Tytuł zdjęcia

KAMBODŻA Z PLECAKIEM

Cel wyjazdu: Kambodża
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 02.05.2021
Koniec wyprawy: 15.05.2021

Przed Tobą niesamowita wyprawa do tajemniczej kambodżańskiej dżungli pełnej zapomnianych świątyń z ich największym skarbem – świątynią Angkor Wat. Odwiedzisz też lokalną wieś i szkołę i zobaczysz jak wygląda życie w miastach na wodzie. Na koniec czeka Cię rajska przygoda w drewnianych chatkach na pięknej wyspie… Przygoda dla prawdziwych podróżników z plecakami!

Najważniejsze punkty programu:
Pałac Królewski w Bangkoku, Świątynia Szmaragdowego Buddy, targ wodny, kompleks świątynny Angkor, kambodżańska wieś, wioska na jeziorze Tonle Sap, relaks pod palmami.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2 godziny przed odlotem (dla osób, które wybiorą zalecany przez nas przelot). Wylot do Bangkoku – z przesiadką w jednym z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot do Bangkoku – miasta kontrastów. Nowoczesne dzielnice, kolorowe bazary i targi, egzotyczne łodzie na rzece Menam, przepiękne złote świątynie – to wszystko potrafi przyprawić o zawrót głowy!

Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek lub rejs tramwajem wodnym po rzece Chao Phraya.

Wieczór spędzimy na tętniącej życiem ulicy Khao San Road próbując miejscowych przysmaków – najróżniejszych szaszłyków z owocami morza, kurczakiem, słynnego phad thaia, a odważnym polecamy pieczone larwy i pająki. Pobliskie uliczki pełne są lokalnych bazarów i targów z ciekawymi pamiątkami.

Dzień 2

Dzisiaj ruszamy zobaczyć najpiękniejsze świątynie stolicy! Poranny spacer przez targ amuletów, odwiedziny w Pałacu Królewskim, Świątyni Szmaragdowego Buddy oraz Wat Pho – Świątyni leżącego Buddy, a jeśli starczy nam czasu – również w świątyni Wat Arun.

Chętni będą mogli wieczorem wybrać się do jednego z wieżowców i zobaczyć widok na oświetlony Bangkok z góry (opcja dodatkowa, koszt ok 15 USD).

Dzień 3

Wyjazd do Siem Reap w Kambodży, miasteczka w którego pobliżu znajduje się najsłynniejszy kompleks świątynny i perła Imperium Khmerów – Angkor. Rano ruszymy do granicy pociągiem lub autobusem, przejdziemy granicę na piechotę, zakupimy wizy i dalej do Siem Reap znowu złapiemy autobus.

Wieczorem wybierzemy się na nocny targ i kolację żeby spróbować najsłynniejszej kambodżańskiej potrawy – amoku. Na razie nie zdradzimy co to takiego, ale na pewno będzie wszystkim smakować!

Dzień 4

Całodniowe zwiedzanie kompleksu Angkor ukrytego w kambodżańskiej dżungli, m.in. świątynia Bayon, Angkor Wat, Wat Thom i wiele innych. Zachód słońca wśród majestatycznych ruin. Będzie to na pewno niezapomniany dzień!

Dzień 5

Dzisiaj odwiedzimy kambodżańską wioskę i lokalną szkołę pełną uśmiechniętych, nieśmiałych dzieciaków. Jeśli macie ochotę – możecie wziąć dla nich zeszyty w kolorowych okładkach, długopisy lub kredki – gwarantujemy że będą wniebowzięte. Po południu wybierzemy się nad jezioro Tonle Sap i z łodzi będziemy mieli okazję podglądać pływające domy na palach i życie mieszkańców na wodzie.

Dzień 6

Rano wsiądziemy w autobus i wyruszymy w kilkugodzinną podróż do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Dzisiaj poznamy trochę smutnej historii kraju – odwiedzimy muzeum ludobójstwa Toul Sleng i Pola Śmierci.

Wieczorem ruszymy na promenadę nadrzeczną i zajrzymy do lokalnych garkuchni w których znajdziemy kambodżańskie przysmaki m.in. stuletnie jajo czy baluta – polecamy tylko odważnym 😉

Dzień 7

Dzisiaj ruszamy na południowe wybrzeże i przeprawiamy się statkiem na jedną z wysp. Przed nami 3 noce na wyspie pełnej błękitnych zatoczek, palm i pięknych widoków.

Ale nie jest to wyspa dla wygodnickich! Będziemy spać w drewnianych lub bambusowych chatkach w pobliżu plaży, na wyspie często nie ma prądu, a generatory są włączane tylko na kilka godzin dziennie, co prawda bungalowy mają łazienki, ale nie liczcie na ciepłą kąpiel czy klimatyzację. W domkach będziemy mieć za to łóżko z moskitierą i super klimat jak z filmu Cast Away – poza światem 🙂 Ale chyba każdy chciał kiedyś zostać Robinsonem Crusoe i przeżyć niezapomnianą przygodę?

W wolnym czasie będziemy plażować, pływać, nurkować z rurką i uskuteczniać słodkie „nic nierobienie” pod palmami lub w hamaku.

Dzień 8

Plażowanie i leżakowanie.

Dzień 9-10

Rano ostatnie chwile na plaży.
Po południu powrót na stały ląd i przejazd do Phnom Penh.

Dzień 11

Wycieczka po mieście. Odwiedzimy m.in. Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą. Po kompleksie często biegają małpy, więc trzeba uważać, bo ulubionym zajęciem małpek jest okradanie turystów! Wejdziemy też do świątyni na górze – Wat Phnom.

Po południu transfer na lotnisko i przelot samolotem do Bangkoku. Transfer do hotelu.

Dzień 12

Ostatni dzień w Bangkoku. Z samego rana pojedziemy na jeden z targów wodnych, przepłyniemy łodzią kanałami i zrobimy zakupy prosto z łódki. Soczyste i słodkie owoce na pewno zawrócą Wam w głowie!

Wieczorem ostatnie chwile na relaks w Bangkoku, zakup pamiątek i pożegnanie z tajską kuchnią.

Dzień 13

Powrót do Polski.
Zakończenie super przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.600 PLN + 600 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO 2.000 PLN - 2.800 PLN
Zasady płatności
REZERWACJA -
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE POTWIERDZENIA WYJAZDU 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.500 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 2** (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) w Bangkoku, Siem Reap i Phnom Penh  – łącznie 9 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w drewnianych chatkach przy plaży na jednej z wysp na południu Kambodży (domki dwuosobowe z prostą łazienką tzw. bungalowy, zimna woda, prąd na wyspie dostępny tylko przez kilka godzin dziennie) – łącznie 3 noce
 • częściowe wyżywienie: 3x śniadanie w Bangkoku w dniach 3-4, 13, 3x śniadanie w Siem Reap w dniach 5-7, lunch w Siem Reap w dniu 6
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minibusy, lokalne autobusy, promy/statki, riksze, tuk-tuki
 • wizę do Kambodży (wizę wyrabiamy na granicy, należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe)
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa (ceny w granicach 2.000 – 2.800 PLN)
 • przelotu z Phnom Penh do Bangkoku (w cenie od 80 USD) 
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (349 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Tajlandii, wiza do Kambodży zostanie zakupiona na granicy (należy mieć ze sobą 1 zdjęcie paszportowe)
 • W Tajlandii i Kambodży nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu częściowego przemieszczania się lokalnymi autobusami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: