DiscoverAsia - Odkrywaj Azję razem z nami

DiscoverAsia powstało jako projekt podróżniczy łączący wszystkich ludzi ciekawych świata i kochających podróże. Wielokrotnie wyjeżdżaliśmy wspólnie do Azji i poznawaliśmy jej najciekawsze zakątki, zwiedzaliśmy pradawne świątynie, poznawaliśmy nowe smaki i zapachy oraz obcowaliśmy z dziką przyrodą.

Z czasem projekt przekształcił się w biuro podróży dzięki czemu możemy ze swoimi niezwykłymi wyprawami dotrzeć do większej liczby zainteresowanych. Pomimo zmian formalnych – nasz sposób podróżowania nie uległ zmianie! Nadal wyjeżdżamy w małych grupach, a nasi piloci to ogromni pasjonaci odwiedzanych krajów. Dzięki nim Twoja podróż przerodzi się w prawdziwą przygodę! Nie stawiamy na turystykę masową. Podróżujemy lokalnymi środkami transportu, jemy w lokalnych knajpkach, nie zamykamy się na świat w luksusowych hotelach. Więcej o naszych wyprawach przeczytasz TUTAJ

Głównym kierunkiem naszych podróży są kraje Azji Południowo-Wschodniej, m.in.: Filipiny, Indonezja, Kambodża, Malezja, Nepal, Singapur, Sri Lanka, Tajlandia oraz Wietnam.

Wszystkie ważne dokumenty (nasza Gwarancja Ubezpieczeniowa, Ogólne Warunki Uczestnictwa oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia) znajdziesz TUTAJ

Magda Gauer

Założycielka DiscoverAsia i wielka pasjonatka dalekich wypraw.
Z wykształcenia inżynier, z powołania – zakochana w Azji podróżniczka i organizatorka. Z bliska podgląda i poznaje życie mieszkańców najdalszych zakątków świata. Potrafi cały dzień spędzić na lokalnych bazarach poszukując skarbów. Nieustannie jest w podróży bo uważa, że zostało jeszcze mnóstwo do odkrycia, zobaczenia i spróbowania. W wolnych chwilach (o ile w ogóle je ma!) planuje następne wyjazdy, pilotuje wyprawy, szuka najlepszych połączeń lotniczych, albo po prostu czyta przewodniki i szuka kolejnych miejsc na swojej mapie świata.

Joanna Karnia

Pilot wycieczek. Zdiagnozowana choroba: uzależnienie od podróży.

Nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Jeśli nie pilotuje wycieczek, planuje prywatne podróże. Na wyjazdach najważniejszy jest dla niej element zaskoczenia, który każdą, nawet najprostszą wycieczkę może zmienić w niesamowitą podróż. Stara się wykorzystywać każdą chwilę i okazję, by doświadczyć czegoś nowego i nieznanego. Uwielbia uliczne jedzenie i targi. Wie, że aby poznać ludzi i ich kulturę trzeba wyjść na ulicę, bo tam najwięcej się dzieje.

Oliwia Szymańska

Absolwentka filologii norweskiej, która okresy intensywnej pracy przetyka wyjazdami – z walizką lub plecakiem, hen daleko lub całkiem blisko. Do jej ukochanych kierunków należy Azja Południowo-Wschodnia, a równowagę termiczną wyrównuje w Norwegii.

W podróżowaniu najbardziej ceni aktywny kontakt z naturą, dobrodziejstwa kulinarne oraz rytuały pielęgnacyjne i kulturę. Lubi zajrzeć tam, gdzie nie każdy podróżnik ma odwagę i z łatwością rozwiązuje sytuacje stresowe. Na co dzień ciężko zabrać jej różowe okulary, przez które optymistycznie spogląda na świat, nawet gdy wokół same ciemne chmury.

Aleksandra Alex Świstow

Dziennikarka i socjolożka z wykształcenia, podróżniczka i blogerka z pasji, organizatorka i gaduła z urodzenia. Nie umie żyć bez ludzi i słońca, nie lubi jeść nożem i widelcem ani zimy w mieście.
W Azji spędziła ponad trzy lata i wciąż przebiera nogami na każdą kolejną podróż w ten region. Mieszkała w Anglii i Chinach, by po piętnastu miesiącach podróży dookoła świata osiąść we francuskich Alpach. Autorka jednego z najpopularniejszych blogów podróżniczych pojechana.pl (bloga roku 2015 Travelera National Geographic) i książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Zaraża optymizmem i miłością do Azji.

Paweł Nowakowski

Absolwent Turystyki i Rekreacji, stypendysta programu Darmasiswa z Ambasady Indonezji w Warszawie. Miłośnik Indonezji, w której spędził 1,5 roku, studiując jej język (posługuje się płynnie), kulturę i zwyczaje. Z zawodu pilot wycieczek i marketingowiec. Z pasji podróżnik, fotograf i operator kamery. Jego zafascynowanie światem można było obserwować od wczesnego dzieciństwa kiedy zamiast w piaskownicy, siedział nad wielkim atlasem świata studiując mapy i rysując flagi. W podróży szuka (i znajduje!) wszystkiego co porusza zmysły, pozwala wtopić się w lokalną kulturę i ją zrozumieć. Miłośnik aktywnego podróżowania i adrenaliny, trekkingów górskich i sportów wszelakich. Uwielbia próbować nowych rzeczy, bo jak twierdzi – jest jeszcze wiele rzeczy, które lubimy, lecz jeszcze o nich nie wiemy.

Karolina Łuczak

Podróżniczka z wykształcenia i zamiłowania. Cały czas w podróży gdzieś pomiędzy Polską, Bałkanami a Azją. Mistrz szybkiego pakowania się i znajdowania pozytywów w beznadziejnych sytuacjach. Współautorka bloga podróżniczego obydalej.pl
Uwielbia latać samolotem, nucić stare przeboje, obserwować życie ulicy (najlepiej jedząc coś z ulicznej garkuchni) i wsłuchiwać się w buddyjskie mantry. Jeśli nie pilotuje to realizuje się jako kura domowa ze specjalizacją: gotowanie zupy-krem. Jej największy dylemat życiowy to zawsze – odwiedzić ponownie ukochane miejsca czy odkrywać nowe zakątki… dlatego chętnie wydłużyłaby rok przynajmniej o połowę.

Ania Błażejewska

Z wykształcenia politolog, a na co dzień fotografka, podróżniczka i autorka bloga wazji.pl

Zafascynowana Azją przeprowadziła się tam ponad 6 lat temu i… już została. Pierwsze trzy lata spędziła na Filipinach, które przejechała wzdłuż i wszerz, aby potem zmienić je na wymarzoną Bali. Wszystko wskazuje na to, że długo nie będzie miała jej dosyć, więc w międzyczasie nauczyła się języka indonezyjskiego i zadomowiła na wyspie.
Uwielbia odkrywać nowe miejsca i podejmować nowe wyzwania, nie cierpi stagnacji i nudy. Najczęściej można ją spotkać w podróży, czy to tej dalekiej, czy zupełnie bliskiej, a czas wolny najchętniej spędza na szczytach indonezyjskich gór.

Aneta Zarańska

Absolwentka Szkoły Baletowej, która z grupami baletowymi zjechała cały świat. Spędziła m.in. 12 miesięcy w Japonii, kilka miesięcy na Karaibach by ostatecznie, po ukończeniu kursu pilota wycieczek, osiąść na Sri Lance, na której mieszka od kilku lat.

Z pasją opowiada o historii, kulturze, ludziach i obyczajach panujących na wyspie. Jest współautorem przewodnika po Sri Lance wydawnictwa Pascal i bierze udział w produkcjach filmowych realizowanych na wyspie. Prowadzi też lekcje gotowania ukazujące smaki lankijskiej kuchni. Uwielbia nowe miejsca, jest ciekawa świata i pozytywnie nastawiona do życia. Jej motto to „Podróżuj, śnij, odkrywaj, spełniaj marzenia”.

Katarzyna Kuduk

Poliglotka (mówi w ponad 5 językach), absolwentka anglistyki oraz iberystyki, nauczycielka języków, a na co dzień pracownik biurowy, podróżniczka i autorka bloga kulinarno-podróżniczego kuukandtravel.com

Miłośniczka kuchni japońskiej i chińskiej oraz wypraw z plecakiem w odległe zakątki. Nie boi się wyzwań i na swoim koncie ma już wyprawę na własną rękę z mężem na jeden z himalajskich 4-tysięczników jak i trekking i spanie w papuaskich wioskach Indonezji. Uwielbia kosztować specjały innych kultur (niestraszne jej pająki, skorpiony czy świnka morska na talerzu). Nienawidzi zimy i jak tylko czuje jej oddech na plecach szuka okazji, żeby wyrwać się tam, gdzie słońca nigdy nie brakuje!

Martyna Zaciera

Zawód pilota wycieczek wyssała z mlekiem matki, a podróżniczką jest nie tylko z pasji, ale i z wykształcenia (absolwentka Turystyki i Rekreacji, na krakowskim AGH-u). Miała okazję podróżować już po ponad 40-stu krajach Świata! Zakochana w Tajlandii i Malezji.

Poza podróżami, jej największa pasją (przywiezioną prosto z Kuby) jest salsa. Jeździ na nartach odkąd tylko pamięta. A co za tym idzie od kilku lat jest czynnym instruktorem narciarstwa. Prywatnie jest osobą pogodną, otwartą, sumienną, wytrwale dążącą do postawionych sobie celów. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!

'