Tytuł zdjęcia

W SŁOMKOWYM KAPELUSZU

Cel wyjazdu: Wietnam
Czas trwania: 16 dni
Początek wyprawy: 02.11.2024
Koniec wyprawy: 17.11.2024

Załóż słomkowy stożkowy kapelusz i wyrusz w jedyną w swoim rodzaju fascynującą podróż przez cały Wietnam z północy na południe. Wypłyń w rejs statkiem po słynnej Zatoce Ha Long i zobacz z łodzi i z punktów widokowych niesamowite formacje skalne w Trang An! Zwiedzaj miasta, miasteczka i wioski zaglądając w boczne uliczki i poznając wietnamską kuchnię. Odpocznij na plaży w Mui Ne i wejdź na słynny złoty most zwany "Rękami Boga". Odwiedź Deltę Mekongu i przepłyń łódką wśród palm kokosowych i bananowców obserwując życie mieszkańców regionu...

Najważniejsze punkty programu:
zwiedzanie Hanoi oraz Sajgonu, 2-dniowy rejs statkiem po zatoce Ha Long, eksploracja kompleksu krajobrazowego Trang An, zwiedzanie uroczego miasta Hoi An, lekcja gotowania, barwne piaski Mui Ne, relaks na plaży, 2-dniowa wizyta w Delcie Mekongu.

Plan wyprawy

Spotkanie z reprezentantem Organizatora na lotnisku Okęcie w Warszawie 3 godziny przed odlotem (dla osób, które wykupią rekomendowany przez biuro bilet lotniczy).

Pamiętaj, że możesz też wylecieć z innego dowolnego lotniska na świecie - daj nam wcześniej znać i pomożemy Ci znaleźć odpowiedni lot.

Wylot do Hanoi.

Dzień 1

Przylot do Wietnamu.

Na lotnisku będzie na Ciebie czekał pilot wycieczki lub nasz kierowca.
Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Hanoi, stolica Wietnamu, to tętniące życiem (i klaksonami) miasto, gdzie historia i kultura łączą się w fascynujący sposób.
Przepiękna architektura, tradycyjna kuchnia uliczna, zabiegane ulice i klimatyczne świątynie wciśnięte między budynki – to wszystko sprawia, że Hanoi jest wyjątkowym miejscem, które się nie nudzi.

Po krótkim odpoczynku po podróży ruszymy na eksplorację okolicy. Pospacerujemy po starej dzielnicy Hanoi, poszukamy ulicznego jedzenia i zajdziemy na ulicę "piwną", gdzie można spróbować lokalnych piw siedząc na małych stołkach na ulicy.

Pójdziemy też nad jezioro Hoan Kiem, na którym znajduje się podświetlona świątynia Ngoc Hon z charakterystycznym czerwonym mostem. Wieczorami okolice jeziora tętnią życiem - odbywają się tu lekcje tańca i aerobiku, mieszkańcy Hanoi spotykają się na spacery, rozstawiają się uliczni sprzedawcy, a w weekendy przylegające ulice zamieniają się w deptak.

Dzień 2

Całodniowe zwiedzanie Hanoi.

Zaczniemy od "oficjalnej" części Hanoi - placu Ba Dinh wraz z mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), następnie przejdziemy do Świątyni na Jednej Kolumnie, jednego z bardziej charakterystycznych punktów Hanoi, i koło pałacu prezydenckiego. Po południu zwiedzimy Świątynię Literatury, która mieściła cesarski uniwersytet.

Będziemy mieli również okazję podziwiać wąskie uliczki starego miasta i piękną architekturę kolonialną. Spróbujemy kawy z jajkiem w jednej z licznych kawiarni na starówce.
Nie obędzie się też bez wizyty na lokalnym targu i degustacji hanoiskich specjałów, z zupą pho na czele.

Dzień 3

Wcześnie rano pojedziemy do Trang An.

W zacisznej okolicy małej miejscowości Tam Coc skrywa się prawdziwa perła przyrody – Trang An. Tràng An to malowniczy kompleks jaskiń, pagód i wapiennych skał - klejnot Wietnamu, który przyciąga podróżników swoją wyjątkową urodą. Krajobrazy podziwia się tutaj z łodzi.

Zanim udamy się na spływ, spojrzymy na okolice Tam Coc z lotu ptaka. Wdrapiemy się na punkt widokowy Mua Cave. Na dwa szczyty prowadzi seria schodów, ale wierzcie nam, widoki są warte wysiłku! Przy dobrej pogodzie zobaczymy dziesiątki skalnych gór, pomiędzy którymi wije się rzeka. Gdy pojawia się lekka mgła, krajobraz zyskuje aurę tajemniczości. Nazwa wzgórza wzięła się od skromnej jaskini, którą zobaczymy po drodze.
Następnie rowerami przejedziemy przez pola ryżowe do restauracji na lunch złożony z lokalnych specjałów.

Po lunchu podjedziemy do Trang An. Tutaj przesiądziemy się do łodzi (po 3-4 osoby na łódkę), którą ruszymy w 2.5 godzinny spływ. Po drodze będziemy przepływać przez jaskinie wypłukane w wapieniu przez wodę, będziemy podziwiać malownicze skały i rozkoszować się krajobrazami. Czeka nas też kilka przystanków, podczas których odwiedzimy świątynie pochowane w zakamarkach między skałami.

Wieczór spędzimy relaksując się w homestayu.

Dzień 4

Poranny wyjazd z Tam Coc i transfer nad przepiękną zatokę Ha Long uznawaną za jeden z cudów świata (lista UNESCO).
Setki ostańców wapiennych wystają z turkusowej wody, tworząc unikatowy krajobraz. Wypoczywając na pokładzie stateczku będziemy mogli podziwiać te zapierające dech w piersi widoki.

Zakwaterowanie na statku. W zależności od pogody, tego dnia będziemy mogli wejść na punkt widokowy i popływać kajakami po wydzielonym fragmencie zatoki.
Czas na relaks. Noc na statku.

Dzień 5

Rano, jeśli pogoda będzie sprzyjająca, odwiedzimy jaskinię Sung Sot, pełną stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów.
Śniadanie z widokiem na zatokę i powrót na stały ląd.

Następnie transfer do Hanoi i wieczorny lot do Da Nang, skąd od razu pojedziemy do Hoi An – jednego z najładniejszych wietnamskich miasteczek.

Dzień 6

Malownicze miasteczko Hoi An wyróżnia się urokliwą zabytkową architekturą i położeniem pośród ciekawych krajobrazów i atrakcji. To, co przyciąga do Hoi An, to świetnie zachowane kilkusetletnie domy kupieckie, piękne lampiony oświetlające miasto wieczorami, wspaniała kuchnia, unikalne rzemiosło oraz wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie miasta na piechotę. Spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta (lista UNESCO), pełnymi pięknej chińskiej i japońskiej architektury.
Będziemy mieli okazję zobaczyć chińskie świątynie oraz odwiedzimy dawny dom handlowy Phung Hung zbudowany w mieszanym stylu wietnamskim, japońskim oraz chińskim.
Na lunch spróbujemy lokalnych specjałów cao lau, mi quang lub słynne bagietki banh mi.

Po południu wsiądziemy na rowery (aktywność dla chętnych) i wyruszymy na przedmieścia w poszukiwaniu lokalnych wsi, pól ryżowych i pięknych widoków.

Dzień 7

Dzisiaj weźmiemy udział w lekcji gotowania tradycyjnych wietnamskich potraw! Sami przyrządzimy kilka przysmaków, a potem je zjemy. 🙂

Po południu czas wolny na relaks, spacery i zakupy.

Dzień 8

Całodniowa wycieczka do słynnego Złotego Mostu Cau Vang w okolicach Da Nang.
Most jest częścią kompleksu Ba Na Hills i znajduje się na wysokości 1400m n.p.m. Wjedziemy tam jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych. Przy sprzyjającej pogodzie zobaczymy piękną panoramę okolicznych gór oraz morze.
Czeka nas tutaj spacer po bajkowych ogrodach, gigantyczny Budda oraz francuskie miasteczko, w którego zakamarkach chowają się karuzele, gokarty czy kino 4D.

Wieczorem przejazd na lotnisko i lot do Sajgonu. Noc w Sajgonie.

Dzień 9

Poranny przyjazd autobusem do Mui Ne.

Po zakwaterowaniu czas na relaks na plaży. Tutejszy region słynie z dużej ilości kolorowych kutrów oraz okrągłych koszy, które służą jako łodzie do połowów ryb i owoców morza.

Dzień 10

Rano wizyta w wiosce rybackiej lub relaks na plaży.
Po południu pojedziemy jeepami na malownicze Czerwone i Białe Wydmy. Chętni będą mogli spróbować sandboardingu, czyli zjazdów na deskach z wydm, przejechać się quadem lub 4x4 (opcje dodatkowo płatne).
Po drodze odwiedzimy też Fairy Stream - strumień, który poprowadzi nas pośród tropikalnej roślinności do kolorowego wąwozu.

Dzień 11

Od rana czas na relaks na plaży. Późnym popołudniem transfer autobusem do Sajgonu.

Po zakwaterowaniu w hotelu przejdziemy się na nowe serce Sajgonu - deptak Nguyen Hue, który wieczorami zapełnia się mieszkańcami miasta. Często odbywają się tu imprezy na świeżym powietrzu i koncerty, ale nawet jeśli nie trafimy na duże widowisko, z pewnością spotkamy ulicznych artystów.

Dzień 12

Zostawiamy na chwilę zabiegany Sajgon za sobą i ruszamy w spokojny region Delty Mekongu.

Delta Mekongu to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Płynąc siecią wodnych dróg można obserwować malownicze krajobrazy, pracę na polach ryżowych i wsie osadzone na brzegach rzek. Rejon ten jest centrum rolniczej działalności Wietnamu, gdzie można zobaczyć uprawę ryżu, owoców i warzyw. Ziemia jest tutaj tak płodna, że zbiory ryżu odbywają się nawet 3 razy do roku.

Busem dojedziemy do regionu Ben Tre, gdzie przesiądziemy się na łódź. Popłyniemy w rejs jednym z dopływów Mekongu, po drodze podziwiając życie nad rzeką. Zawitamy też do przetwórni kokosów, gdzie zobaczymy, jak przebiega obróbka owoców palmy kokosowej.

Następnie popłyniemy na wyspę położoną na jednej z 9 odnóg Mekongu. Tutaj czeka nas pyszny lunch wśród zieleni. Po relaksie w rajskim ogrodzie odwiedzimy kolejnych gospodarzy wyspy - skosztujemy bananów smażonych w cieście, lokalnego bimbru i niebieskiej herbaty, aby na koniec skorzystać z ziołowej kąpieli dla stóp.

Łodzią wrócimy na ląd, gdzie ponownie przesiądziemy się do busa i pojedziemy odwiedzić Khmerów - mniejszość etniczną, która wciąż zamieszkuje rejony delty Mekongu. Zobaczymy m.in. ważną w ich kulturze pagodę.

Noc spędzimy w homestayu – pokojach przygotowanych dla podróżników przez gospodarzy. Nasi gospodarze przygotują też dla nas kolację.

Dzień 13

Po śniadaniu łodzią popłyniemy na kolejną wyspę, gdzie wskoczymy na rowery żeby dalej odkrywać deltę i jej życie. Zobaczymy jak powstają ręcznie wyplatane miotły i miotełki, oraz jak wyrabia się cukierki kokosowe, z których słynie ten region. W jednym z kanałów przecinających wyspę przesiądziemy się na małe łodzie wiosłowe i popłyniemy w relaksujący spływ podziwiając gęsto zarośnięte palmami wodnymi brzegi.

U naszych gospodarzy czeka nas jeszcze pyszny lunch, zanim wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu.

Po powrocie odwiedzimy Muzeum Wojny, następnie przespacerujemy się po "starówce Sajgonu" - miniemy Pałac Reunifikacji i katedrę Notre Dame w drodze na Pocztę Centralną. Następnie przejdziemy koło znanych hoteli, które odegrały dużą rolę w historii miasta - Continental i Caravelle. Zatrzymując się przy operze i ratuszu przejdziemy pod kolejny ważny punkt - hotelu Rex. Zajrzymy też na centralny targ Ben Thanh oraz poszukamy ciekawych opcji jedzeniowych, np. zupy pho w wydaniu południowym.

Wieczorem dla chętnych drink w jednym z licznych barów na dachu wieżowca (opcja dodatkowo płatna).

Dzień 14

Wykwaterowanie z hotelu i dalsze zwiedzanie Sajgonu.
Rano odwiedzimy chińską dzielnicę Cholon. Zaczniemy od malutkiej taoistycznej pagody Thien Hau, pełnej świec i dymu kadzideł. Zajrzymy też na kolorowy targ Binh Tay.
Następnie czas wolny na zakup ostatnich pamiątek, kawy, herbaty czy kapeluszy non la.

Wylot do Polski późno wieczorem lub w nocy.

Dzień 15

Wylot do Polski.
(Uwaga: dla wylotów porannych możliwość dopłaty do dodatkowej doby hotelowej oraz do indywidualnego transferu na lotnisko).

Przylot do Polski. Zakończenie super przygody.

Dzień 16
Koszt wyprawy
CENA WYPRAWY 5.600 PLN + 750 USD
SZACOWANA CENA BILETU LOTNICZEGO ~ 4.000 - 6.000 PLN
wylot do Hanoi: 2.11.2024, lot powrotny z Ho Chi Minh 16.11.2024 wieczorem lub w nocy 16/17.11.2024
Zasady płatności
I RATA – PŁATNA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY 2.600 PLN
II RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM 3.000 PLN
należy zabrać ze sobą na wyjazd i przekazać pilotowi 750 USD
Cena obejmuje
 • zakwaterowanie w hotelach w Hanoi, Hoi An, Mui Ne i Ho Chi Min (pokój dwuosobowy z łazienką i klimatyzacją) o standardzie 2/3*– łącznie 10 dób hotelowych + późne wymeldowanie dnia 15 planu
 • zakwaterowanie w kajucie 2-3-osobowej o standardzie 2/3* na statku w zatoce Ha Long – 1 doba hotelowa
 • zakwaterowanie w hoteliku w Trang An (pokój dwuosobowy z łazienką i klimatyzacją lub wiatrakiem) o standardzie 2* – 1 doba hotelowa
 • zakwaterowanie w domowym homestayu u gospodarzy w Delcie Mekongu (możliwe pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki, wiatrak, warunki turystyczne) – 1 doba hotelowa
 • częściowe wyżywienie: śniadania we wszystkich hotelach; 4x lunch w dniu 4, 6, 8, 13; 2x kolacja w dniu 4, 13
 • 1x przelot z Hanoi do Danang
 • 1x przelot z Danang do Ho Chi Minh (Sajgonu)
 • wszystkie wymienione w planie transfery: minivany, jeepy, lokalne autobusy, riksze, rower
 • udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania Hanoi, Hoi An i Sajgonu
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • pakiet gadżetów DiscoverAsia
Cena nie obejmuje
 • przelotu na trasie Warszawa – Hanoi i powrotu Ho Chi Minh – Warszawa (ceny w granicach 4.000 - 6.000 PLN)
 • wizy do Wietnamu - obywatele Polski mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terenie Wietnamu; przed wyjazdem należy zaaplikować o e-wizę przez internet według naszych instrukcji; jest to wiza jednokrotna do 30 dni pobytu; opłata wizowa wynosi 25 USD
 • wycieczek dodatkowych niezawartych w planie lub wymienionych jako dodatkowe, wydatków osobistych
 • wyżywienia – poza wymienionym powyżej (szacujemy ok 200 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)
 • dopłaty do pokoju 1-os. – zakwaterowanie z innym uczestnikiem wyjazdu bez dopłaty (zalecane)

Nie przejmuj się jeśli nie masz pary, większość uczestników naszych wyjazdów to podróżnicy solo!

Minimalna ilość uczestników
 • 8 osób + pilot
Uwagi
 • Wietnam nie wymaga obecnie szczepień na coivd-19, okazanie certyfikatu szczepienia nie jest konieczne, nie ma obowiązku wykonywania testów antygenowych.
 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 puste strony
 • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terenie Wietnamu. Przed wyjazdem należy zaaplikować o e-wizę przez internet według naszych instrukcji. Jest to wiza jednokrotna do 30 dni pobytu. Opłata wizowa 25 USD.
 • W Wietnamie nie ma żadnych obowiązkowych szczepień – polecamy jednak zapoznać się z listą szczepień zalecanych: www.discoverasia.com.pl/zdrowie/
 • Zalecamy zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat odwiedzanych krajów na stronie MSZ
 • Loty wyszukujemy po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik wyjazdu zostanie poinformowany o cenie lotu, który uważamy za najbardziej odpowiedni, oraz zaleceniach co do jego zakupu. Loty można również wybrać samodzielnie lecąc z dowolnego miejsca na świecie i dołączyć do nas już na miejscu
 • Na około 10 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowo dokument "Przygotowania do wyjazdu", w którym znajdziesz ogólne informacje na temat Wietnamu, podpowiedzi dotyczące pakowania oraz informacje organizacyjne dot. lotów, spotkania z pilotem itp.
 • Na wyprawę należy zabrać duży plecak podróżny (polecamy plecak o pojemności 50l) lub inną miękką torbę na ramię lub na kółeczkach. Z powodu częściowego przemieszczania się lokalnymi autobusami i rikszami nie należy zabierać ze sobą sztywnej walizki. Podczas zwiedzania i wycieczek plecak zawsze zostawiamy w hotelu
 • Z powodu stanu dróg należy liczyć się z możliwymi niedogodnościami w podróży czy opóźnieniem transportów; kolejność odwiedzanych atrakcji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych
 • Opieka pilota rozpoczyna się dnia 2 z planu na lotnisku w Hanoi lub już w hotelu, do którego przyjedziesz z lotniska z naszym kierowcą, i kończy dnia 15 przed wyjazdem na lotnisko. Uwaga! Jeśli do Wietnamu przyjedziesz wcześniej lub będziesz wylatywać później niż przewiduje to plan wyjazdu - transfer z/na lotnisko (grupowy) zostanie wyłączony z ceny wycieczki a zostanie dodany transfer indywidualny. Do ceny wycieczki zostanie dodatkowo dodane ubezpieczenie KL i NNW obejmujące dodatkowe dni Twojego pobytu w Azji
 • Doba hotelowa najczęściej zaczyna się o godzinie 14:00 a kończy w przedziale 10:00-12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie zależy od dobrej woli i możliwości hotelu. Późniejsze wykwaterowanie często wymaga dopłaty

 • Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia kwarantanny/izolacji Ubezpieczonego pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki (100 PLN), jednocześnie następuje podwyższenie KL do 150.000 EURO (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże)
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów (złotówkowych) rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej (szczegóły Ogólne warunki ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji)
  1. 3 % wartości imprezy turystycznej
  2. 4,5 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej
  3. 5,4 % wartości imprezy turystycznej - z powodu nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
  4. 6,9 % wartości imprezy turystycznej - z powodu choroby przewlekłej i nagłego zachorowania na Sars-Cov-1 i Sars-Cv-2, kwarantanny, izolacji
Formularz kontaktowy
Chcesz wziąć udział w jednej z wypraw z DiscoverAsia? Masz pytania odnośnie wyjazdu?
Napisz do nas:
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Twoim urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie możesz zapoznać się tutaj: polityka prywatności.