Tytuł zdjęcia

W ŚWIECIE KONTRASTÓW

Cel wyjazdu: Malezja
Czas trwania: 15 dni
Początek wyprawy: 28.07.2024
Koniec wyprawy: 11.08.2024

Zobacz nowoczesne Kuala Lumpur i słynne wieże Petronas Towers, odwiedź meczety oraz chińskie i hinduskie świątynie. Spędź noc na skraju najstarszego lasu równikowego na świecie i trop z aparatem rzadkie gatunki zwierząt. Spróbuj herbaty z soczyście zielonych wzgórz Cameron Highlands a „na deser” odpocznij na plażach u wybrzeża Morza Andamańskiego.

Najważniejsze punkty programu:
zwiedzanie Kuala Lumpur oraz Georgetown na wyspie Penang, bliźniacze wieże Petronas Towers, hinduskie jaskinie Batu, chińskie i hinduskie świątynie, trekking w najstarszym lesie deszczowym na świecie, soczyście zielone herbaciane wzgórza Cameron Highlands, relaks na wyspie Langkawi.

Plan wyprawy

Spotkanie z reprezentantem Organizatora na lotnisku Okęcie w Warszawie 3 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią rekomendowany przez biuro bilet lotniczy).

Pamiętaj, że możesz też wylecieć z innego dowolnego lotniska na świecie - daj nam wcześniej znać i pomożemy Ci znaleźć odpowiedni lot.

Wylot do Kuala Lumpur.

Dzień 1

Przylot do Malezji rano lub po południu czasu lokalnego. Przejazd do hotelu w centrum chińskiej dzielnicy i czas na odpoczynek po podróży.

Spacer do chińskiej i hinduskiej świątyni znajdujących się w pobliżu hotelu.
Następnie (jeśli czas pozwoli, a jeśli nie to kolejnego dnia) odwiedzimy wapienne jaskinie Batu znajdujące się na obrzeżach miasta. Przy 272 stopniach prowadzących do jaskini głównej z hinduską świątynią stoi największy na świecie posąg bóstwa Murunga mierzący ponad 42 metry. Jaskinie stanowią centrum pielgrzymek hindusów z całego świata.

Następnie wrócimy do hotelu odświeżyć się oraz przebrać i późnym popołudniem / wieczorem wybierzemy się do dzielnicy biznesowej pełnej strzelistych wieżowców pod słynne bliźniacze wieże Petronas Towers, będące jednymi z najwyższych budynków na świecie.

Wieczorem obejrzymy pokaz fontann w parku przylegającym do wież i odwiedzimy jeden ze Sky Barów, z których rozciąga się piękny widok na oświetlone miasto i wieże Petronas (ceny koktajli w Skybarach od 10-15 USD).

Dzień 2

Dalsze zwiedzanie stolicy Malezji. Odwiedzimy m.in. Muzeum Narodowe oraz Pałac Królewski (z zewnątrz). Następnie wybierzemy się do Parku Egzotycznych Ptaków, gdzie zatrzymamy się na małe „co nieco” i możliwe, że będziemy musieli podzielić się daniem z jednym z ciekawskich ptaków, które często zaglądają gościom do talerzy :)
Dalej ruszymy w kierunku Meczetu Narodowego, Placu Niepodległości i meczetu Jamek Mosque. Dotrzemy ponownie pod wieże Petronas, które tym razem będziemy podziwiać za dnia.
Czeka nas również wizyta w pięknej chińskiej świątyni górującej nad miastem – Thean Hou.

Dzień 3-4

Poranny przejazd autobusem w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Na skraj dżungli podpłyniemy łodzią i zakwaterujemy się przy rzece, aby jeszcze tego samego wieczoru wyruszyć na krótką eksplorację najstarszego lasu deszczowego na świecie!

Klimat tutaj jest bardzo ciężki, jest upalnie, wilgotność wynosi niemalże 100% a widok gęstej dżungli potrafi przyprawić o gęsią skórkę. Ogromne drzewa, plątanina najróżniejszych pędów i liści, charakterystyczny półmrok oraz nieznane odgłosy z głębi lasu sprawią, że poczujemy się jak w zapomnianym parku jurajskim.

Dzień 5

Taman Negara to najstarszy na ziemi las deszczowy liczący sobie około 130 milionów lat i zamieszkiwany przez setki najróżniejszych gatunków zwierząt i owadów. Zajmuje obszar około 4,3 tys. km2 i porasta go ok 15 tys. gatunków roślin, w tym wiele występujących tylko na tym obszarze. Dżungla Taman Negara nazywana jest lasem dziewiczym, gdyż nigdy nie została wykarczowana i odbudowana na nowo.

Dzisiaj wybierzemy się na trekking w głąb dżungli Taman Negara, gdzie czeka nas m.in. trasa łódką w dół rzeki, przejście popularnym mostem zrobionym z drewna i lin (Canopy Walk) o długości ponad 500 metrów i zawieszonym na wysokości około 40 metrów nad lasem i rzeką. Jeśli będziemy mieć szczęście, może uda nam się wypatrzyć skaczące wśród koron drzew małpy.
Dalszą trasę przebędziemy na piechotę leśnymi dróżkami przedzierając się wśród najróżniejszych roślin i powalonych korzeni drzew oraz uważając na leśne stworzenia (głównie owady, których są tu tysiące!).
Wieczorem powrót na skraj dżungli do hoteliku.

Dzień 6

Przejazd na wzgórza herbaty Cameron Highlands.

Cameron Highlands to górzysty teren pokryty plantacjami wiecznie zielonych krzaczków herbaty, kwiatów oraz tropikalnym lasem. Po przyjeździe wybierzemy się na spacer po okolicy, aby podziwiać widoki i odwiedzić lokalny targ truskawek, które są w tym rejonie uprawiane.

Dzień 7

Dzisiaj wybierzemy się na okoliczne pola herbaty, gdzie pospacerujemy i będziemy cieszyć się wyjątkowym zapachem herbacianych krzaczków. Następnie zajrzymy do puszczy Mossy Forest, w której prawie wszystko pokryte jest mchem.

Koło południa odwiedzimy fabrykę herbaty Boh Tea Estate, gdzie poznamy tajniki jej uprawiania i napijemy się herbaty z pięknym widokiem na wzgórza.

Dzień 8

Czas pożegnać się z górzystym, chłodnym klimatem i wrócić w strefę upałów. Przejazd do Georgetown na wyspie Penang. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z kolonialnej zabudowy, najlepszego jedzenia w całej Malezji oraz z ciekawych murali pokrywających mury w całym mieście. Dzisiaj wybierzemy się poznać kulinarną stronę wyspy i odwiedzimy lokalne knajpki i stoiska uliczne polując na najsmaczniejsze potrawy.

Pospacerujemy też gwarnymi uliczkami miasta w poszukiwaniu sztuki ulicznej, tzw. street artu i odkrywając niezwykłe obrazy na murach.

Dzień 9

Całodniowe zwiedzanie wyspy Penang i miasta Georgetown.
Rano wybierzemy się na wzgórze Peneng Hill, na które wjedziemy kolejką linową i będziemy podziwiać widok na okolicę. Następnie odwiedzimy robiący duże wrażenie buddyjski kompleks świątynny Kek Lok Si.

Po powrocie do Georgetown wyruszymy na spacer wąskimi uliczkami zabytkowego miasta i odwiedzimy napotkane hinduskie i buddyjskie świątynie oraz zajrzymy do chińskich tradycyjnych domów na herbatę.

Dzień 10

Poranny transfer na lotnisko i przelot na wyspę Langkawi.
Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży i czas na relaks.

Dzień 11

Czas na relaks na plaży i pływanie w ciepłych wodach Morza Andamańskiego.

Chętni mogą wziąć udział w dodatkowych wycieczkach po wyspie: pozwiedzać, wspiąć się na jedną z gór, wybrać się na trekking w dżungli, zobaczyć las namorzynowy, ponurkować lub wybrać się na piękne, puste plaże po drugiej stronie wyspy.

Dzień 12-13

Od rana ostatnie chwile na plaży. Po południu transfer na lotnisko i lot do Kuala Lumpur (możliwy wylot do Warszawy z Penang z pominięciem Kuala Lumpur jeśli ceny lotów będą przystępne).

Wylot do Polski późno wieczorem lub w nocy. Przylot do Polski dnia kolejnego.

Dzień 14

Przylot do Polski.
(Uwaga: dla wylotów porannych dnia 15 możliwość dopłaty do dodatkowej doby hotelowej oraz do indywidualnego transferu na lotnisko).

Zakończenie pięknej przygody.

Dzień 15
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 5.900 PLN + 400 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO ~ 3.500 - 5.500 PLN
Zasady płatności
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY 2.900 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 3.000 PLN
należy zabrać ze sobą na wyjazd i przekazać pilotowi 400 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach i hotelikach o standardzie 2/3*** (lokalna standaryzacja) w Kuala Lumpur, na wzgórzach Cameron Highlands, w Penang i na wyspie Langkawi (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 10 dób hotelowych
 • zakwaterowanie w hoteliku o standardzie turystycznym na skraju dżungli Taman Negara (możliwe pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i wiatrakiem) – łącznie 2 doby hotelowe
 • częściowe wyżywienie: śniadania w Kuala Lumpur i na wyspie Langkawi, lunch podczas zwiedzania dżungli Taman Negara
 • 1 x przelot z Peneng na wyspę Langkawi
 • 1 x przelot z Langkawi do Kuala Lumpur
 • wszystkie wymienione w planie transfery: lokalne autobusy, łodzie, metro
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Kuala Lumpur – Warszawa (ceny w granicach 3.500 – 5.500 PLN)
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie lub wymienionych jako dodatkowe, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (szacujemy ok 200 USD na cały wyjazd)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane)

Nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to podróżnicy solo!

Minimalna ilość uczestników
 • 8 osób + pilot
Uwagi
 • Obywatele Polski niezależnie od ich statusu szczepień na COVID-19, mogą wjechać do Malezji bez konieczności odbycia kwarantanny. Testy na COVID-19 nie są wymagane przy przekraczaniu granicy malezyjskiej.
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Malezji
 • W Malezji nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Zalecamy zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat odwiedzanych krajów na stronie MSZ
 • Loty wyszukujemy po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik wyjazdu zostanie poinformowany o cenie lotu, który uważamy za najbardziej odpowiedni, oraz zaleceniach co do jego zakupu. Loty można również wybrać samodzielnie lecąc z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu
 • Na około 10 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowo dokument "Przygotowania do wyjazdu", w którym znajdziesz ogólne informacje na temat Malezji, podpowiedzi dotyczące pakowania oraz informacje organizacyjne dot. lotów, spotkania z pilotem itp.
 • Jest to wyprawa trampingowa, dlatego należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Na wyprawę należy zabrać plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu przemieszczania się lokalnymi autobusami oraz łodziami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Mniejszy plecak będzie potrzebny podczas trekkingu w lesie deszczowym (zabieramy w nim tylko najpotrzebniejsze rzeczy). Podczas zwiedzania i pozostałych wycieczek plecak główny zawsze zostawiamy w hotelu
 • Kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Opieka pilota rozpoczyna się dnia 2 z planu na lotnisku w Kuala Lumpur lub już w hotelu, do którego przyjedziesz z lotniska lokalnym autobusem jeśli będziesz lecieć innym lotem niż zalecany przez nas, i kończy dnia 14 przed wyjazdem na lotnisko. Uwaga! Jeśli do Malezji przyjedziesz wcześniej lub będziesz wylatywać później niż przewiduje to plan wyjazdu - transfer z/na lotnisko (grupowy) zostanie wyłączony z ceny wycieczki a zostanie dodany transfer indywidualny (autobus/taksówka). Do ceny wycieczki zostanie dodatkowo dodane ubezpieczenie KL i NNW obejmujące dodatkowe dni Twojego pobytu w Azji
 • Doba hotelowa najczęściej zaczyna się o godzinie 14:00 a kończy w przedziale 10:00-12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie zależy od dobrej woli i możliwości hotelu. Późniejsze wykwaterowanie często wymaga dopłaty

 • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kwarantanny/izolacji Ubezpieczonego pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki (100 PLN), jednocześnie następuje podwyższenie KL do 150.000 EURO (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże)
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów (złotówkowych) rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji)
  1. 3 % wartości imprezy turystycznej
  2. 4,5 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej
  3. 5,4 % wartości imprezy turystycznej - z powodu nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
  4. 6,9 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej i nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz do nas:
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie możesz zapoznać się tutaj: polityka prywatności.