Kilka słów o naszych wyprawach

Małe grupy

Na wszystkie nasze wyprawy grupowe zabieramy od 7 do 12 osób.

Podróżowanie w kameralnych grupach ma wiele zalet. Dzięki małej liczebności, możemy podróżować lokalnymi środkami transportu, jeść w miejscowych knajpkach czy zgubić się w kolorowych uliczkach największych azjatyckich metropolii, by oglądać prawdziwe życie miasta, kulturę i sztukę ulicznych artystów. Większe grupy tworzymy w przypadku wycieczek na indywidualne zamówienie.

Kameralne grupy: 7 – 12 osób plus pilot
Nasze kierunki

Nasze kierunki to kraje Azji południowo-wschodniej m.in.: Filipiny, Indonezja, Kambodża, Malezja, Sri Lanka, Tajlandia, Wietnam, Nepal. Odwiedzamy najbardziej elektryzujące miejsca i regiony: Bangkok − Miasto Aniołów i jego prastare świątynie pilnowane przez setki posągów Buddy, Angkor − najpiękniejszą perłę Imperium Khmerów, magiczne Bali znane z folkloru, sztuki, muzyki, tańca i plaż czekających na surferów z całego świata. Wspinamy się na wulkany, odwiedzamy pływające targi, nocne bazary i wiele innych miejsc, o których nawet nie śniłeś!

Filipiny, Indonezja, Kambodża, Malezja, Singapur, Sri Lanka Nepal, Wietnam, Tajlandia
Jak podróżujemy

Nasze wyprawy to w większości wyjazdy | trampingowe | z plecakami przeznaczone dla wytrwałych podróżników, dla których ważniejszy jest element przygody niż standard zakwaterowania. Podczas wypraw korzystamy z lokalnych form transportu: riksz, łodzi, promów, pociągów, autobusów, jak również prywatnych minivanów. Zdarza się nam jeździć na rowerze albo po prostu zwiedzać na piechotę. Do kraju docelowego zawsze latamy samolotami rejsowymi, a po Azji latamy lokalnymi liniami lotniczymi.

Samolotem, samochodem, autobusem, busem, statkiem, łódką, promem, tuk-tukiem, rikszą i na piechotę
Zakwaterowanie

Podczas wypraw trampingowych nocujemy w małych hotelikach klasy turystycznej. Często w trakcie części wypoczynkowej wyjazdu zmieniamy je na klimatyczne drewniane bungalowy na plaży lub hotele 2/3*. Zwykle wybieramy zakwaterowanie z łazienką i klimatyzacją lub wiatrakiem. Pokoje są najczęściej 2- lub 3-osobowe.

Podczas rejsów morskich często śpimy pod gołym niebem na materacach i podziwiamy gwiazdy, a w namiotach na bezludnych wyspach nasłuchujemy szumu fal.

Hotele klasy turystycznej, guesthousy, hotele wyższej klasy, bungalowy na plaży, a czasem noc pod gołym niebem na statku
Wyżywienie

Śniadania często mamy zapewnione w hotelach. Nie wyjeżdżamy jednak do Azji po to, by korzystać z opcji all-inclusive i kosztować tylko zachodniej kuchni. Nastawiamy się na nieznane! Czekają na nas nowe smaki i zapachy, przysmaki lokalnych knajpek i restauracji. Słodkie, kolorowe owoce, owoce morza czy szaszłyki z lokalnej garkuchni to tylko mała część tego, czego próbujemy podczas naszych wypraw.

Średnie ceny wyżywienia podane są w kosztorysie każdej wyprawy.

Jemy w lokalnych knajpach i restauracjach, jak również na straganach na ulicy, co jest bardzo popularne w Azji
Dla kogo są nasze wyprawy

Jeśli chcesz zobaczyć coś więcej niż zwykły turysta, podchodzisz do życia z dystansem i poczuciem humoru, jesteś samodzielny, tolerancyjny i bezproblemowy, a poznanych ludzi i przeżyte przygody cenisz sobie bardziej niż siedzenie w domu, to trafiłeś świetnie!
Nasze wyprawy mają charakter koleżeński. Minimalizujemy dystans między pilotem a uczestnikiem, co w połączeniu z małą liczebnością grup, daje nam szansę dobrze się poznać i stworzyć wyjątkową atmosferę wspólnej przygody.

Dla osób ciekawych świata, bezproblemowych, samodzielnych, tolerancyjnych i gotowych na przygodę
A kto powinien się zastanowić zanim się zgłosi

Jeśli oczekujesz, że Twoje wakacje będą miały sztywny plan, realizowany z dokładnością co do minuty, jesteś niecierpliwy, nieelastyczny i mało towarzyski to nasze wyprawy na pewno nie są dla Ciebie.

Jeśli szukasz hoteli z opcją all-inclusive, chcesz odpocząć, a nie zwiedzać, wolisz podróżować sam lub tylko z partnerem, chcesz sam ułożyć swój plan zwiedzania i wybrać termin wyjazdu – zamów u nas indywidualną wycieczkę szytą na miarę.

Dla osób nietolerancyjnych, niecierpliwych, nieelastycznych
Nie musisz mieć pary

Nie wymagamy, abyś na swoją wymarzoną wyprawę do Azji zabierał osobę towarzyszącą.
Większą część uczestników naszych wypraw stanowią osoby podróżujące w pojedynkę. Takie osoby kwaterowane są razem w pokojach dwuosobowych (według płci i jeśli jest to możliwe – również wieku) bez dopłat.
Oczywiście jeśli wolisz mieszkać sam - nic nie stoi na przeszkodzie abyś dopłacił do pokoju jednoosobowego.

Brak dopłaty do pokoju dla osób podróżujących w pojedynkę!
Co Cię czeka

Poznasz wielu podobnych do siebie podróżników! Nasze wyjazdy dadzą Ci możliwość odkrywania odmiennych kultur, dzikiej przyrody i najpiękniejszych raf koralowych. Zobaczysz cudowne prastare świątynie. Będziesz mógł korzystać z wielu form aktywności fizycznej: trekkingu w dżungli, zdobywania szczytów wulkanów na końcu świata, czy surfowania na Bali. Będziesz miał okazję nakarmić słonia, a nawet wykąpać się z nim w rzece czy pod wodospadem. A kiedy się zmęczysz, czeka na Ciebie błogi relaks pod palmami…

To będzie największa przygoda Twojego życia!