Tytuł zdjęcia

W ŚWIECIE KONTRASTÓW

Cel wyjazdu: Malezja
Czas trwania: 15 dni
Początek wyprawy: 27.06.2021
Koniec wyprawy: 11.07.2021

Zobacz nowoczesne Kuala Lumpur i słynne wieże Petronas, odwiedź meczety oraz chińskie i hinduskie świątynie. Spędź noc na skraju najstarszego lesu równikowego na świecie i trop z aparatem rzadkie gatunki zwierząt. Spróbuj herbaty z soczyście zielonych wzgórz Cameron Highlands a „na deser” odpocznij na plażach Morza Andamańskiego.

Najważniejsze punkty programu:
zwiedzanie Kuala Lumpur oraz Georgetown na wyspie Penang, bliźniacze wieże Petronas Towers, hinduskie jaskinie Batu, chińskie i hinduskie świątynie, trekking w najstarszym lesie deszczowym na świecie, soczyście zielone herbaciane wzgórza Cameron Highlands, relaks na wyspie Langkawi.

Plan wyprawy

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie 2,5 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią zalecany przez Biuro bilet lotniczy). Wylot do Kuala Lumpur z przesiadką w jednym lub dwóch z portów w Europie lub Azji.

Dzień 1

Przylot do Malezji rano czasu lokalnego. Przejazd do hotelu w centrum chińskiej dzielnicy i czas na odpoczynek po podróży.

Spacer do chińskiej i hinduskiej świątyni znajdujących się w pobliżu hotelu. Następnie odwiedzimy wapienne jaskinie Batu znajdujące się na obrzeżach miasta. Przy 272 stopniach prowadzących do jaskini głównej z hinduską świątynią stoi największy na świecie posąg bóstwa Murunga mierzący ponad 42 metry. Jaskinie stanowią centrum pielgrzymek hindusów z całego świata.
Następnie wrócimy do hotelu odświeżyć się oraz przebrać i późnym popołudniem / wieczorem wybierzemy się do dzielnicy biznesowej pełnej strzelistych wieżowców pod słynne bliźniacze wieże Petronas Towers, będące jednymi z najwyższych budynków na świecie.

Wieczorem obejrzymy pokaz fontann w parku przylegającym do wież i odwiedzimy jeden ze Sky Barów, z których rozciąga się piękny widok na oświetlone miasto i wieże Petronas.

Dzień 2

Dalsze zwiedzanie stolicy Malezji. Odwiedzimy m.in. Muzeum Narodowe oraz Pałac Królewski (z zewnątrz). Następnie wybierzemy się do Parku Egzotycznych Ptaków, gdzie zatrzymamy się na małe „co nieco” i możliwe, że będziemy musieli podzielić się daniem z jednym z ciekawskich ptaków, które często zaglądają gościom do talerzy :)
Dalej ruszymy w kierunku Meczetu Narodowego, Placu Niepodległości i meczetu Jamek Mosque. Dotrzemy ponownie pod wieże Petronas, które tym razem będziemy podziwiać za dnia.
Czeka nas również wizyta w pięknej chińskiej świątyni górującej nad miastem – Thean Hou.

Dzień 3-4

Poranny przejazd autobusem w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Na skraj dżungli podpłyniemy łodzią i zakwaterujemy się przy rzece, aby jeszcze tego samego wieczoru wyruszyć na krótką eksplorację najstarszego lasu deszczowego na świecie!

Klimat tutaj jest bardzo ciężki, jest upalnie, wilgotność wynosi niemalże 100% a widok gęstej dżungli potrafi przyprawić o gęsią skórkę. Ogromne drzewa, plątanina najróżniejszych pędów i liści, charakterystyczny półmrok oraz nieznane odgłosy z głębi lasu sprawią, że poczujemy się jak w zapomnianym parku jurajskim.

Dzień 5

Taman Negara to najstarszy na ziemi las deszczowy liczący sobie około 130 milionów lat i zamieszkiwany przez setki najróżniejszych gatunków zwierząt i owadów. Zajmuje obszar około 4,3 tys. km2 i porasta go ok 15 tys. gatunków roślin, w tym wiele występujących tylko na tym obszarze. Dżungla Taman Negara nazywana jest lasem dziewiczym, gdyż nigdy nie została wykarczowana i odbudowana na nowo.

Dzisiaj wybierzemy się na trekking w głąb dżungli Taman Negara, gdzie czeka nas m.in. trasa łódką w dół rzeki, przejście popularnym mostem zrobionym z drewna i lin (Conopy Walk) o długości ponad 500 metrów i zawieszonym na wysokości około 40 metrów nad lasem i rzeką. Jeśli będziemy mieć szczęście, może uda nam się wypatrzyć skaczące wśród koron drzew małpy.
Dalszą trasę przebędziemy na piechotę leśnymi dróżkami przedzierając się wśród najróżniejszych roślin i powalonych korzeni drzew oraz uważając na leśne stworzenia (głównie owady, których są tu tysiące!).
Wieczorem powrót na skraj dżungli do hoteliku.

Dzień 6

Przejazd na wzgórza herbaty Cameron Highlands.

Cameron Highlands to górzysty teren pokryty plantacjami wiecznie zielonych krzaczków herbaty, kwiatów oraz tropikalnym lasem. Po przyjeździe wybierzemy się na spacer po okolicy, aby podziwiać widoki i odwiedzić lokalny targ truskawek, które są w tym rejonie uprawiane.

Dzień 7

Dzisiaj wybierzemy się na okoliczne pola herbaty, gdzie pospacerujemy i będziemy cieszyć się wyjątkowym zapachem herbacianych krzaczków. Następnie zajrzymy do puszczy Mossy Forest, w której prawie wszystko pokryte jest mchem.

Koło południa odwiedzimy fabrykę herbaty Boh Tea Estate, gdzie poznamy tajniki jej uprawiania i napijemy się herbaty z pięknym widokiem na wzgórza.

Dzień 8

Czas pożegnać się z górzystym, chłodnym klimatem i wrócić w strefę upałów. Przejazd do Georgetown na wyspie Penang. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z kolonialnej zabudowy, najlepszego jedzenia w całej Malezji oraz z ciekawych murali pokrywających mury w całym mieście. Dzisiaj wybierzemy się poznać kulinarną stronę wyspy i odwiedzimy lokalne knajpki i stoiska uliczne polując na najsmaczniejsze potrawy.

Pospacerujemy też gwarnymi uliczkami miasta w poszukiwaniu sztuki ulicznej, tzw. street artu i odkrywając niezwykłe obrazy na murach.

Dzień 9

Całodniowe zwiedzanie wyspy Penang i miasta Georgetown.
Rano wybierzemy się na wzgórze Peneng Hill, na które wjedziemy kolejką linową i będziemy podziwiać widok na okolicę. Następnie odwiedzimy robiący duże wrażenie buddyjski kompleks świątynny Kek Lok Si.

Po powrocie do Georgetown wyruszymy na spacer wąskimi uliczkami zabytkowego miasta i odwiedzimy napotkane hinduskie i buddyjskie świątynie oraz zajrzymy do chińskich tradycyjnych domów na herbatę.

Dzień 10

Poranny transfer na wybrzeże i podróż promem na wyspę Langkawi. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży i czas na relaks.

Dzień 11

Czas na relaks na plaży i pływanie w ciepłych wodach Morza Andamańskiego.
Chętni mogą wziąć udział w dodatkowych wycieczkach po wyspie: pozwiedzać, wspiąć się na jedną z gór, wybrać się na trekking w dżungli, zobaczyć las namorzynowy, ponurkować lub wybrać się na piękne, puste plaże po drugiej stronie wyspy.

Dzień 12-13

Od rana ostatnie chwile na plaży.
Po południu transfer na lotnisko i lot do Kuala Lumpur (lub wylot z Penang z pominięciem stolicy). Wylot do Polski z przesiadką w jednym lub dwóch portach lotniczych w Europie lub Azji.

Dzień 14

Przylot do Polski.
Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 15
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 2.900 PLN + 600 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO od 2.800 PLN
Zasady płatności
REZEWACJA -
I RATA – OPŁATA REZERWACYJNA 1.000 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 1.900 PLN
III RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU 600 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach i hotelikach o standardzie 2/3*** (lokalna standaryzacja) w Kuala Lumpur, na wzgórzach Cameron Highlands, w Penang i na wyspie Langkawi (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 10 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w hoteliku o standardzie turystycznym na skraju dżungli Taman Negara (pokoje 2-osobowe z łazienkami i wiatrakiem) – łącznie 2 doby hotelowe
 • częściowe wyżywienie: 7 x śniadanie w dniach 3-9, 1x lunch w dniu 6
 • wszystkie wymienione w planie transfery: lokalnymi autobusami, łodziami, promami, metrem
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 60.000 euro, KR 6.000 euro, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN), rozszerzenie ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Kuala Lumpur/Penang/Langkawi – Warszawa (ceny średnio od 2.800 PLN w górę, w promocjach czasem od 2.000 PLN)
 • przelotu z Langkawi do Peneng/Kuala Lumpur (w cenie od 40 USD)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie, wydatków osobistych, napiwków
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane) – nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to samotni podróżnicy!

Uwaga: loty zakupujemy dla wszystkich razem po potwierdzeniu grupy. Każdy zostanie poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem przez nas. Loty można również kupić samodzielnie, lecieć z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu.

Minimalna ilość uczestników
 • 7 osób + pilot
Uwagi
 • Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych (349 PLN) oraz wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości wycieczki), rezygnacja z powodu choroby przewlekłej (8% wartości wycieczki)
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Malezji
 • W Malezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu przemieszczania się lokalnymi autobusami oraz łodziami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Plecak będzie również potrzebny podczas trekkingu w lesie deszczowym (zabieramy w nim tylko najpotrzebniejsze rzeczy na 2-dniowe wyjście do dżungli). Podczas zwiedzania i pozostałych wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu.
 • W związku z panującą na świecie pandemią zapisy na wyprawy przyjmujemy tylko w formie rezerwacji miejsc. Podpisanie umowy oraz płatność następuje po potwierdzeniu wyjazdu i jego ostatecznych warunków, które mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz od nas: