Japonia - magia Honsiu gejsza na moście.jpg

JAPONIA - MAGIA HONSIU

Cel wyjazdu: Japonia
Czas trwania: 16 dni
Początek wyprawy: 28.03.2025
Koniec wyprawy: 12.04.2025

Wyrusz w niezwykłą podróż przez Japonię – kraj kontrastów, gdzie niesamowita nowoczesność spotyka się z duchowością. Spaceruj wśród jeleni sika w Nara, odwiedź zamek Himeji i zanurz się w tradycyjnym klimacie wioski Shirakawa-go. Poznaj niesamowite metropolie - Tokio, Kioto i Hiroszimę. Z pociągu shinkansen zobacz zmieniające się krajobrazy wyspy Honsiu – od górskich terenów po dynamiczne miasta. Odkryj Japonię w rytmie, który pozwoli Ci poznać nie tylko jej miejsca, jedzenie i kulturę, ale też duszę.

Najważniejsze punkty programu:
Współczesne, tradycyjne i rozrywkowe Tokio - dzielnice Shinjuku, Shibuya, Akihabara, Asakusa; Hiroshima i Park Pokoju; wyspa Miyajima ze słynną pływającą torii; Kioto - klimatyczne świątynie i tradycyjne uliczki; Nara - wielki posąg Buddy, park z jeleniami sika, chram Kasuga Taisha; zamek Himeji i ogród Koko-en; Takayama - zabytkowe uliczki, warzelnie sake i retro muzeum; Shirakawa-go - domy gassho-zukuri; zamek Matsumoto.

Plan wyprawy

Spotkanie z reprezentantem Organizatora na lotnisku Okęcie w Warszawie 3 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią rekomendowany przez biuro bilet lotniczy).

Pamiętaj, że możesz też wylecieć z innego dowolnego lotniska na świecie - daj nam wcześniej znać i pomożemy Ci znaleźć odpowiedni lot.

Wylot do Tokio.

Dzień 1

Przylot do Tokio.

Na lotnisku będzie na Ciebie czekał pilot wycieczki lub nasz reprezentant. Odebranie JR PASS i przejazd pociągiem do hotelu.

Po krótkim odpoczynku, w zależności od godziny przylotu, udamy się na eksplorację najbliższej okolicy.

Dzień 2

Dzisiaj zanurzymy się głównie w nowoczesnym Tokio odwiedzając dzielnice Harajuku, Shibuya i Shinjuku.

Zaczniemy od najważniejszego shintoistycznego chramu – Meiji-jingū. Tutaj po raz pierwszy zetkniemy się z beczułkami sake, ofiarowanymi przez wierzących, tabliczkami wotywnymi ema, i dowiemy się, do czego służy pawilon chōzuya. Zaraz obok kompleksu świątynnego znajduje się park Yoyogi.

Kolejne miejsce przeniesie nas w zupełnie inny klimat. Eklektyczna dzielnica Harajuku tętni życiem i kojarzona jest głównie z młodzieżą i różnymi subkulturami. Przespacerujemy się deptakiem Takeshita, który upstrzony jest uroczymi kawiarniami (bardzo często tematycznymi) i ciekawymi sklepami.

Shibuya z kolei zapewni nam widoki, które najczęściej kojarzą nam się z Tokio. Przejdziemy się słynnym Shibuya pedestrian crossing, które okrzyknięte zostało najruchliwszym przejściem na świecie. To tutaj też znajduje się plac z pomnikiem psa Hachiko.

Dzień zakończymy w Shinjuku – dzielnicy znanej z jej biznesowego i rozrywkowego charakteru. Wjedziemy na punkt obserwacyjny w Tokyo Metropolitan Government Building i przejdziemy się do dzielnicy „czerwonych latarni” Kabukicho.

Dzień 3

Cały dzień spędzimy w okolicach jeziora Kawaguchi z widokiem na Fuji-san.

Zaczniemy od Shimoyoshida, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych widoków na górę Fuji. Wejdziemy na górę Arakurayama, aby zobaczyć ikoniczną pagodę Chureito z pięknym stożkiem Fuji w tle.

Następnie pojedziemy do Kawaguchiko, gdzie spędzimy czas nad jeziorem. Czeka nas spacer brzegiem jeziora, wizyta w parku Oishii, a dla chętnych wjazd kolejką na punkt widokowy w Tenjoyama Park (ok 8 USD w dwie strony).

Dzień 4

Wsiadamy do szybkiego pociągu i jedziemy do Hiroszimy.

Po zakwaterowaniu ruszymy na spacer po mieście. Zaczniemy od Muzeum Pokoju, które przybliży nam wydarzenia z 6 sierpnia 1945 roku, ich kontekst i długotrwałe konsekwencje. Spacerując przez Peace Memorial Park zobaczymy cenotaf, ogień pokoju, dzwon pokoju, pomnik Sadako Sasaki, oraz Kopułę Bomby Atomowej - ruiny dawnej hali targowo-wystawowej.

Następnie przespacerujemy się po zadaszonym deptaku Hondori, pełnym sklepów i knajpek. Spróbujemy też okonomiyaki w stylu hiroszimskim – japońskiego placka z kapustą i wielu innych składników.

Dzień 5

Ruszamy pociągiem, a następnie promem na wyspę Miyajima.

Pierwszym punktem naszej wycieczki jest świątynia Itsukushima, z której słynie Miyajima. To tutaj zobaczymy słynną pływającą torii, która przy przypływie wydaje się unosić na wodzie.

Następnie udamy się szlakiem Asebihodo do świątyni Daisho-in, jednej z najważniejszych świątyń buddyjskich na Miyajimie. To miejsce pełne spokoju i refleksji. Oprócz podziwiania architektury i widoków, możemy zajrzeć w lustro Goshinkyo, nabyć talizmany lub tradycyjną wróżbę.
Kontynuując spacer przejdziemy do parku Momijidani w towarzystwie stadek jeleni.

Resztę czasu na wyspie zagospodarujecie wg własnego uznania. Chętni mogą wjechać kolejką linową na górę Misen. Przy dobrej pogodzie roztacza się z niej piękny widok. Możecie też zrelaksować się na plaży, pochodzić po miasteczku i spróbować lokalnych specjałów.

Powrót do Hiroszimy.

Dzień 6

WYSPA MIYAJIMA

Z pewnością widzieliście już nie raz symbol wyspy – pływającą torii – gigantyczną czerwoną bramę stojącą w wodzie. To brama świątyni Itsukushima, która wydaje się unosić nad falami, szczególnie podczas przypływu. Miyajima, nazywana także "Wyspą Bogów", od wieków była uważana za miejsce święte, pełne magii i mistycyzmu.

Miyajima oferuje urokliwe szlaki, które prowadzą przez lasy i wzniesienia. Podczas wędrówki z pewnością spotkamy jelenie, które swobodnie przechadzają się po wyspie. Są one uważane za posłańców bogów i chętnie towarzyszą turystom, choć trzeba uważać – potrafią być łakome na przekąski trzymane w ręku!

Na wyspie warto spróbować specjałów, takich jak kaki(ostrygi), które są tutaj absolutnym przysmakiem. Możecie też spróbować momiji manju, słynnych ciastek w kształcie klonowego liścia, nadziewanych pastą z czerwonej fasoli.

Podczas tych dni zagłębimy się w historyczną część Kioto, zaczynając od wspaniałej świątyni Kiyomizu-dera. Ta ikoniczna świątynia zbudowana jest na zboczu wzgórza, a jej drewniany taras to idealne miejsce do podziwiania panoramy miasta. Przejdziemy się po dzielnicy Gion, znanej z tradycyjnych herbaciarni i możliwości spotkania gejsz.
Przespacerujemy się po urokliwych, brukowanych uliczkach Sannenzaka i Ninenzaka, które zachowały klimat XIX-wiecznego Kioto.
Odwiedzimy słynny Złoty Pawilon oraz dzielnicę Arashiyama, z instagramowym bambusowym lasem, oraz klimatycznymi mniej znanymi miejscami. Zajrzymy do Saga Toriimoto, dobrze zachowanej historycznej dzielnicy, oraz klimatycznej Adashino Nenbutsuji, z mnóstwem kamiennych posągów.

W Srebrnym Pawilonie będziemy podziwiać ogród Zen, i przespacerujemy się ścieżką filozofa. Wzdłuż szlaku można zajrzeć do wielu pięknych świątyń, jeśli więc będziecie mieli jeszcze siły na zwiedzanie, zajrzymy do Eikando, lub jednego z mniej znanych, za to równie klimatycznych miejsc.
Chętni będą mogli wypożyczyć yukaty lub kimona (od ok.3300 yenów), i w takich strojach udać się na zwiedzanie miasta, lub po prostu zrobić sobie sesję zdjęciową.

Dzień 7 i 8

KIOTO
Kioto to serce dawnej Japonii, pełne historii, kultury, niezwykłych miejsc i równie niezwykłej kuchni. Przez ponad 1000 lat było stolicą kraju, a jego ulice, świątynie i ogrody do dziś zachowują ducha przeszłości. To właśnie tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością w wyjątkowy sposób, tworząc atmosferę, którą trudno znaleźć gdziekolwiek indziej w Japonii.
Miasto słynie z tysięcy świątyń i chramów – od majestatycznego Złotego Pawilonu (Kinkaku-ji), po Fushimi Inari, znane z niekończących się rzędów czerwonych bram torii. Kioto to także tradycyjne dzielnice gejsz, takie jak Gion, gdzie do dziś można spotkać maiko – uczennice gejszy, poruszające się w pełnym stroju i makijażu.
Znane z niezwykłych ogrodów zen, które wyrażają filozofię spokoju i prostoty, Kioto to miejsce idealne do refleksji i odpoczynku. To także miasto, gdzie na każdym kroku można odkrywać japońskie rzemiosło, od pięknych kimon, przez ceramikę, po herbatę, której ceremonia tu ma szczególne znaczenie. Kioto jest również stolicą japońskiej kuchni kaiseki, czyli wysublimowanej sztuki kulinarnej opartej na sezonowych produktach.

Bambusowy las w Arashiyama

Przejazd pociągiem do Himeji.
Zamek Himeji to symbol Japonii. Majestatyczna wieża obronna przyciąga wzrok zaraz po wyjściu z dworca.
Skierujemy się do głównej wieży (tenshukaku), która w środku zachowała drewniane wnętrze. Po drodze zobaczymy systemy fortyfikacyjne z labiryntami murów i bram, a także odwiedzimy korytarz nishinomaru, niegdyś wykorzystywany przez damy dworu. Spacer po wnętrzach zamku pozwoli poznać strategię obronną i historię tego miejsca.
Ogród Koko-en znajduje się obok zamku. Utworzony zaledwie w 1992 roku, ogród pięknie odzwierciedla tradycyjne style ogrodów japońskich. Na jego terenie znajduje się dziewięć oddzielnych ogrodów, każdy zaprojektowany w innym stylu, od ogrodu herbacianego po ogrody wodne z malowniczymi stawami i wodospadami.

Wieczorem, już w Kioto, pójdziemy na spacer w Pontocho, oczywiście wypatrywać przemykających maiko i geiko, oraz zasiąść w jednym z licznych izakaya – pubo-restauracji.

Dzień 9

ZAMEK HIMEJI
Zamek Himeji, nazywany "Zamkiem Białej Czapli", to prawdziwa perła japońskiej architektury obronnej i jeden z niewielu zamków, których główna wieża obronna przetrwała w oryginalnym stanie. Jego charakterystyczna biała elewacja i elegancka, wielopoziomowa konstrukcja przypominają lecącą czaplę. Zamek jest imponującym przykładem średniowiecznych fortyfikacji, pełnym ukrytych korytarzy, pułapek i strategicznych punktów obrony, które pokazują kunszt samurajów. Spacer po jego terenie to podróż przez historię, a widok z najwyższej wieży oferuje panoramę miasta Himeji i otaczających go wzgórz.

Nara oddalona jest zaledwie o 40 minut jazdy pociągiem od Kioto.
Miasteczko jest urokliwe, a interesujące nas miejsca położone są wokół malowniczego parku.
Z dworca skierujemy nasze kroki do ogrodu japońskiego, w którym zobaczymy założenie ze stawem oraz ogród mchowy.
Odwiedzimy też świątynię Todai-ji – imponujący drewniany budynek, który jest domem dla olbrzymiego posągu buddy. To bardzo ważne miejsce dla Japończyków z historycznego punktu widzenia – tutaj znajdowało się centrum kształcenia mnichów, co przyczyniło się do rozwoju buddyzmu w kraju.
Spacerem przez park pełen jeleni sika, alejami otoczonymi latarniami i świętymi drzewami shintoizmu, dojdziemy do chramu Kasuga Taisha.
W drodze powrotnej na dworzec zahaczymy o słynny sklep ze słodyczami Nakatonidu, gdzie można podejrzeć proces robienia mochi. Mochi to jedne z najbardziej charakterystycznych słodyczy Japonii, zrobionych z mąki z kleistego ryżu z różnymi nadzieniami.
Ostatnim przystankiem na dziś będzie shintoistyczny chram Fushimi Inari, znana z setek czerwonych bram torii i figurek lisów - kitsune.

Dzień 10

Bramy torii w Fushimi Inari

NARA
Nara, pierwsza stała stolica Japonii, to miasto pełne historii i duchowości. Największą atrakcją jest świątynia Tōdai-ji z imponującym, 15-metrowym posągiem Wielkiego Buddy z brązu, mieszczącego się w największym drewnianym budynku na świecie. Warto też odwiedzić Park Nara, gdzie można obserwować setki swobodnie chodzących jeleni sikka, które stanowią już symbol miasta. Nara to idealne miejsce, by poczuć spokój dawnych czasów, spacerując pośród świątyń, pięknych ogrodów i zielonych przestrzeni, które przeniosą Was w świat dawnej Japonii.

Zostawiamy wielkomiejskie Kioto i jedziemy do Takayamy – małego miasteczka otoczonego górami.
Dzisiaj będziemy spacerować po dzielnicy Sanmachi-suji i podziwiać pięknie zachowaną drewnianą architekturę, przejdziemy się wzdłuż malowniczej rzeki Miyagawa i poszukamy ramenu w stylu takayamskim – z rosołem na bazie kury i sosu sojowego oraz z cienkim makaronem.
Odwiedzimy także Retro Museum – Takayama Showa-kan, które z pewnością zaskoczy Was swoją aranżacją. Będziecie mogli zajrzeć do domu i gabinetu lekarskiego sprzed kilkudziesięciu lat, zasiąść w ławce dawnej szkoły, a nawet zagrać w archiwalne gry na Nintendo Mario czy spróbować swojego szczęścia w pachinko!
Wieczorem chętni mogą udać się do onsenu i skorzystać z relaksującej kąpieli w gorących źródłach (wejście ok. 1500 yenów)

Dzień 11

TAKAYAMA

Takayama to urokliwe, górskie miasteczko w prefekturze Gifu, znane z doskonale zachowanej, tradycyjnej zabudowy i atmosfery dawnej Japonii. Jego historyczne centrum, Sanmachi-suji, wypełnione jest wąskimi uliczkami, drewnianymi domami kupieckimi i starymi browarami sake, które przenoszą odwiedzających w czasy Edo. Takayama słynie również z organizowanego dwa razy do roku festiwalu, Takayama Matsuri, uznawanego za jeden z najpiękniejszych w Japonii. Otoczone górami miasto jest także doskonałą bazą wypadową do zwiedzania pobliskich atrakcji, takich jak Shirakawa-go czy wędrówki po Alpach Japońskich.

Autobusem wyruszymy z Takayamy w krótką podróż do Shirakawa-go, do górskiej wioski Ogimachi wpisanej na listę UNESCO, znanej z unikalnych domów gassho-zukuri.
Pierwszym przystankiem będzie punkt widokowy Shiroyama, skąd rozciąga się panoramiczny widok na całą wioskę otoczoną górami. Z góry można podziwiać charakterystyczne, kryte strzechą dachy, które przypominają dłonie złożone do modlitwy.
Następnie pospacerujemy po ,malowniczej wiosce oraz zajrzymy do jednego z dwusetletnich domów, w którym obecnie mieści się muzeum.
Popołudnie w Takayamie spędzicie wg własnego uznania:
- na leniwym spacerze po miasteczku, zakupach i poszukiwaniu unikalnych pamiątek;
- na spacerze szlakiem Higashiyama, który przeprowadzi Was przez przedmieścia Takayamy do klimatycznych świątyń;
- na degustacji sake w jednej z licznych warzelni;
- dla miłośników muzeów polecamy Matsuri Yatai Kaiken, w którym możecie zobaczyć unikatowe platformy yatai, używane podczas festiwalu Takayama Matsuri;
- a jeśli mało Wam zabytkowych domów, Takayama Jinya zaspokoi Wasze potrzeby.

Dzień 12

SHIRAKAWA-GO
Shirakawa-go to malownicza, górska wioska, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znana z charakterystycznych tradycyjnych domów gassho-zukuri. Te drewniane, kryte strzechą budynki, przypominające dłonie złożone do modlitwy, zostały zaprojektowane tak, by wytrzymać surowe zimowe warunki i intensywne opady śniegu. Spacerując po wiosce, można poczuć atmosferę dawnej Japonii i zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi przed wiekami. Niech Was to jednak nie zwiedzie – większość domów jest dalej zamieszkana! To spokojne, urokliwe miejsce, otoczone górami, idealne na leniwy spacer.

Jedziemy do Matsumoto i zaczynamy poznawanie miasta od głównej atrakcji – imponującego Zamku Matsumoto, jednego z najstarszych zamków w Japonii. Podobnie jak w przypadku Himeji, wnętrze jest drewniane, i posiada niewielką wystawę.
Następnie przespacerujemy się po malowniczej Nawate-dori – nadrzecznej uliczce pełnej małych sklepików, kawiarni i stoisk, idealnej na zakupy pamiątek lub uliczne przekąski.
Przejdziemy także na Nakamachi-dori, gdzie zachowały się historyczne budynki z białymi ścianami, niegdyś będące magazynami kupców.
Wieczorem wrócimy podziwiać podświetlony Zamek Matsumoto.

Dzień 13

ZAMEK MATSUMOTO

Zamek Matsumoto, zwany "Zamkiem Kruków" ze względu na swoją charakterystyczną czarną fasadę, jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych zamków w Japonii. Oprócz imponującej konstrukcji i fosy, zamek posiada również Pawilon Księżycowy, który był wykorzystywany do ceremonii herbacianych i kontemplacji księżyca. Zamek jest podświetlony wieczorem, warto więc odwiedzić go dwa razy, w ciągu dnia i po zachodzie słońca.

Po kilku dniach spędzonych w mniejszych miasteczkach wracamy do genialnej metropolii, jaką jest Tokio.
Tym razem odwiedzimy dzielnicę Asakusa i najstarszą w mieście świątynię - Sensoji. Imponująca brama prowadzi na deptak pełen straganów z pamiątkami oraz ciekawym street foodem.
Kolejnym przystankiem jest Akihabara, ekscentryczny region słynący z elektroniki i gier. To prawdziwy raj dla fanów mangi, anime i gier. Znajdziecie tutaj mnóstwo sklepów typu bookoff, gdzie można kupić ciekawe egzemplarze za grosze. Czas na zakupy lub wizytę np. w maid cafe.

Dzień 14

Sensoji z lotu ptaka

Dzień wolny na zakupy lub dalsze zwiedzanie – nasz pilot pomoże Wam zorganizować dzień zgodnie z Waszymi zainteresowaniami, niezależnie od tego czy chcecie wybrać się do futurystycznego TeamLab Borderless, odwiedzić prawdziwe Muzeum Kupy na wyspie Odaiba, czy zrobić zakupy w 12-piętrowym sklepie odzieżowym UNIQLO.
Wylot do Polski wieczorem lub w nocy.
{Jeśli chcesz zostać dłużej w Tokio, daj nam znać przy rezerwacji wyjazdu)

Dzień 15

Przylot do Polski. Zakończenie super przygody.

Dzień 16
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 13.300 PLN + 200 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO ~ 4.500 - 6.000 PLN
wylot do Tokio: 28.03.2025, lot powrotny 11.04.2025 wieczorem lub w nocy 11/12.04.2025
Zasady płatności
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY 6.300 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 7.000 PLN
należy zabrać ze sobą na wyjazd i przekazać pilotowi 200 USD
Cena obejmuje
  • zakwaterowanie w hotelach/guesthousach/apartamentach o standardzie turystycznym/2** (pokoje 2/3-osobowe z łazienkami prywatnymi lub wspólnymi; możliwe też hotele kapsułowe lub ryokany), łącznie 13 dób hotelowych
  • JR PASS (Japan Rail Pass - bilet upoważniający do nielimitowanych przejazdów pociągami Japan Rail, w tym superekspresami shinkansen) oraz bilety na pozostałe pociągi, transport miejski (metro, autobusy)
  • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
  • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
  • podatki turystyczne
  • opiekę polskojęzycznego pilota
  • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
  • przelotu na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa (ceny w granicach 4.500 – 6.000 PLN)
  • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych
  • wyżywienia (szacujemy ok. 400 USD na cały wyjazd)
  • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innymi uczestnikami wyjazdu bez dopłaty (zalecane)

Nie przejmuj się jeśli nie masz pary, dużo uczestników naszych wyjazdów to podróżnicy solo!

Minimalna ilość uczestników
  • 8 osób + pilot
Uwagi
  • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Japonii w przypadku wyjazdów krótkoterminowych turystycznych nieprzekraczających 90 dni
  • Przy wjeździe bez wizy paszport powinien być ważny przynajmniej na okres planowanego pobytu w Japonii; dodatkowy okres ważności nie jest wymagany
  • Przy wjeździe należy wypełnić formularz deklaracji celnej
  • W Japonii nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
  • Zalecamy zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat odwiedzanych krajów na stronie MSZ
  • Loty wyszukujemy po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik wyjazdu zostanie poinformowany o cenie lotu, który uważamy za najbardziej odpowiedni, oraz zaleceniach co do jego zakupu. Loty można również wybrać samodzielnie lecąc z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu
  • Na około 10 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowo dokument "Przygotowania do wyjazdu", w którym znajdziesz ogólne informacje na temat Japonii, podpowiedzi dotyczące pakowania oraz informacje organizacyjne dot. lotów, spotkania z pilotem itp.
  • Na wyjazd należy zabrać duży plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l), miękką torbę na kółeczkach lub walizkę, których wszystkie wymiary nie przekraczają 160cm (bez odstępstw)
  • Wyjazd ma charakter trampingowy, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży – przemieszczamy się głównie pociągami i autobusami oraz komunikacją miejską. Codziennie pokonujemy kilka do kilkunastu kilometrów pieszo. Zwiedzamy zawsze „na lekko” – bagaż główny zostaje w hotelu lub skrytkach. Ze względu na pogodę i ewentualne zatłoczenie, kolejność odwiedzanych miejsc pilot na bieżąco dostosowuje do zastanych warunków
  • Opieka pilota rozpoczyna się dnia 2 z planu na lotnisku w Tokio lub już w hotelu i kończy dnia 15 przed wyjazdem na lotnisko. Uwaga! Jeśli do Tokio przylecisz wcześniej lub będziesz wylatywać później niż przewiduje to plan wyjazdu (innego dnia) - transfery z/na lotnisko, ubezpieczenie KL i NNW obejmujące dodatkowe dni Twojego pobytu w Azji oraz ewentualne dodatkowe zakwaterowanie mogą zostać zapewnione za dodatkową opłatą
  • Doba hotelowa najczęściej zaczyna się o godzinie 14:00 a kończy w przedziale 10:00-12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie zależy od dobrej woli i możliwości hotelu. Późniejsze wykwaterowanie często wymaga dopłaty

  • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kwarantanny/izolacji Ubezpieczonego pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki (100 PLN), jednocześnie następuje podwyższenie KL do 150.000 EURO (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże)
  • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów (złotówkowych) rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji)
    1. 2,95 % wartości imprezy turystycznej
    2. 4,5 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej
    3. 5,03 % wartości imprezy turystycznej - z powodu nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
    4. 6,08 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej i nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji

Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz do nas:
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie możesz zapoznać się tutaj: polityka prywatności.