Tytuł zdjęcia

Z PÓŁNOCY NA POŁUDNIE

Cel wyjazdu: Wietnam
Czas trwania: 14 dni
Początek wyprawy: 14.03.2021
Koniec wyprawy: 27.03.2021

Wyrusz w rejs statkiem po słynnej Zatoce Ha Long i zobacz niesamowite formacje skalne! Zwiedzaj miasta, miasteczka i wioski zaglądając w boczne uliczki i poznając wietnamską kuchnię. Zachwyć się niesamowitymi kolorami pustyni w Mui Ne i wejdź na słynny most zwany "Rękami Boga"...

Najważniejsze punkty programu:
zwiedzanie Hanoi oraz Ho Chi Minh (Sajgonu), rejs statkiem po zatoce Ha Long, zwiedzanie uroczego miasta Hoi An na rowerze, rejs łodzią w delcie Mekongu, pływający targ, szkoła gotowania, barwne piaski Mui Ne, relaks na plaży.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy).
Wylot do Hanoi – stolicy Wietnamu, z przesiadką w jednym z portów w Europie bądź Azji.

Dzień 1

Przylot do Wietnamu. Czas na odpoczynek po podróży oraz eksplorację okolicy. Wieczorem wycieczka do starej dzielnicy Hanoi i nad jezioro Hoan Kiem. Podziwianie panoramy pięknie oświetlonego nocą miasta.

Dzień 2

Całodniowe zwiedzanie Hanoi. Zobaczymy m.in. Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), Świątynię na Jednej Kolumnie oraz Świątynię Literatury. Będziemy mieli również okazję podziwiać stare miasto i piękną architekturę kolonialną. Nie obędzie się też bez wizyty na lokalnym targu i degustacji pysznych egzotycznych owoców 🙂

Dzień 3

Poranny wyjazd z Hanoi i transfer nad przepiękną zatokę Ha Long uznawaną za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie (lista UNESCO). Zakwaterowanie na statku i okazja do podziwiania malowniczych widoków na majestatyczne, wapienne skały górujące nad zatoką. Czas na relaks.

Dzień 4

Śniadanie z widokiem na zatokę i powrót na stały ląd. Transfer do Hanoi i wieczorny lot do Da Nang, skąd pojedziemy do Hoi An – jednego z najładniejszych wietnamskich miasteczek.

Dzień 5

Zwiedzanie miasta na piechotę. Spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta (lista UNESCO), pełnymi pięknej chińskiej architektury. Będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. Japoński Most, chińskie świątynie oraz odwiedzimy dawny dom handlowy Phung Hung zbudowany w mieszanym stylu wietnamskim, japońskim oraz chińskim. Napijemy się też herbaty w słynnej lokalnej herbaciarni.

Następnie wsiądziemy na rowery i wyruszymy na przedmieścia w poszukiwaniu lokalnych wiosek, pól ryżowych i pięknych widoków.

Dzień 6

Dzień wolny na relaks na jednej z pięknych plaż.

Chętni mogą udać się na dalszą eksplorację okolicy rowerem albo wybrać się na wycieczkę do ruin świętego miasta My Son (opcje dodatkowe).

Dzień 7

Dzisiaj weźmiemy udział w lekcji gotowania tradycyjnych wietnamskich potraw! Sami przyrządzimy kilka przysmaków, a potem je zjemy 🙂
Po południu czas wolny na relaks.

Dzień 8

Całodniowa wycieczka do słynnego Złotego Mostu Cau Vang w okolicach Da Nang.
Wieczorem przejazd nocnym pociągiem z kuszetkami do Mui Ne.

Dzień 9

Przyjazd do Mui Ne około południa. Czas na relaks na plaży i wizytę w wiosce rybackiej.

Dzień 10

Przejazd jeepami na malowniczą Czerwoną i Białą Pustynię. Podziwianie zachodu słońca.
Chętni będą mogli spróbować sandboardingu, czyli zjazdów na deskach z wydm (opcja dodatkowa).

Dzień 11

Od rana czas na relaks na plaży. Po południu transfer autobusem do Sajgonu.
Wieczorem wizyta na lokalnych targach i w ulicznych jadłodajniach, gdzie na pewno spróbujemy przepysznej zupy Pho i soku z trzciny cukrowej.

Dzień 12

Zwiedzanie Sajgonu na skuterach (jako pasażerowie). Wizyta w malutkiej taoistycznej pagodzie Thien H/au, pełnej świec i dymu kadzideł. Zajrzymy też do Poczty Centralnej zaprojektowanej przez Eiffela, Katedry Notre Dam oraz Muzeum Wojny. Po południu wizyta w chińskiej dzielnicy i na kolorowym rynku Binh Tay, gdzie zaopatrzymy się w ostatnie pamiątki.

Wieczorem wylot do Polski. Lot z przesiadką w jednym z portów azjatyckich lub europejskich.

Dzień 13

Powrót do Polski.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 14
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.900 PLN + 600 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO 2.000 - 3.000 PLN
Zasady płatności
REZEWACJA -
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE POTWIERDZENIA WYJAZDU 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.900 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelikach/guesthousach o standardzie turystycznym w Hanoi, Hoi An, Mui Ne i Ho Chi Minh (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją lub wiatrakiem) – łącznie 10 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w kajucie 2-3-osobowej na statku w zatoce Ha Long – 1 noc
 • częściowe wyżywienie: 11 x śniadanie w dniach 3-13, 2x lunch w dniu 4 i 8, 1x kolacja w dniu 4
 • promesę wizową (na jej podstawie otrzymujemy wizę na lotnisku w Hanoi) oraz wizę do Wietnamu
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minivany, jeepy, pociągi, lokalne autobusy, riksze, rower
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Hanoi i powrotu Ho Chi Minh – Warszawa (ceny zaczynają się od 2.700 PLN za lot w obie strony) 
 • przelotu wewnętrznego: Hanoi – Da Nang (cena ok 250 PLN) - biuro pośredniczy w zakupie wszystkich lotów
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie lub wymienionych jako dodatkowe, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (349 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Aby podróżować po terytorium Wietnamu, obywatele Polski potrzebują wizy turystycznej; biuro aplikuje o promesę wizową dla każdego uczestnika wyprawy przed wylotem, wiza wydawana jest na lotnisku (należy zabrać ze sobą 2 zdjęcia paszportowe)
 • W Wietnamie nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu przemieszczania się lokalnymi autobusami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: