata kopi luwak i przejdź rytuał oczyszczenia w świętych źródłach świątyni Tirtha Empul. Zrelaksuj się w balijskich pałacach wodnych i degustuj pyszną indonezyjską kuchnię. A jeśli starczy Ci sił wejdź na wschód słońca na wulkanie i przejdź przez dżunglę do zachwycających wodospadów! To będzie magiczny czas!

Najważniejsze punkty programu:
pokaz balijskich tańców, balijskie świątynie – Uluwatu, Tirta Empul, Pura Goa Lawah, pałace wodne, degustacja lokalnej kawy i herbaty, tropikalna dżungla pełna rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest, pola ryżowe, relaks na pięknych plażach.

Plan wyprawy

Spotkanie z reprezentantem Organizatora/pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie 3 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią rekomendowany przez biuro bilet lotniczy).

Pamiętaj, że możesz też wylecieć z innego dowolnego lotniska na świecie - daj nam wcześniej znać i pomożemy Ci znaleźć odpowiedni lot.

Wylot do Indonezji.

Dzień 1

Przylot na Bali. Pierwsze zetknięcie z balijską kulturą czeka nas już na lotnisku wybudowanym w lokalnym stylu i pełnym orientalnych posągów.

Na lotnisku będzie na Ciebie czekał pilot wycieczki lub nasz kierowca.

Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kuta, która będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni na wyspie. Czas na odpoczynek po podróży.
Hotel leży w sąsiedztwie dziesiątek restauracji, knajp i sklepików – na pewno będziemy mieli co robić!

Dzień 2

Dzisiaj wybierzemy się na jedną z dzikich plaż ukrytych pośród klifów i mało znaną wśród turystów, za to dobrze znaną doświadczonym surferom przyjeżdżającym tu z całego świata!

Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna, koszt ok 20 USD) lub po prostu odpoczywać zażywając orzeźwiających kąpieli w oceanie.

Dzień 3

Po śniadaniu wybierzemy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu na południu wyspy, gdzie spotkamy się ze stadami rozbrykanych małp.

Następnie czeka nas relaks w rejonie Nusa Dua. Dzień spędzimy relaksując się na leżakach, popijając sok z kokosa i podziwiając piękne widoki.

Dzień 4

Czas opuścić nadmorskie klimaty i przenieść się w głąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych.

Po południu wybierzemy się na spacer do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest i na spacer uliczkami miasta.

Dzień 5

Ubud to ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów.

Ubud

Czas na poznanie najbliższej okolicy. Wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak. Okazja do spróbowania najdroższej kawy świata (degustacja 5-7 USD).

Następnie wizyta na malowniczych tarasach ryżowych w Tegalalang.

Przejazd do świątyni Tirta Empul, w której chętni będą mogli przejść rytuał oczyszczenia w wodach świętego źródła razem z pielgrzymującymi do tego miejsca Balijczykami.

Dzień 6

Tegalalang – tarasy ryżowe

Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.

Pura Tirta Empul

Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności, potrzebny mu do przywrócenia życia jego żołnierzom otrutym prze króla-demona Mayadanawę.

Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła. Dostarcza się tu również energii duchowej maskom i kostiumom używanym przez tancerzy wcielających się w Baronga.

Poznawanie Bali podczas kolejnej całodziennej wycieczki.

Wizyta w świątyni w jaskini nietoperzy – Pura Goa Lawah oraz w Ogrodzie Wodnym w Ujung i Tirta Gangga.

Dzień 7

Pura Goa Lawah (Bat Cave Temple) – Świątynia w jaskini nietoperzy

To święta dla Balijczyków jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy, które wiszą tak ciasno jeden obok drugiego, że sklepienie wygląda jak oblepiane drgającym błotem. Czasami zakrada się tutaj na ucztę pyton. Miejsce jest naprawę niezwykłe i nietrudno zrozumieć, czemu zostało uznane za święte. Świątynia ta odgrywa również, ważna rolę w rytuałach pokremacyjnych.

Taman Ujung (Water Palace) – Ogród Wodny w Ujung

Na wschodzie Bali Królowie Karangasem uwielbiali zakładać parki wypoczynkowe, w których szukali schronienia przed upałami. Tego typu kompleksem sadzawek i willi jest ogród wodny w nadmorskiej miejscowości Ujung. Znaczna jego część uległa zniszczeniu na skutek trzęsienia ziemi, ale wciąż prowadzone są prace renowacyjne, a sam pałac robi duże wrażenie.

Dzień wolny.
Chętni będą mogli wziąć udział w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych (np. wejście na wulkan Batur, dalsze zwiedzanie świątyń - np. Pura Besakih lub Pura Ulun Danu, rafting, lekcje jogi czy wizyta pod wodospadami lub zagłębić się w boczne uliczki magicznego miasteczka, pełnego maleńkich przydomowych świątyń i urokliwych sklepów z lokalnym rękodziełem.

Dzień 8

Rano pożegnamy się z Ubud i wyruszymy na całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali. Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.
Wieczorem powrót do Kuty.

Dzień 9

Ostatnie chwile na relaks na plaży, balijskie masaże, zakup pamiątek i pożegnanie z indonezyjską kuchnią. A może ten czas poświęcisz na kolejną lekcję surfingu i szlifowanie swoich umiejętności?

Późnym popołudniem/wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 10

Przylot do Polski.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 11
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 4.500 PLN + 200 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO ~ 4.000 - 6.000 PLN
wylot na Bali: 3.10.2024, lot powrotny 12.10.2024 po południu/wieczorem
Zasady płatności
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY 2.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 2.500 PLN
należy zabrać ze sobą na wyjazd i przekazać pilotowi 200 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w Kucie w hotelu o standardzie 3*** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją), hotel oddalony kilka minut spacerem od plaży – łącznie 4 doby hotelowe
 • zakwaterowanie w hoteliku/homestayu w Ubud o standardzie 2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 4 doby hotelowe
 • częściowe wyżywienie: śniadania
 • wszystkie wymienione w planie transfery: taksówki, minibusy
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Indonezja (Bali) – Warszawa (ceny w granicach 4.000 – 6.000 PLN)
 • wizy turystycznej on arrival wyrabianej na lotnisku w Indonezji (500.000 IDR, czyli ok. 35 USD), podatku turystycznego (150.000 IDR, czyli ok 10 USD)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (szacujemy ok 170 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane)

Nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to podróżnicy solo!

Minimalna ilość uczestników
 • 8 osób + pilot
Uwagi
 • Indonezja nie wymaga obecnie szczepień na coivd-19, okazanie certyfikatu szczepienia nie jest konieczne, nie ma obowiązku wykonywania testów antygenowych
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terenie Indonezji. Wizy turystyczną on arrival wyrabiamy na lotnisku w Indonezji (koszt 500.000 IDR, czyli ok. 35 USD)
 • W Indonezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Zalecamy zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat odwiedzanych krajów na stronie MSZ
 • Loty wyszukujemy po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik wyjazdu zostanie poinformowany o cenie lotu, który uważamy za najbardziej odpowiedni, oraz zaleceniach co do jego zakupu. Loty można również wybrać samodzielnie lecąc z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu
 • Na około 10 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowo dokument "Przygotowania do wyjazdu", w którym znajdziesz ogólne informacje na temat Indonezji, podpowiedzi dotyczące pakowania oraz informacje organizacyjne dot. lotów, spotkania z pilotem itp.
 • Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Opieka pilota rozpoczyna się dnia 2 z planu na lotnisku w Denpasar (Bali) lub już w hotelu, do którego przyjedziesz z lotniska z naszym kierowcą, i kończy dnia 10 przed wyjazdem na lotnisko. Uwaga! Jeśli na Bali przyjedziesz wcześniej lub będziesz wylatywać później niż przewiduje to plan wyjazdu - transfery z/na lotnisko nie są zapewnione - zostaną wyłączone z ceny wycieczki. Natomiast do ceny wycieczki zostanie włączone ubezpieczenie KL i NNW obejmujące dodatkowe dni Twojego pobytu w Azji
 • Doba hotelowa najczęściej zaczyna się o godzinie 14:00 a kończy w przedziale 10:00-12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie zależy od dobrej woli i możliwości hotelu. Późniejsze wykwaterowanie często wymaga dopłaty

 • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kwarantanny/izolacji Ubezpieczonego pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki (100 PLN), jednocześnie następuje podwyższenie KL do 150.000 EURO (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże)
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów (złotówkowych) rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji)
  1. 3 % wartości imprezy turystycznej
  2. 4,5 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej
  3. 5,4 % wartości imprezy turystycznej - z powodu nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
  4. 6,9 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej i nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz do nas:
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie możesz zapoznać się tutaj: polityka prywatności.